Jump to content

Recommended Posts

Mislio sam da promjenim komlet hladnjak al je problem sa izlaznim tranzistorima  ... postojeci je oblika slova S I trebale bi velike prepravke

On 3/9/2019 at 11:11 AM, vladd said:

Ima NAD istu topologiju sa ozbiljnijim hladnjacima, a promena ozicenja, korekcija ispravljaca, postavljanje pojacalu povoljnijih okolnosti za rad je svakako plus koji moze da popravi situaciju.

90W je neki momenat pojacala vezanog u mostu, ne bih ja na to racunao previse, niti znam zasto su odabrali presek da se deklarise 2x30W, verovatno na toj snazi ima reprezentativna izoblicenja, koja na nesto vecoj snazi eksponencijalno rastu.

Uglavnom, predlog je tvikovanje i poboljsavanje, svega sto se moze...i utice na kvalitet rada.

I sto bi ti kolega predlozio da se jos pokusa uraditi da se amp uozbilji

Dva pristojna ulazna cinca, otkaciti doticnu plocicu sa tim djakonijama  mosta i soft klipinga, ulazne atenuacije itd.. i ostaviti sa strane, direktna veza signala na ulazne 2k2 otpore...

Snaberi na ispravljackim diodama i na sekundaru mreznog trafoa, mozda spoljni grec, ali je to manje bitno...malo bolje zice prema konektorima za zvucnike.