Jump to content

Khadas Tone Board


DuleJ

Preporučeni Komentari

Khadas Tone board

 

https://www.khadas.com/

 

Da li neko ima iskustva sa ovim DAC-om (link iznad) koji po svemu sudeći ima veliki potencijal za raznorazne nadogradnje i diy varijante. Stvar je relativno nova od pre manje od godinu dana Ii digla je veliku prašinu u digitalnom audio svetu. Može biti da će ovo biti ubica mnogih DAC-ova. Cena ove pločice je oko 100$.

Uskoro mi stiže jedan. Trenutno je nestašica na svetskom tržištu.

Merenja od veoma eminentnih čika (Amir) za ovaj DAC se mogu naći na:

link:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wesiontek-khadas-tone-board-dac.4823/

 

Izvinjavam se ako ova tema već postoji nisam stigao da pregledam forum.

Tone_Board_Khadas_2ll.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo sve kreće od oktobra 2018. Pločicu je moguće direktno spojiti na računar preko USB-a koji stiže u pakovanju. Kućište se naručuje posebno, a moguće su i razne nadogradnje i diy varijante sa posebnim napajanjem. Bitno je da pločica bude generičke edicije. Generičku odmah podržavaju Windows, LInux i Mac. Upotrebljiva je i VIM edicija. Što se tiče zvuka za te pare .... hmm zato se u svetu i digla prašina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, DuleJ said:

Merenja od veoma eminentnih čika (Amir) za ovaj DAC se mogu naći na:

link:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wesiontek-khadas-tone-board-dac.4823/

 

član sam tamo pod drugim imenom........

nemam pojma šta da mislim o merenjima.....

kad pogledaš DAC robu od 90 -  250 evra razlika u merenjima je + - 2%

na nivou je statističke greške......

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se!

Merenja mogu biti orjentir mada... Opšte je poznato, da u audio sveri dobri rezultati merenja uređaja ne moraju da znače i dobar zvuk. Što bi rekli ,,može da bidne al’ ne mora da znači”.
Ne volim da budem navijač u vezi brendova, niti da favorizujem bilo kojeg proizvođača. Volim da sam čujem kako nešto zvuči i da sudim po ličnom ukusu. Zato sam iz radoznalosti i naručio ovu pločicu. Zapravo me zanima DSD pošto do sada sa njim nisam imao iskustva.

Kad bolje razmislim pločica nije ni tako jeftina, ako se uzme u obzir da treba dodati troškove carine, PDV (+33%) i poštarine ako nije direkt iz Kine od proizvođača. Zatim treba dodati troškove kućišta. Dalje, ako neko želi da je nadogradi tu su i troškovi linearnog napajanja. Koliko vidim možda je moguće dodati još 6 dodatnih ulaza i neki displej. Kad se sve sabere cena može da izađe oko 140-160 $ u jeftinijoj varijanti, pa do 240$ sa posebnim napajanjem. Ko želi dodatne ulaze (ako su mogući) cena dodatno skače. Međutim, uzmeli se u obzir da se delovi naručuju i plaćaju sukcesivno to mu dođe kao kupovina na rate. Kome se posreći može proći bez troškova globe države.
Dobra stvar kod ovakvih pločica je u tome, što mogu pružiti to zadovoljstvo da čovek nešto sam sastavi. Može sam da dizajnira kućište na koje može po želji da nalepi svoje ime. Tako nešto je napravio March audio ,,MARCH audio dac 1”. Samo je ubacio pločicu Khadas u kućište i to je sve. Bata to prodaje za 500$.
Sve u svemu, kada Khadas Tone Board stigne probaću kako zvuči pa javljam lična iskustva. Dobro bi došla i druga iskustva, pa da vidimo da li vredi ulagati u ostale gore pomenute dodatke (napajanje itd..).

Mogla bi tema da se proširi i na ostale slične Tone Board-e što bi bilo dobro.

SPK + dac.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dugar koji se bavi produkcijom kaže:

"Meni nije jasno, kako mere na - 10db chinch izlazu

Jel to znaci da lazu za 14 db, jer onda ima smisla da pipne oko 105

Pa moj novi rme ima kao 119,ali ima do 93 u programu, chim pustim plej

Mada, ja mislim da ta bajka o decibelima nema smisla, kada je konvertor u pitanju, ako se ne posmatraju druge stvari

Recimo, ovaj moj rme ima 20,6 khz opseg, kada je na 96khz

Pa to, od 18,do 23 bita, ali za adda od 5000 evra

1 bit=6db ???Jbg, surova realnost"

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka njima cast , al' jos uvek se bar pola zvuka nalazi u analognom posle digitalnog

ne pije vode ako digitalni deo nije do 00 , ali ne pije vode ni ako analogni nije do 00

hocu reci - to moze da predstavlja dobru osnovu za nadgradnju ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

svaka njima cast , al' jos uvek se bar pola zvuka nalazi u analognom posle digitalnog

ne pije vode ako digitalni deo nije do 00 , ali ne pije vode ni ako analogni nije do 00

hocu reci - to moze da predstavlja dobru osnovu za nadgradnju ......

Gledaj šta je lik do sad naBudžio na D 10

IMG_20190203_225723_resize.jpg

:smesna:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d10-dac.2470/page-64#post-146630

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su neka tvikovanja internih napajanja i blokade na napajanju.

Svi se polome za spoljni linearac, a onda taj napon dodje na jedno dva  buck regulatora..pa na kolce..

Mada tvikovanje Winbondovog cipa je pokazivalo napredak davnih dana na ATI-jevim video kartama za overklok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Naleteo sam na drugom forumu na tweak koji je @Impuls obelodanio, pa da okačim kako može lako bez specijalnog alata, možda nekome posluži... Za cirka 30-45 min sve gotovo bez pace pincete i slicnog alata, dve obicne letilice i udri. Taman dobro što nisu iste, pa jaču uvek stavim na gnd :)

operacija_khadas.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj khadas, @Impuls je na drugom forumu pravio eksperiment sa zamenom kondenzatora, pa je muka bila odlemiti ih pošto su SMD i treba grejati oba kontakta odjednom da bi se skinuli. Danas sam probao uspešno sa dve letilice. Ako ima kad, autor moda može da elaborira na tu temu malo, zgodno da imamo i ovde opisan upgrade. Ipak smo mi DIY :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...