Jump to content

Desni kanal na Kenwood risiveru se gusi kr a5040


bax76

Preporučeni Komentari

59 minutes ago, bax76 said:

Porucicu par ovih, pa dok to stigne, imam vremena, da izvucem dodatne informacije.

 

Nemoj, uzmi one SAMHWA. Ti sa alija su ti krš totalni, bolji su ti i oni iz Kelco.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, bax76 said:

Kako da vidim jel spulna dobija dobru placu?

Vrlo prosto, merenjem napona na izvodima špulne relea(tj lemnim tačkama) :D

Ako ti rele ''škljoca'' bez razloga(ili povremeno izigrava kućno zvonce), treba proveriti zašto se to dešava, tj da li je ispravno el. kolo za pobudu relea(odnosno da li špulna relea dobija potreban napon)  ili zaista postoji greška u radu pojačala, pa zaštita zbog toga reaguje. Za te provere je ipak neophodno neko predznanje iz elektr(on)ike, pa ne znam da li si ti u stanju da to proveriš.

Uzgred, ako je na pojačal sve ispravno, rele bi se trebao uključivati/isključivati samo prilikom uključivanja/isključivanja pojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne skljoca nista, nije ni skljocalo nista. Jednostavno se ujutro muljao zvuk na jednom kanalu, kad je tisi, provalio da je  los kontakt na tom jednom releju, presao par puta sa vodenom smirglom, i od tad sve radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/4/2019 at 1:12 AM, bax76 said:

Malopre sam provalio sta je, i to na sledeci nacin. Krenuo sam da pritiskam malo stampu dok je svirao, ne bi li uocio sta, i uocio sam da se gubi kanal. Potom sam suzio zonu problema, oko releja zvicnika, otvorio isti i ocistio kontakte vodenom smirglom, sad se ne gubi vise zvuk kad pritisnem stampu, pretpostavljam da je to bilo to

 

42 minutes ago, bax76 said:

Ne skljoca nista, nije ni skljocalo nista. Jednostavno se ujutro muljao zvuk na jednom kanalu, kad je tisi, provalio da je  los kontakt na tom jednom releju, presao par puta sa vodenom smirglom, i od tad sve radi.

OK, ako ti smatraš da si rešio problem vodenom šmirglom, onda ništa ... uživaj, šta drugo da ti kažem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ali relej ne skoljoca bez razloga, tj ne skljoca uopste sem kad se pali/ gasi uredjaj, niti se to ijednom desilo, jer u postu iznad je bilo:

Ako ti relej skljoca.....

 

Cak i kad sam pritiskao stampu, samo se menjao zvuk, nije netao, i nista nikad nije skljocnulo, a znam kako skljocaju kad se pale.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, bax76 said:

Da, ali relej ne skoljoca bez razloga, tj ne skljoca uopste sem kad se pali/ gasi uredjaj, niti se to ijednom desilo, jer u postu iznad je bilo:

Ako ti relej skljoca.....

 

Cak i kad sam pritiskao stampu, samo se menjao zvuk, nije netao, i nista nikad nije skljocnulo, a znam kako skljocaju kad se pale.

 

 

Ako nije dovoljan napon kad se pali, hoće da zazuji (cvrrrk) pa uhvati, a kad uhvati onda je miran jer mu ne treba toliki napon da drži spojene kontakte. Ako prekida u radu, onda obično gubi kontakt, ili žica unutar releja ili loš lem. Ima i drugih pojava, ali kod tebe to nije slučaj. Recimo kad su nagoreli kontakti, poveća se otpor pa gubi kontakt, varniči i greje se pa mu brzo dođe kraj, odnosno zavari kontakte ili toliko oksidira da potpuno izgubi kontakt.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Škljocanje i loš konktakt(slablenje ili gubljenje signala) može biti i posledica nedovoljnog napona na špulni relea, pa se onda kotva ne privlači potrebnom silom. Al' ako je sad OK, k'o što rekoh uživaj ... zameni elektrolite i ako ima štogod da primetiš da je nagorelo, očisti kontaktna mesta koja možeš, ...

Znaš kako kažu za doktore da su najgori pacijenti, zato što znaju šta bi sve moglo da krene naopako. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@beli

Ne znam kako si skapirao da se ja nesto inatim i pametujem, samo sam odgovorio na pitanje iznad? 

Ono ne razumem bas sve sto procitam a, i znam kako radi  relej tj. na kom principu.

Mozdsa se ovom mom jednostano zavukla prasina, on nije bio hermeticki zatvoren...

Kapica se skinla sama od sebe dok sam ga pipkao.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, bax76 said:

@beli

Ne znam kako si skapirao da se ja nesto inatim i pametujem, samo sam odgovorio na pitanje iznad?  

Ono ne razumem bas sve sto procitam a, i znam kako radi  relej tj. na kom principu.

Mozdsa se ovom mom jednostano zavukla prasina, on nije bio hermeticki zatvoren...

