Jump to content

Fidelizer


mrcelavi

Preporučeni Komentari

Sasvim je moguće obzirom da je softver kompleksan ne samo da gasi procese i servise. Mislim da je ugrađen UpNp protokol za povezivanje playera i Nas-a kao i upravljanje fajlovima preko tableta.

Svako igranje sa OS-om na kraju dovodi do reinstalacije, zato igra da, ali ne na uređaju sa  važnim podacima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovog mališu sa I5 i SSD-om sam odvojio iskljucivo za audio i ništa osim toga, pa ne bi trebalo da imam nikakvih problema sa Fidelizerom (instalirao sam ga, besplatnu verziju i za sada funkcioniše bez problema).

Čini mi se da će ova verzija prerasti i u kupljenu[emoji3526].

809b15a6d52dbc40551a117022095218.jpg&key=1db78c774280780050e08ae1da23a037f89fe41760d33d340a0b7914d1cae2bb

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da ti se dopada, na kraju krajeva to je vrednost jednog ispod prosečnog interkonekta a boljitak sa čuje već na prvim taktovima.

Dobro proučiti sajt pre kupovine. Npr kupovinom se dobija pravo na instalaciju + jedna reinstalacija. Treći put se ponovo  kupuje.

Zato je potrebno prvo sve pripremiti i odabrati koji Win će se koristiti i na kojoj matičnoj ploči, da se uzaludno ne potroši kredit.

Mislim da ću odustati od Win 7 iako odlično fercera ali je ipak vreme učinilo svoje i pregažen je novim mogućnostima hardera. Win 10 je bolje rešenje bar što se dolazećeg vremena i hardvera tiče a razliku u zvuku ova dva OS-a neverujem da ću čuti.

Takođe sav razvojni fokus Fidelajzera je zapravo i skoncetrisan na Windows 10 pa je i za očekivati da tu najbolje radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Dobro proučiti sajt pre kupovine. Npr kupovinom se dobija pravo na instalaciju + jedna reinstalacija. Treći put se ponovo  kupuje.

Video sam i moram reći da je to jedan od razloga što ću duže razmišljati[emoji3].
Suštinski mi ni ne treba više od instalacije i reinstalacije, nego smatram da je to bezobrazno.
Hvala puno za savete.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:


Video sam i moram reći da je to jedan od razloga što ću duže razmišljatiemoji3.png.
Suštinski mi ni ne treba više od instalacije i reinstalacije, nego smatram da je to bezobrazno.
Hvala puno za savete.

Nije bezobrazno, je..ga, intelektualna svojina, verovatno živi od toga, nego smo mi navikli tako. Kada se plati funkcioniše i podrška i update i sve ostalo. 

A potrajaće ti to dugačko ne brini, ako napraviš dedicated music pc samo za tu namenu sa Win 10 miran si naredne 4 godine minimum, upravo toliko puni moj Win 7 od kako je instaliran. Moj takođe nije povezan na internet, manje boli glava :thumbup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da treba da se plati intelektualna svojina ali kako i koliko.
Logično je da kada kupujete software kupite ga jednom i imate (imam kupljene galeriju kompajlera); kao što je to nekada bilo.
Naravno alavi stalno izmišljaju načine: poput ovog ili godišnje pretplate ili kupili ste samo trenutnu verziju a upgrade kupujete ponovo (kao Parot) ili ........ sa idejom da "otmu" što više.
Zato ovo za mene jeste bezobrazluk i naravno za 1.5 instalacija je pre pre pre preskupo.
Pa ceo taj operativni sistem (Windowd 10) je samo oko 5 puta skuplji.
Suština je da se, verovatno, fidelizer jako slabo prodaje, pa razmišljaju po principu daj bar da ove glupake koji hoće da ga kupe ošišamo (da "izvade" štetu[emoji3]).
To je metod poslovanja koji nema budućnost.
Ili će oni menjati pristup ili će biti neke revolucije jer ovaj vid raspodele ne da se izdržati.
Toliko sam se iznervirao pišući ovaj post da će mi baš trebati vremena da ponovo počnem da razmišljam da kupim fidelizer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NIXIE nije u pitanju audio već generalno dot.com grupacija.
Taj prenaduvani balon je već jednom pukao.
To je jednostavno neverovatno ludilo poput toga da se Tesla kotira na NY berzi sa višom cenom od Forda (ili GM da ne proveravam) a tek su ove godine prvi put imali neku zaradu; a Ford (ili GM) ima samo u gotovini 10 milijardi USD.
To kad pukne biće gore od tržišta nekretnina a više nisu u poziciji da se štampanjem izvade.
Naravno da ne prizivamo tako nešto jer bi po običaju mi (Srbija) prošli 10 puta gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Srecko said:

