Jump to content

NAD 902


revox

Preporučeni Komentari

6 hours ago, black coffe said:

Malo zločesto , al ima istine ? :).Tipa jako osjetljivi "šume"  lagano sami po sebi ? ;)

Jednostavno jače se čuje šum na osetljivim zvučnicima, to sam mislio. Ako su uobičajeni mainstream zvučnici 86db/1W/1m, a ovi 96, onda se subjektivno duplo jače čuje (10db).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, NIXIE said:

Jednostavno jače se čuje šum na osetljivim zvučnicima, to sam mislio. Ako su uobičajeni mainstream zvučnici 86db/1W/1m, a ovi 96, onda se subjektivno duplo jače čuje (10db).

? 3 db - x  2  ? .  Tolko o glasnoči i snazi  no ? ...   . !

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, black coffe said:

? 3 db - x  2  ? .  Tolko o glasnoči i snazi  no ? ...   . !

 

Ne, koliko ja znam subjektivo 10db je duplo glasnije, takve su nam uši.

Realno 3db je duplo veća snaga i to jedva primetiš kao malo glasnije, a subjektivni utisak glasnoće zavisi i od frekvencije.

Na srednjim se primeti i 1db razlike, na visokim malo teže (zavisi od uzrasta), a na basu nikako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, revox said:

nekad davno citao pa zampamtio .... za svako povecanje od 3db treba duplo veca snaga ampa 

Tačno. Zato treba biti oprezan sa tonskim kontrolama ko ih ima, one znaju ići i preko +-10db. I onda se čude što crkavaju zvučnici na žurkama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Tačno. Zato treba biti oprezan sa tonskim kontrolama ko ih ima, one znaju ići i preko +-10db. I onda se čude što crkavaju zvučnici na žurkama.

ton kontrole odavno nemam ...  pot za bas I visoke obicno ide +/- 9db na nekig 100 hz ili 10khz a zna da bude I veci do +/- 12db .... mos mislt kad mladunci napumpaju amp u ful snagu pa im prifali basa I viokih ... ondak se cude sto riknjavaju drjveri I pojacala ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, black coffe said:

G Nixi  nisam sigoran da si u  pravu ! ( hebi ga imao sam posla pa nisam stigao odgovoriti )  odma pa sad ? vidim da ima 6  odgovora ? :o pa idem pročitati .

http://www.sengpielaudio.com/calculator-levelchange.htm

Double or twice the loudness = factor 2 means about 10 dB more sensed loudness level (psycho acoustic)
A pri tome 10db je 10x više snage. Znači kad slušaš sa prosečno 1W, za 2x jače subjektivo treba ti 10W. Kao što rekoh takve su nam uši.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam jos imao prilike cut amp koji ne susti sa odvrnutim potom na ful snagu, u gluvo doba noci, na line ulazu .... kolko god imao dobar odnos signal/sum (100/110) ... mada I ne znam kolko je to I bitno narocito ak primaknes slusni aparat na par cenata od drajvera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cijevna  poja čala - pred  pojačala imaju  ŠUM  !  i  BOK !  , ako nisu dobro projektirena ,  a .....   uglavnom imaju  no  imaju i i ZVUK  koji mnekom paše ili ne ? Eto toliko o visokoj vijernosti -  u što se svi "kunu" ? :o, a slažu si sisteme , - kak si slažu - kako kome osobno paše ? - :hammer::P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, black coffe said:

cijevna  poja čala - pred  pojačala imaju  ŠUM  !  i  BOK !  , ako nisu dobro projektirena ,  a .....   uglavnom imaju  no  imaju i i ZVUK  koji mnekom paše ili ne ? Eto toliko o visokoj vijernosti -  u što se svi "kunu" ? :o, a slažu si sisteme , - kak si slažu - kako kome osobno paše ? - :hammer::P

Pa da, cevi imaju više šuma, ali za osetljive zvučnike pojačala su obično slabija, od 2-3W do najviše 10-15W pa opet ne smeta puno. Meni je samo phono MM/MC problematično za realizaciju sa lampama, ostalo nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

u sistemu ima suma ako ima previse gaina

ako gaina nema previse nema ni suma , pod uslovom da je svaka sprava projektovana i napravljena kako treba

 

tako je ..... samo sto proizvodjaci radi pumpanja karakteristika uredjaja koje prodaju nabudze snagu na ustrb kvaliteta pa jos uvedu raznorazna kompanijska mjerena I standarde za date karakteristike koje kao I krajnji rezultat daju to sto daju ...  nece niko da napravi amp sa mocnim napajanjem I filtracijom I trandzama koje umjesto 150w izbacuje 50w.

Bolje se prodaje nabudzeni amp od 150w nego nenabudzeni  od 50w

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne bas uvek, ali vole da kombinuju, evo kod ovog NAD-a, dali su pristojnu snagu 30 ili 35W, (na 1khz 8 oma itd) ali uz izoblicenja na drugoj decimali...kod B klase u jednom trenutku kriva izoblicenja krece eksponencijalno da raste, pa kada spominju 90W u mostu, ne spominju izoblicenja koja mogu da narastu i na par posto. Ali je tada haos u prostoru od SPL-a dominantniji od eventualne primetnosti izoblicenja.

 

Zato se sve to vrlo okvirno gleda, ali privlaci paznju, klasican mamac, neizdrziv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Pa ne bas uvek, ali vole da kombinuju, evo kod ovog NAD-a, dali su pristojnu snagu 30 ili 35W, (na 1khz 8 oma itd) ali uz izoblicenja na drugoj decimali...kod B klase u jednom trenutku kriva izoblicenja krece eksponencijalno da raste, pa kada spominju 90W u mostu, ne spominju izoblicenja koja mogu da narastu i na par posto. Ali je tada haos u prostoru od SPL-a dominantniji od eventualne primetnosti izoblicenja.

 

Zato se sve to vrlo okvirno gleda, ali privlaci paznju, klasican mamac, neizdrziv

Slazem se u svemu ... sto se mog slucaja tice morao kupiti dva komada jer su prodavani u paketu ... a I cijena za paket bila ok ... ideja bila sledeca koristiti kao mono blokove oba pojacala ili ostaviti jedno za stereo a drugo prodati ... zato krenuo u recap ... valjace meni a I ako budem prodavao kupcu bolje ...koja ce konfiguracija ostati sve jedno vidjecu kad se sve zavrsi ... meni treba u kuci max 20w po kanalu ...a I to je upitno treba li ... ovi nadovi imaju trafoe I vise nego treba za tu snagu ... izlazni tranzistori u rezimu rada dov10-15 w bice u datim karakteristikama ako ne I bolje ... imaju pot za ogranicenje razine ulaznig signala sto daje mogucnost ovih ogranicenja ... izmjenom condova I bypasom dobice se na kvalitetu zvuka ...ak treba I otpore zamjenim za iste sa manjom tolerancijom ... ozicenje mijenjam sa srebrom u granici moguceg ... napojni kabl takodje ... I sve to za dva ampa nece preci 200-220 evrica ... 

Za te novce nic bolje ne mogu nabavit (dva mono bloka refreshovana) bez velike kutare ili da mi ostane jedan stereo amp refresovan za 100-110 evrica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Pusti racunicu, ona je uvek ok, ali je zadovoljstvo kada korektno unapredis jednu spravu neopisivo. I prilika da se uveris u razlike nakon poboljsanja.

O tome se radi ... tjesim se da cu prodat jedno a jedo ostavit a znam da ce oba ostat ... mislim da ce to da radi kao bomboncic kad se sredi

vidio razliku sa restekom poslije izmjene kondova ... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...