Kapica se skinla sama od sebe dok sam ga pipkao.

 

 

 

A otkud tebi ideja da sam ja skapirao da se ti inatiš i pametuješ?

Ja samo pokušavam da ti pomognem, koliko je to ovako on-line moguće. Mnogo stvari može da krene po zlu i prosto pokušavam da ti pomognem da stvari sagledaš iz više uglova, iz malo šire pespektive. A koliko i šta ti znaš ja ne mogu da znam, tako da nemaš razloga da se nađeš uvređenim ako ti napišem nešto što već znaš.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli said:

 

OK, ako ti smatraš da si rešio problem vodenom šmirglom, onda ništa ... uživaj, šta drugo da ti kažem.

 

-----------------------

Ja da znam ne bih pitao ovde.

Da hocu da nosim kod majstora, opet ne bih dosao na DIY forum, dakle hocu da naucim nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, bax76 said:

 

-----------------------

Ja da znam ne bih pitao ovde.

Da hocu da nosim kod majstora, opet ne bih dosao na DIY forum, dakle hocu da naucim nesto. 

Nije mi jasno šta si ti to video uvredljivo u onoj mojoj rečenici koju si citirao.

A tek ovo što si napisao mi nije jasno. Kažeš da hoćeš da naučiš nešto, a ljutiš se kad ti neko pokušava objasniti ono što ne znaš, jer kao što sam kažeš, da znaš ne bi ni pitao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali ne ljutim se.

Jer da smatram da sam resio problem sa vodenom smirglom, odjavio bih se i zakljucio temu.

Uglavnom jasno je da ovakva komunikacija donosi neka nerazumevanja, tako da nije vazno, ne moramo da se razjanjavamo dalje - ruka ruci. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, bax76 said:

Da hocu da nosim kod majstora, opet ne bih dosao na DIY forum, dakle hocu da naucim nesto.

E moj prijatelju.....

Evo ja sam 10 godina na ovom forumu. Napravio ceo forum da naučim nešto.

Nisam naučio ništa....

Zapravo sve što sam ikad znao više ne važi.... A završio neke škole za elektroniku. Dakle serifikovano pojma nemam....

Neke cake sam naučio ovde usput.... prvo da se manem preprodavaca i polovne opreme (sem u nekim retkim slučajevima)

Drugo da se manem Hi-Fi   časopisa i sajmova.... 

Kreneš brate sam da sastavljaš kutije.... zvučne....taj redosled je najbolji..... Drajveri i skretnica su najbitniji u celom audio lancu....

Ideš da napraviš kutije sa što manje izobličenja... Bitno je da je izobličenje manje od 1% (trebaju retko dobri drajveri za to)

Da nije prevelik zvučnik a da nije ni previše mali naspram prostora.  Nikakva fabrika ne može da napravi skretnicu kao što to može kod kuće.

I meriš zvučnik (mernom opremom za merenje odziva frekfencija zvučnika )  u istom prostoru u kojem će da sviraju. To je i poenta cele DIY priče.... pojačalo.....

Pojačalo sledeće na spisku..... Najbolje je pravljeno....Ja sam sam sastavio Babela uz pomoć jednog pokojnog kolege......

Znam da lemim to nije problem.... Problem je sve ostalo....Kolika treba kutija da bude a da ne prokuva ceo amp....

Meni je prokuvao amp..... I sad mi Zen pravi pojačalo....Jer ima 300 čuda gde možeš da se zajebeš.....

Znači ne pada mi na pamet da ikad više kupim amp u radnji ili fabrički pravljen.....

  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Nisam naučio ništa....

Mikuum :buehehe:

 

U sustini i ne treba i ne moze da se nesto uci preko interneta, ali mogu da se konkretno ukazu greske i konkretnije upute smernice, ili prosto sakupe neke informacije koje treba oceniti.

Sve je manje diskusija, prakticno ih nema ili su tesko otrovane sujetama... vise je onih koji bi da nadju sapatnika u neznanju.

Svaka oblast zahteva nesto univerzalnih znanja iz doticne, a zatim se selektuje odredjeni broj metoda, i pravi splet kompromisa, zarad finala igranjca.

Naravno da je skolsko znanje prilicno kruto i cesto nenamensko, takav bio program, ali osnove, metodologije i principi su vrlo upotrebljive stavke. I kao drugo, za ucenje, skolsko, informacije se obradjuju pedagoskim metodama, doziraju i uvezuju, internet je steciste gotovih recepata i sumnjivih precica...

Kada je lako, obicno ne valja...

 

P.S.

Evo ja naucih neku tehniku na ovom forumu, kada budem kupovao auto, moracu da tvitnem Daru  Bubamaru, zena prati trendove, ima sluha, konzumira luksuzna vozila i ima solidno iskustvo u predjenoj kilometrazi...kako drugacije do tehnike, necu valjda da pricam sa musavim meanicarem..:grimace:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...