Naravno da treba da se plati intelektualna svojina ali kako i koliko.
Logično je da kada kupujete software kupite ga jednom i imate (imam kupljene galeriju kompajlera); kao što je to nekada bilo.
Naravno alavi stalno izmišljaju načine: poput ovog ili godišnje pretplate ili kupili ste samo trenutnu verziju a upgrade kupujete ponovo (kao Parot) ili ........ sa idejom da "otmu" što više.
Zato ovo za mene jeste bezobrazluk i naravno za 1.5 instalacija je pre pre pre preskupo.
Pa ceo taj operativni sistem (Windowd 10) je samo oko 5 puta skuplji.
Suština je da se, verovatno, fidelizer jako slabo prodaje, pa razmišljaju po principu daj bar da ove glupake koji hoće da ga kupe ošišamo (da "izvade" štetuemoji3.png).
To je metod poslovanja koji nema budućnost.
Ili će oni menjati pristup ili će biti neke revolucije jer ovaj vid raspodele ne da se izdržati.
Toliko sam se iznervirao pišući ovaj post da će mi baš trebati vremena da ponovo počnem da razmišljam da kupim fidelizer.

Polako, opusti se, stres nije dobar. Činjenica je da živimo u neolibaralnom svetu gde je sve podređeno profitu i do neke revolucije ako dođe i kada dođe treba ostati zdrav. Ovo je čak i jeftino ( mada ti nije neka uteha) kada bi tek video koliko traže za softver za obradu fotografija i videa. Ali nemoj da te to pokoleba, put je trnovit i malo košta ali aj mo realno 37 i kusur jura pa toliko ljudi daju za par Rca konektora ili 2 metra neterminisanog kabla. Druga stvar je da li pristaješ da kupiš nešto ili ne.

Zašto kupiti, pa prosto zato što ovoliku razliku u zvuku lično nisam očekivao, počelo kao proba, zezanje a završilo dvodnevnim pažljivim slušanjem i opet zaključkom da je pomak veliki. Ono što me najviše impresionira je preciznost zvuka i definisanost u prostoru.

Kad bolje razmislim, ovo napisano je više upućeno meni nego tebi :msn-rofl: eto priznajem sam sebe sam ubedio, kupujem Fidelizer:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tačno je da je fidelizer koristan software I moglo bi se reći dobar.
Napisao sam u životu koda ni sam neznam koliko ne linija-stotina strana.
Sve mi je to jako poznato.
Naravno da nije u pitanju svota već osećaj da me neko tretira kao da sam magarac.
Dođe mi da sam sebi "sredim" PC ili što je pametnije da i na ovaj audio PC stavim Linux.
Nisam stavio Linux do sada zato što sam mislio da je na forumu Windows dominantan i da ću bez "truda" zaokružiti ono što hocu, a lenj sam .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, zek said:

Ma pređi lepo na Mac i nemaš problema sa Fide i ostalim lajzerima...:pardon:

E tek tu te čeka svašta nešto a cene 3 puta veće. Nije to po principu plug and play i tu mora svašta nešto a za dobar soft player ima kodža da se isprsiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

lepo radi ovaj fidelizer

purist mode I album player, free verzija...nije mi problem da ga svaki put uključujem

zvuk nešto I ne čujem da je bolji (mrzi me da poredim sa I bez), ali definitivno sve lepo I tečno radi

najveći mi je dobitak što konačno nema seckanja I štucanja na album player, sve radi kao da sam pustio cdp

baš dobra stvar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...