Jump to content

stega dupla


Zen Mod

Preporučeni Komentari

narucio sam za 3K8

zadnja ploca od sp300b ce imati cast da otovorimo upotrebu novog pribora

dosadilo mi ruparupicapaturpijica

sve ove okrugle idu kao po loju , ali ove cetvrtaste smor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Leonardo said:

Gujo, ovaj hepek ima skroman poprečni hod. Koliko vidim samo 30mm, uzdužni je već ok, čitavih 100mm.

majok to je samo ilustracija od artikla kako liči.

cifra je oko 110€ a ima hod 100x270mm ali i ima težinu od 29 kilograma (glede dobaca iz nemačke )

ima i manjih-i-lakših a i jeftinijih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo o cemu ja pricam ima hoda z-y kolko oces i serijska je losa izrada. i ima lufta kolko neces ja je stavio na stubnu busilicu pa glodalo i udri.to vise ne radim jer je mlogo opasno i grubo.moze drvo,prvim bagu za veslo i slicno.ovo sto vi predlazete je profesionala i skupo ali vredi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stiglo , placeno 3K8 , sa kurirskom 4K3

pregledano , podmazane klizne povrsine , otklonjen problem uklinjavanja gornjeg vretena (plocica-oslonac kod rucke nije bila precizno u osi) , podeseno da nema zazora , podmazana vretena , smisljeno kako ploca za pricvrscenje radnog predmeta

ihaj

gde mi ovo bilo kadsambijomali :Viannen_loungelizard:

 

cu turim sliku kad budem radio zadnju plocu za sp300b sissy

 

jos jednom hvala Leu za nudge-nudge :)

 

IMG_20190315_132625.jpg

IMG_20190315_132641.jpg

IMG_20190315_132704.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sledi praktični savet. Pošto stubna bušilica konstrukciski nije namenjena za aksijalna naprezanja reznog alata, kao glodalica, izradu pravougaonih otvora radiš drugačije. Na ploči gde treba da uradiš otvor, obeleži olovkom ili grebačem poziciju i veličinu. Za izradu otvora koristi spiralni frezer sa 3 ili 4 zuba, prečnika 3-4mm da bi ti radijus u ćoškovima otvora bio R1,5 ili 2. broj obrtaja reznog alata maximalan, što je za tvoju bušilicu verovatno 2500-2850o/min. Otvor prvo isecaš samo ubadanjem u površinu, što bliže obeleženoj lineji. Zatim pomakneš stegu nekih 0,3-0,5 duž linije pa ponoviš ubadanje, i tako do potpunog isecanja otvora. Kada je otvor urađen možeš lagano proći duž linije i poravnati površinu. Pošto svaka bušilica ima neki zazor u vretenu, postoji mogućnost da ti frezer neželjeno ugriza ćoškove pa moraš malo povesti računa kada budeš u toj poziciji. Najbolje je da prvo na otpadnom materijalau probaš kako izgleda koristiti stegu pa ćeš lako uhvatiti rutinu. Čestitka za prinovu. :good:        

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka je igracka sa srecom. :) 

Jos par detalja. Ti frezercici Ø 1,5; 2 i 3 kostaju po 5000 din kod Han Kolba, a imaju karakter grisina, pa sa njima pazljivo. Moze se u blizini coskova nakratko odraditi poravnanje sa njima, a za duze pravce komotno frezer 6.

Tih 0,3 -0,5 pomeraja je trecina kruga spindle, ali paziti na luft, pa raditi maksimalno u jednom pravcu. Po principu bes rupu cuvaj frezer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima frezera koji su lokalno dostupni a prihvatljivog kvaliteta i cene. Frezeri koje si spomenuo su za profesionalnu upotrebu sa totalno kontrolisanim režimima eksploatacije. ZEN može koristiti i HSS frezere, obične ili sa 5% ili više kobalta kao kvalitetnije. Ne bih preporučio vidija frezere koji su za veliki broj obrtaja i vrlo brze i čvrste mašine.    

KP frezeri.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...