Jump to content

Ansuz X Mainz power Cable


Preporučeni Komentari

49 minutes ago, Vix said:

Zivim za dan kad ce mi mrezni kabel biti najveci problem :buehehe:

Pa cu moci umesto mojih sadasnij Baksuz kablova staviti Ansuz kablove, i da vidis miline :rasta:

brate velika mudrost.  oklopljeni kablovi

http://www.interhit.rs/326-pvc-visezilni-oklopljeni-okrugli-liycy-2-25-x-014mm2

staviš ih samo u lep bužir

jedina mana im je što su kruti ko pendrek :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam s godinama skontao da zapravo, kod ozbiljnih audiofila, pojačalo, zvučnici, preamp, izvor itd uopšte nisu toliko bitni, svi sviraju isto već 30 godina unazad. Novotarije su zapravo samo isključivo u kablaži, osiguračima, mesinganim kupama, stalcima za kablove, itd.... 

Ono što mnogi ne obraćaju pažnju je položaj kabla u odnosu na zemlju. Nije isto ako se vuče po podu ili je nečime "odignut". Naravno, smer kabla se podrazumeva. Najveći jeres je neodignut kabl postavljen u kontra smeru sa mesinganom piramidom na ampu čije su dijagonale suprotne smerovima strana sveta. Tu nema radosti, a audiofili baš tu greše najviše... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Aleks said:

kod ozbiljnih audiofila, pojačalo, zvučnici, preamp, izvor itd uopšte nisu toliko bitni, svi sviraju isto već 30 godina unazad.

to je još i dobro.... par onih koje ja znam menjaju svu opremu jednom u 4 meseca.

naravno opasne su muvare.... imaju razrađene tezge po oglasima.....

šminkaju se šklopocije, osvežavaju, prerađuju....

gajba im je protočni bojler za audio otpad (sa zapada) i kao naj plen uzimaju za sebe....kao lešinari....

problem je što nikad nisu zadovoljni onim što imaju.... 

par puta sam čuo kod takvih (za mene) najbolja pojačala i zvučnike - ali nisu ostali kod njih.

prodali su bolje i uzeli gore :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, aaa zmaju! said:

Nekome kabel majka a nekome maćeha.

ma neke zabole ćošak i za kabel.  bitno je samo uvaljati robu nekom.

to im je samo biznis

evo recimo lik ima audio firmu od 500 M dolara a kod kuće sluša Bose sistem  - The wife factor.:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

evo recimo lik ima audio firmu od 500 M dolara a kod kuće sluša Bose sistem  - The wife factor.:smesna:

Može da se razvede pa da kupi neki bolji sistem ko čovek da sluša, ali uzeće mu žena pola od sve ga što ima.:siroma:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, Mikorist said:

 

Elektroni koji postoje u materijalima kabla i postojali su od kada je svemir stvoren u precizno i identično istom obliku bez i najmanje promene. Atom bakra koji je stvoren pre nekoliko milijardi godina i dalje je, zapravo i logično, još uvek atom bakra i nije se pretvorio u bilo koji drugi element bilo kakvim usviravanjem.

Tako da je krajnje nemoguće da se kablovi "usviraju" i  "naprže" a da njihova fizička priroda promeni jednu jotu bez obzira koliko su dugo ubeđivani od strane audiofila, jer ako je to moguće, alhemija bi bila dokazana naučno. Naravno,  ljudska dimenzija poznavanja (novog) zvuka kroz ponavljano izlaganje, željno razmišljanje, uživanje u sticanju i svi drugi psihološki efekti koji nas čine ljudima su mogućni.

Ako smem, samo da primetim,zaboravilo se,sta se desava sa elektro magnetnom livadom,dokle se ona prostire,sa cime se granici tj u ciji atar zalazi i kakva se Lesi vraca kuci?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/12/2019 at 7:02 PM, zoranzu said:

Ako smem, samo da primetim,zaboravilo se,sta se desava sa elektro magnetnom livadom,dokle se ona prostire,sa cime se granici tj u ciji atar zalazi i kakva se Lesi vraca kuci?

