Jump to content

Khadas Tone Board


DuleJ

Preporučeni Komentari

Svi ameri sto znaju posao rade u kini. Kinezi placaju minimum duplo vise. A s obzirorm na mentalitet, verujem onima sa vecom platom. :) 

Odlicno izgleda ovaj Khadas, pravi moderni dizajn. 

Jedino sto se tesko privikavam na razlike u ceni doticnih proizvoda, tipa maderborda sto ga Mika spomenu, koji je recimo samo duplo skuplji od ove dvadeset  puta manje ploce...a sa quad core sound procesorom....bar cetvoroslojna stampa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam nikakvih iskustava sa DAC-om, pretpostavljam da bolje zvuči nego komp i DVD plejer sa kojih trenutno slušam muziku.

Pitanje: Da li je ova pločica zadovoljava početničke ambicije, i prvi  korak da se udje u svet DAC-ova, po bilo kom kriterijumu?

Hvala unapred na dobronamernim savetima.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, dejanco32 said:

pretpostavljam da bolje zvuči nego komp i DVD plejer sa kojih trenutno slušam muziku.

zavisi koji komp - i koji DVD plejer.

Neke matične ploče imaju takav DAC u sebi da odvojen  (jeftin) DAC nema šta da traži pored njih.

Ali im je cena od 200 -500 E ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, dejanco32 said:

Nemam nikakvih iskustava sa DAC-om, pretpostavljam da bolje zvuči nego komp i DVD plejer sa kojih trenutno slušam muziku.

Pitanje: Da li je ova pločica zadovoljava početničke ambicije, i prvi  korak da se udje u svet DAC-ova, po bilo kom kriterijumu?

Hvala unapred na dobronamernim savetima.  

Odgovor je da, samo meni se više sviđa onaj Mikin Topping D10, šareno,sija u mraku, ima displej, sve radnje radi, svira solidno, samo mu treba dobar USB kabal (makar narandžasti) i  dobro napajanje, po mogućstvu da se nakači na PC a ne na laptop.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

.

Nađi negde taj Khadas što se muva po BGD pa uporedi da li bolje zvuči, po meni je to slična klasa. Ako mi dođe nekad u ruke, zvaću te da dođeš sa Topping-om da ih preslišam.

E tu ima još jedna sitnica, Khadas ima USB-C, to ne volem nikako jer mi je teško da napravim kabal. NIje nemoguće, samo je dosta teže napraviti nego USB-B. A i ne volim te minijaturne kontakte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laptop je prilično star kupljen je sa WIN 8 valjda se te godine i pojavio, DVD je pionir i mislim da je još stariji i mnogo je bolji zvuk nego sa laptopa.

Hvala puno, dobio sam neke osnvone smernice u kom pravcu treba dalje  razmišljati.      

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj kung-fu tone boar je toliko odvratno svirao kad sam zamenio kondenzatore da sam ga samo gled’o i neverov’o. Gledam njega, gledam kantu, gledam njega...

Ostavio da radi stalno i danas malo pojač’o. Manje gledam kantu. Možda nešto i bude od njega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje naci neke dobre smd, nego budziti, mada je budzenje najomiljeniji sport.

Pazljivo samo sa silnim lemilicama, da stampa ne prokuva. 

BTW, uvek treba dodati kuglicu kalaja na kontakte, pred skidanje konda, da drzi toplotu kapacitetom i spreci pregrevanje stampe, a brzim radom se moze skinuti i kond naizmenicnim grejanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...