Jump to content

Ansuz X Mainz power Cable

Preporučeni Komentari

Ima tu samo zez ako se uradi plitak uzemljivač jer ako ostane u smrznutom sloju zemlje zimi, ništa od uzemljenja ma koliko da je dobar leti. Zato se i traži dubina ukopavanje bar 0,8m a sonde od 2-3m preko toga su sigurica.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • Odgovora 148
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Evo ja tvrdim da je pantograf najpouzdaniji oduzimač struje. Sa jednim vazdušnim vodom i jednom žicom.     I direkt da ide na pojačalo. A drugi kraj žice naravno u trafo stanicu

'El si čuo nekad za Darvinovu nagradu? Baci taj adapter u prvi kontejner. To uzemljenje je tu s razlogom. EDIT: Bo me crnac ako ne treba poskidati sa svega nalepnice sa upozorenjima i pustit

Rfi se definise od 30MHz do 1GHz. Filteri obicno krecu od 50 ili 150KHz, neki se slabo spuste do 10KHz, i uglavnom sprecavaju pobudjivanje oscilacija pojedinih sklopova, ako su inicijalno nestabilni i

Postovane slike

7 hours ago, vladd said:

Konkretno, za moj lab je radjeno za tri sonde na 70 cm u trougao, , dubina nesto preko metar, instalacija nazidna, vodjena dve linije gnd za dve grupe opreme. Efekat je da je gnd sum na par milivolti, a u labu su dva kilovatna generatora za rf plazmu..

Najbolje je da je uzemljenje ukopano u morsko dno kao na Teslinom Wardenclyffe Tower.

I naravno da je laboratorija vezana na centralu na Nijagari direkt.

:smesna:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 3/21/2019 at 1:53 PM, kilder said:

Ako može jedno laičko pitanje sada... Živim u kući gde je uzemljenje rađeno davno sa "bojlerom". Kako proveriti stanje tj funkciju uzemljenja? Moguće da je vreme učinilo svoje i bojler istrulio?

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

On 3/21/2019 at 2:13 PM, NIXIE said:

To ti je nepropisno i opasno, praktično se koristi vodovodna cev u zemlji za uzemljenje. Ako je stara ulična cev (čelična pocinkovana) zamenjena plastičnom (polietilen ili PVC), nemaš više nikakvo uzemljenje. Ako je recimo ona tanja cev koja ide ka objektu (obično 3/4 cola ili više za kućni priklučak) zamenjena plastičnom, ili negde postavljena vodovodska klizna spojnica, opet je prekinuta galvanska veza i nemaš uzemljenje čak i ako je ulična cev ostala metalna. Čak i ako je ulična cev metalna ali izolovana spolja bitumenom, takođe nemaš uzemljenje.

Treba postaviti ukopanu vertikalnu cev za uzemljenje dužine min. 3m od 6/4 cola  čeličnu pocinkovanu  (fi76,1mm debljine zida veće od 3mm) i na nju uzemljiti kompletnu kućnu instalaciju. Merenja sprovodi elektro-distribucuja odnosno uglavnom privatne firme koje rade za njih kao podizvođači.

Mislim da je mislio na "bojler" u smislu kako se nekad radilo, tj. kako su radili neki majstori, zakopa se celo telo bojlera na metar ipo dubine i na njega poveže uzemljenje... Bojler jer je pocinkovan, ima veliku površinu, itd.

Ako je bio nov, biće to super još ihaa godina, no ako je bio polovan, još i natruleo negde, onda svakako može da se desi da kroz par decenija od njega ostane istrulela školjka...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, Aleks said:

Mislim da je mislio na "bojler" u smislu kako se nekad radilo, tj. kako su radili neki majstori, zakopa se celo telo bojlera na metar ipo dubine i na njega poveže uzemljenje... Bojler jer je pocinkovan, ima veliku površinu, itd.

Ako je bio nov, biće to super još ihaa godina, no ako je bio polovan, još i natruleo negde, onda svakako može da se desi da kroz par decenija od njega ostane istrulela školjka...

Vrlo moguće, rekao je bojler a mislio možda na kazan bojlera. Sve jedno, mora ponovo da uradi uzemljenje, ne zbog audio opreme koja će da radi i bez toga, nego zbog zdravlja.:wizard:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
4 hours ago, Beli said:

Ma jok, mislio je na štapni termostat. :buehehe:

Opet si zločest.

Uzemljenje na bojler sam video, dodatna šuko utičnica za veš mašinu u kupatilu uzemljena jednom žicom na bojler (odnosno priključak za uzemljenje na flanši kazana) jer u toj staroj kući nije bilo nikakvog uzemljenja, samo nekoliko običnih utičnica i svetlo. Bojler je bio povezan na vodovodnu instalaciju nekim starim niklovanim bakarnim cevima.

A uzemljenje na ukopan bojler nisam nikad video, to priznajem.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
46 minutes ago, NIXIE said:

Opet si zločest.

Uzemljenje na bojler sam video, dodatna šuko utičnica za veš mašinu u kupatilu uzemljena jednom žicom na bojler (odnosno priključak za uzemljenje na flanši kazana) jer u toj staroj kući nije bilo nikakvog uzemljenja, samo nekoliko običnih utičnica i svetlo. Bojler je bio povezan na vodovodnu instalaciju nekim starim niklovanim bakarnim cevima.

A uzemljenje na ukopan bojler nisam nikad video, to priznajem.

Eto ti ga sad. Pa nisam te ja tuk'o po ušima da (opet) pišeš o stvarima koje nisi razumeo i o kojima nemaš pojma. :)

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Evo novi info o magicnom Ansuz power kablu, promenio sam mu destinaciju , sad se nalazi u njegovom velicanstvu Wolfson dac makini, dac je pravissa sto bi u zargonu rekli, majstor dac-a     -nepoznat, znam samo da je iz niskog okruga, daklem juzna pruga......ja sam mu promenio jedino operacone, stavljeni burbrown2604.....sa novim kablom primetno i dac radi mnogo bolje, sve je nekako cistije, prozracnije, lepsi rasporedd instrumenata, daklem , oseti se promena.....

Gradivo uspesno apsolvirano, sto bolji i skuplji naponski kabel je svakako preporuka ;):happy64:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Da,na ukopan bojler sam mislio. Kuća je počela da se gradi pre 30-tak god uz pomoć štapa i kanapa... Ukopan je na metar sigurno,više i ne može,jer je podvodno strašno,pa onemogućava svako dublje kopanje. Takođe je sada asvalt preko toga,pa nije moguće proveriti stanje.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...