Jump to content

Osvežavanje zvučnika


NIXIE

Preporučeni Komentari

Treba da sređujem svoje stare DIY zvučnike.

Zamenjena su vešanja, ferofluid, sad je na redu obnova skretnice boljim kondenzatorima i zamena kompletnog ožičenja.

Od novih kalamova na gvožđu sam odustao, za sada, dobri su mi i ovi na vazduhu.

Neko mi je preporučio ove kablove:

https://www.player.rs/kablovi/real-cable-bm-250-t/pro/4236

https://www.player.rs/kablovi/real-cable-bm-400-t/pro/4237

Ima li iko iskustva sa ovim kablovima za interno ožičenje?

Ili da uzmem VDH CS12?

Uzeo bih narandžasti da ne bacam pare, nego nisam siguran da li će valjati pošto je slabo fleksibilan? Možda i uspem, ko to zna.

Osim toga, jel zna neko gde ima da se kupi tamno braon marker, da malo popravim sitna oštećenja na furniru pre voskiranja. Kutije su furnirane i premazane Belton-om tamno braon-orah (nije pravi lak, nešto između laka i Sadolin-a). Posle bi išlo voskiranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

 A sta mislis, da ce unutra kabal da seta? Semiraj taj narandzasti i uzivaj. Krajeve uhvati vezicama za korpu, stavi nosace na zid kutije, ostavis malo viska za montazu zvucnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

 A sta mislis, da ce unutra kabal da seta? Semiraj taj narandzasti i uzivaj. Krajeve uhvati vezicama za korpu, stavi nosace na zid kutije, ostavis malo viska za montazu zvucnika...

Možda će i moći, ako skinem spoljašnju izolaciju i namotam žice oko najlonskog kanapa ili još bolje teflonske cevi biće fleksibilniji. U izvornom stanju nije savitlljiv dovoljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1 za silikon, kakav teflon, to je kao pajser. Ali naknadno fiksiranje za zid. Bolje ostaviti sirm.

Kablovi u kutiji ne bi trebalo da se krecu od vibracija membrane, jerbo kretnja kabla u magnetnom polju generise struju u kablu...suvisan efekat, na koji bas necemo da zmurimo, a da osvetljavamo problem i panicimo oko par mikrona nekakve povrsinske zastite na konektoru npr...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam u mojim cabasse promjenio ozicenje sa chord carnival silverscreen dobilo se  na vise  detalja u srednjim i visokim ... nije skup za tolko kolko treba za promjenit

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...