Jump to content

Philips cd 950 + remote cotnrol ?


parabolis

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Interesantan mi je ovaj cd 950, transport odlican,philips 900 pro, dac 1547 bitstream, zvuk totalno drugaxiji od ovih sto imam koji su sa 1540 dac om... Nekako imam utisak da su uspeli da zaokruze zvuk, sve je lepo ixskladno prikazano, cela zvucna slika je kompaktna i homogena....dosta mekanije scira u odnosu na 1540,sto je i normalno... Par kondisa kod napajackod imaju tamne mrlje na ploci, ugovorio sam da se zamene, pa uz put ako majstor bude mogao da pregleda laser... Estetski plejer kao da je iz radnje izasao... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Laser da ne dira, nema tu sta da se ceprka, moze da proveri napone i oblike signala, podmaze transport i zameni te kondove koje zelis.

Kad sam ga doneo kuci, pustio sam odmah par diskova, neki je citao, neki nije... Plejer nisam uopste iskljucivao, stalno radi, i posle par dana je citao i te problematicne diskove, pretpostavljam da su ti kondisi koji su problematicni pravili problema... Sad je procenat citanih diskova 100 posto.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kondove treba preslisati, obavezno, vise zbog starosti, a to cita-ne cita moze da bude iz jos par razloga, mehanike, servo kontrole, sitnog sloja prasine na socivu, vlage u kucistu...

Treba ga preslisati po servisnom upurstvu, neki majstori da fasciniraju musteriju pojacaju snagu lasera, sto privremeno poboljsa ocitavanje, ali skrati zivot lasera. A onda sledi prica "od babe devojka" :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

Prespojio sam na ploči NAD... Izbacio preamp ceo......

Sad radi kao snagaš.  Direkt ide DAC na nj. Bolje svira ovako :smesna:

Uvek je tako.:D

Sad bi eventualno mogao da se doda ispred snagaša neki lampaški buffer da malo oboji zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I cd plejer je ispravan, prethodni vlasnik kaze da je radio preko univerzalnog daljinsko, nekog logitecha, ako sam dobro razumeo....znaci mene je potrebno isprogramirati ovaj moj postojeci.....?????

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, vladd said:

Tvoj postojeci nije programabilan. Za daljnje ispitivanje, skop i otvoren CD plejer, posmatranje signala.

Ili prosto ne odgovara odabran set naredbi. 

.....nije mi najjasnije sta predlazete....

....na kraju ispada da je najlakse kupiti univerzalac, kako je neko i predlozio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

.....nije mi najjasnije sta predlazete....

....na kraju ispada da je najlakse kupiti univerzalac, kako je neko i predlozio...

Posmataje osciloskopom signala u prijemnom delu. Pride proveriti uopste mogucu kompatibilnost tog daljinca sa tim modelom.

Univerzalni je resenje u svakom slucaju, pa i oni najjeftiniji, ali neki ozbiljni univerzalci ozbiljno i kostaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba pogledati da li postoji dekodirani signal iza IR prijemnika u plejeru.

Ako nema, budž je prost. Kupi se neki TSOP34836 i reši problem.

Nisam nailazio na Philips uređaje koji su imali modifikovani RC5 kod.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@parabolis

Da li si imao prilike slušati neki od Philips CD Player-a koji su i dan danas vredni pažnje ?

Modeli 304 MK II, 880 i 960.

Na žalost, ovaj model koji trenutno poseduješ ( CD 950 ) nije ni blizu po tehničkim rešenjima, soničnim kvalitetima, etc.  kao gore pomenuti.

Izvinjavam se na ovom off-u, ali mislim da bespotrebno trošiš energiju u potrazi za rešenjem zvani daljinski.

IMO - nije vredno, sem ukoliko baš taj tvoj komad ima neku sentimentalnu vrednost za tebe lićno ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

304 jesam slusao.....204 takodje (kak ocitam ,on je za nijansu sonicno slabiji od 304), 104 imam i on je u fulu recapovan.....ovaj 950 ima sasvim solidan zvuk, ali ga 104 presisa samo tako....hteo sam da imam jedan daljinski upravljiv cd plejer, a opet da nije bas neko djubre.....svestan sam ne sonicnosti ove moje 950 - ke....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...