Jump to content

Očuvanje vrednog...


zika

Preporučeni Komentari

jel to klasa monitori.bese valjda dva tipa.ima kod nas jedan ,bio u n.sadu na dunavu,sada je valjda prebacen u bgd -to je bodrog-sava.brodomodelari iz panceva imali makete,ja iso u pancevo i gledo.interesantno je da su za vreme 1ww ruski avioni izbacivali mine u dunav.jedan austrougarski motorni camac je tad pogodjen kod ritopeka ,i to mesto se zove monitor,pogodjen u krmu i nije mogo pravolinijski da plovi nego u krugovima pa se nasukao na nasu obalu,tu su mu i ostaci u vodi,i borba se dugo vodila dok po prici neki nas brka potrefio minom kroz odzak motora-parne masine.od ekspozije su popucala stakla u selu,ko je imo.camac je potonuo,ko je izginuo izginuo a o onom brki se ispevala narodna pesma,koju mi zapevamo kad se setimo heroja.mi bar imamo cega da setimo.ajde zbogom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slobodno obrišite. Obrisao bih sâm ali nije mi dozvoljeno. Nisam želeo da uzburkavam osećanja. Mea culpa. Povukla me činjenica: „Podsetimo da "Sava" spada u najstarije i najraritetnije brodove koji se mogu naći na Starom kontinentu. On je prvi put zaplovio u Budimpešti i to još davne 1904. godine.“... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...