Pa na tu cinjenicu uglavnom svi zaborave, koliko u stvari elektromagnetne prljavstine power cable koji ima losu zastitu.... sirm, izbaci u svoju blizu okolinu, i samim tim daje "lufta"  ostaloj kablovskoj braci da bolje dise, ali ne, ne i ne, ne prihvataju tu cinjenicu nasi znalci, odupiru se zakonima fizike.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam dodatno objasnjenje da napisem jos, znaci dobro oklop ljen kabel daje lufta ostaloj kablovskoj sabraci da bolje dise u sistemu.... Treba biti otvorenog uma i verovati, nekad je to tesko, ali pojedini ljudi veruju.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/11/2019 at 6:42 PM, vladd said:

:)

Nemam ja nikakvo ubedjenje, vec sam siguran da su najmanje bitni za kvalitet zvuka.

Ubedjenja i fantazije prepustam audiofilima i njihovim vendorima, tu se bije glavna bitka... a ja nisam ni proizvodjac, ni prodavac ni wanabee audiofil...out of stream...obican uzivalac hife koji se eto malo "razume" u struju...

Za sada, dobavljaci svih fela vode..:D 

Da ste samo blize, pa da vam dobacim Ansuz-a, zajedno sa mojom malenkoscu, turimo ga u sistem i vozi misko, moze i zatvorenih ociju ..... najbolji i najjednostaavniji test....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

Ne vredi, nemam umetnicki bias...ocekivanja realna nula...

Ono gde se moze pricati su interkonekti...mrezu mi je sramota da razmatram.

Steta sto imate tu vrstu "blokade", a samo je dovoljno da cujete, i upravo ta ocekivanja su glavni kocnicar vremena u kojem leze nova saznanja i spoznaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, ja sam jos uvek u lab of exelence instituta za fiziku, kao savetnik, i jos pomalo pravimo neke proboje u fizici plazme sa eksperimentima(realizacija postavke je moja zona posla) i to sto cavrljamo, cavrljamo, ja to onako kezual, kao u kafanici, mogu da pricam i o ravnoj zemlji...pa stoga te laicke price o "blokadama", nedostatku "otvorenog uma", ili najsmesnije o "novim saznanjima" deluju groteskno. Vec postoji previse "novih saznaja" koja ne zelim da pohranim u memoriji...

Ali eto, cavrljamo, druzimo se, ukrstamo stavove... :) 

Inace je stramota ozbiljno pricati o tom uticaju mreznih kablova na "modelovanje" zvuka... :)

Ali nas to ne sprecava da se veselimo i radujemo...:cheers: 

I mozemo da otkrivamo sta to u sistemu nije dobro usaglaseno ako neki interkonekt kablovi pokazu promenu. Mrezni kabal moze samo da bude los, sa teskom greskom, a ako je industrijski dobar, po standardu, tu je kraj njegovog znacaja. Dalj se moze osmatrati uzemljenje.

A koliko sam ja primetio, malo njih uopste ima pojma kakvo ima uzemljenje instalacije(a ni pod razno da recimo zna otpor istog), ali je zato nagomilano kojekavih zvucnih imena gajtana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, vladd said:

Vidi, ja sam jos uvek u lab of exelence instituta za fiziku, kao savetnik, i jos pomalo pravimo neke proboje u fizici plazme sa eksperimentima(realizacija postavke je moja zona posla) i to sto cavrljamo, cavrljamo, ja to onako kezual, kao u kafanici, mogu da pricam i o ravnoj zemlji...pa stoga te laicke price o "blokadama", nedostatku "otvorenog uma", ili najsmesnije o "novim saznanjima" deluju groteskno. Vec postoji previse "novih saznaja" koja ne zelim da pohranim u memoriji...

