Jump to content
parabolis

Philips cd 950 + remote cotnrol ?

Recommended Posts

Tvoj postojeci nije programabilan. Za daljnje ispitivanje, skop i otvoren CD plejer, posmatranje signala.

Ili prosto ne odgovara odabran set naredbi.

14 hours ago, vladd said:

Tvoj postojeci nije programabilan. Za daljnje ispitivanje, skop i otvoren CD plejer, posmatranje signala.

Ili prosto ne odgovara odabran set naredbi. 

.....nije mi najjasnije sta predlazete....

....na kraju ispada da je najlakse kupiti univerzalac, kako je neko i predlozio...

1 hour ago, parabolis said:

.....nije mi najjasnije sta predlazete....

....na kraju ispada da je najlakse kupiti univerzalac, kako je neko i predlozio...

Posmataje osciloskopom signala u prijemnom delu. Pride proveriti uopste mogucu kompatibilnost tog daljinca sa tim modelom.

Univerzalni je resenje u svakom slucaju, pa i oni najjeftiniji, ali neki ozbiljni univerzalci ozbiljno i kostaju.

Treba pogledati da li postoji dekodirani signal iza IR prijemnika u plejeru.

Ako nema, budž je prost. Kupi se neki TSOP34836 i reši problem.

Nisam nailazio na Philips uređaje koji su imali modifikovani RC5 kod.

@parabolis

Da li si imao prilike slušati neki od Philips CD Player-a koji su i dan danas vredni pažnje ?

Modeli 304 MK II, 880 i 960.

Na žalost, ovaj model koji trenutno poseduješ ( CD 950 ) nije ni blizu po tehničkim rešenjima, soničnim kvalitetima, etc.  kao gore pomenuti.

Izvinjavam se na ovom off-u, ali mislim da bespotrebno trošiš energiju u potrazi za rešenjem zvani daljinski.

IMO - nije vredno, sem ukoliko baš taj tvoj komad ima neku sentimentalnu vrednost za tebe lićno ?

304 jesam slusao.....204 takodje (kak ocitam ,on je za nijansu sonicno slabiji od 304), 104 imam i on je u fulu recapovan.....ovaj 950 ima sasvim solidan zvuk, ali ga 104 presisa samo tako....hteo sam da imam jedan daljinski upravljiv cd plejer, a opet da nije bas neko djubre.....svestan sam ne sonicnosti ove moje 950 - ke....