Ali eto, cavrljamo, druzimo se, ukrstamo stavove... :) 

Inace je stramota ozbiljno pricati o tom uticaju mreznih kablova na "modelovanje" zvuka... :)

Ali nas to ne sprecava da se veselimo i radujemo...:cheers: 

I mozemo da otkrivamo sta to u sistemu nije dobro usaglaseno ako neki interkonekt kablovi pokazu promenu. Mrezni kabal moze samo da bude los, sa teskom greskom, a ako je industrijski dobar, po standardu, tu je kraj njegovog znacaja. Dalj se moze osmatrati uzemljenje.

A koliko sam ja primetio, malo njih uopste ima pojma kakvo ima uzemljenje instalacije(a ni pod razno da recimo zna otpor istog), ali je zato nagomilano kojekavih zvucnih imena gajtana...

Postujem vas kao coveka , citam forum i do sada sam mogao zakljuciti da ste strucnjak u oblasti elektro-metafizike,  svaka cast za to sto radite i cime ce bavite, tu tek treba pokazati pravo znanje i strucnost, te s toga napominjem da mi nije namera da nekog omalovazavam ili spustam na neke nepoznato niske nivoe.Sto bi rekli  neki   "samo opusteno" . svako ima svoj cup of the....

..ali treba razmislite u pravcu sta doboro oklopljen i konstruisan power kabel cini i radi sa ostalom sabracom kabelima u sistemu, pa tu mozda lezi kvaka cele ove price...naravno kljucni su i sama konstrukcija, kvalitet provodnika.....ne bih se dalje zamarao sta i kako radi, ali uglavnom se jebeno dobro cuje ceo sistem kada Ansuz napaja power amp Linn LK 280....vi ste napisali u jednom od vasih postova da bas u tom power ampu postoje ozbiljni tehnicki propusti ako tako reaguje na promenu kabela. ja nisam pametan ni elokventan da dam objasnjenje, a niko se i nije potrudio da objasni nama neukima.uzemljenje je provereno pre nekih pola godine.....majstor elektricar je bio i izvrsio merenja, ne pitajte sta i kako, uglavnom u zgradi gde zivim uzemljenje vrsi svoju funkciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/12/2019 at 7:02 PM, zoranzu said:

Ako smem, samo da primetim,zaboravilo se,sta se desava sa elektro magnetnom livadom,dokle se ona prostire,sa cime se granici tj u ciji atar zalazi i kakva se Lesi vraca kuci?

 

17 hours ago, parabolis said:

Pa na tu cinjenicu uglavnom svi zaborave, koliko u stvari elektromagnetne prljavstine power cable koji ima losu zastitu.... sirm, izbaci u svoju blizu okolinu, i samim tim daje "lufta"  ostaloj kablovskoj braci da bolje dise, ali ne, ne i ne, ne prihvataju tu cinjenicu nasi znalci, odupiru se zakonima fizike.... 

Ma da, sve čoban do čobana ... nemaju pojma 

Katedra za elektroenergetske sisteme_Master studije_Predmet : Elektromagnetna kompatibilnost

:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Inace je stramota ozbiljno pricati o tom uticaju mreznih kablova na "modelovanje" zvuka... :)

Slušanje kablova je tek smešna stvar.  Kao kad bi menjali kabl za šporet sa furutech jer jelo u šerpi nema dobar ukus.

A onda modelovali ukus vrstom - materijalom šerpe a ne začinima. A miris vrstom plotne.

Poput ukusa ili mirisa,  to je nešto što naši mozgovi obrađuju informacijama iz spoljnoga sveta čulima.

Važno je da je to zaista u našem mozgu, a ne u našim ušima, gde se misteriozne stvari poput "uživanja u muzici" zaista događaju.

Naše uši mogu prijaviti mozgu tačno ono što čuju, ali mozak stvarno nikad ne čuje istu stvar dva puta.

Naše uši primaju iste vibracije, ali naš mozak ne radi iste stvari sa njim.

Kako se sinteza neurologije i psihologije nastavlja, te se stvari sve više proučavaju - otuda polje koje se sada naziva "psihoakustikom", a koje ne proučava samo kako naša uveta rade, već i kako čujemo mozgom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...