Jump to content
Doktor

Trenutno u CD Player-u/CD transportu + DAC

Recommended Posts

1 hour ago, крокодил said:

Kakav je ovo lampas? Rucni rad?

Da. I o tome je bilo dosta price.

SET sa 211/VT4C cevima ( tu su jos i 6072, kao 12BH7 ). Rad Djoke Kenjala.

Imao sam srecu, kupio svojevremeno od jednog dobrog coveka koji je tada "uleteo" u UK pricu, kao sto se i meni desilo kasnije. :)

Po kupovini ovog amp-a sam odmah kontatirao G-sn Kenjala, zaputio se put Kostolca, upoznali se, proveli jedan nezaborava dan u caskanju i pregledu sprave.

Kasnije je odlicno uradio jos jedan servis check up @guja011 poznat ovde na forumu i kao Zlojeb. :)

Ja za razliku od prvog vlasnika kome je ovaj uredjaj radjen po narudzbini ( Ongaku klon ) se nisam rastao i radi sa Magna Acoustica FR kutijama. 

Evo ovo slušam na DAC

Simone Kopmajer - Essential Best: Simone [Mini-LP] - 1.03. This Can't Be Love (2010, JPN, Mini-LP, Hyper Magnum Sound, Venus Records, VHCD-78197, 16-bit/44.1kHz, DR6)

glava mi menja oblik kao Džeriju kad Tom svira džez

CgVl.gif

18 minutes ago, crni. said:

Prodavac sa KP mi nije poznat. NS je u pitanju, da je ovde kod nas u Prestonici pa da odemo skupa da pogledamo sa par CD-a pod miskom.

Ovako . . . . 

IMO - vredi ako mu je laser i dalje dobar.

Ovako sa slike mi izgleda da je u sasvim korektnom stanju.

Zvuk ovog CD-a je kao i svih uredjaja iz maglovite zemlje, tako da bi u tvom sistemu punom magle zasijao samo tako. :)

Kako i prilici za jednu kompletnu celodnevnu audio seansu, krenulo se sa CD-ima ( od juce na stand by Cambridge CD3 plejer, kao i phono by DJ.K. )

Trenuntno preslusavam odlicnu kompilaciju Windham Hill, diskografske kuce koja je obelezila 90-te godine.

Dupli CD posvecen delovanju WH u prvoj dekadi od nastanka, zato i naziv - Prvih 10 godina sa Windham Hill-om.

Osnivac ovog labela, ujedno i izvodjac je gitarista Vilijam Akerman. 

Podsecanje na Akermana, Aleks de Grasija, Dzordz Vinstona, Liz Stori, grupu Sedoufaks.

Ovaj primerak je kupljen pocetkom devedesetih na jednoj od audio berzi u SKC-u. Leto bejase, napolju smo pravili sa gushtom djirove, merkali, birali, cenjkali se, posle berze smo pili hladno pivo u Arilju . . . kompilacija kupljena od pokojnog Lotketa. Legende i pevaca "Kraljevskog apartmana", u pocetku moga dilera za CD-e, retko je imao LP-e, kasnije kucnog prijatelja, dobrog drugara i kvalitetnog coveka. Slava mu.

wh1.jpg

wh2.jpg

wh3.jpg

9 minutes ago, Srecko said:

Jeresemoji3.png!!!
Ovome se od Vas nisam nadaoemoji3.png.

Nije.

Ovo je pravilan redosled stvari kako se pocinje audio seansa.

Jedino sto umesto CD medije, strimera etc. moze doci u obzir tjuner. A koji ? Pa ReVox naravno. :D

Sat, dva, dok se slusalac ne uzeli pravog sound-a koji (naravno) ide sa vinila ili magnetofonskih traka ( ovde opet ReVox ili Studer ). 

Bila je, na zalost, jedna pauza ( pijaca, poseta, kafa . . . ).

Uredjaji nisu gaseni. Radili u standby modu. :)

Nastavio sa CD medijama. 

Ova ploca je precenjena na vinilu po pitanju vredosti danas.

Ex-Yu izdanje ( Jugoton ) kosta na ovim nasim KP sajtovima previse. Kada se ev. pojavi,a to je retko strano izdanje, jbga, to tek boli, tj. kosta.

Ovo se ima poduze, neke 90-te. Nemacko CD izdanje.

Ovom prilikom pozdrav za @Aoxomoxoa-u koji je koliko juce uspeo napraviti dabl-dabl i pripazariti vinil kao par CD-u ( Keln koncert ). :thumbsup:

Da se vratim na ovaj soundtrack. Badalamenti ( malo tu i pristiskao, predlagao, intervenisao i sam Linc :worship: ) je uradio jedno remek-delo.

Ja nisam do sada uspeo da nadjem za neku prostojnu cenu ovaj vinil. 

Idemo dalje. 

tp1.jpg

tp2.jpg

8 hours ago, Doktor said:

Bila je, na zalost, jedna pauza ( pijaca, poseta, kafa . . . ).

Uredjaji nisu gaseni. Radili u standby modu. :)

Nastavio sa CD medijama. 

Ova ploca je precenjena na vinilu po pitanju vredosti danas.

Ex-Yu izdanje ( Jugoton ) kosta na ovim nasim KP sajtovima previse. Kada se ev. pojavi,a to je retko strano izdanje, jbga, to tek boli, tj. kosta.

Ovo se ima poduze, neke 90-te. Nemacko CD izdanje.

Ovom prilikom pozdrav za @Aoxomoxoa-u koji je koliko juce uspeo napraviti dabl-dabl i pripazariti vinil kao par CD-u ( Keln koncert ). :thumbsup:

Da se vratim na ovaj soundtrack. Badalamenti ( malo tu i pristiskao, predlagao, intervenisao i sam Linc :worship: ) je uradio jedno remek-delo.

Ja nisam do sada uspeo da nadjem za neku prostojnu cenu ovaj vinil. 

Idemo dalje. 

tp1.jpg

tp2.jpg

Hvala Dok za preporuku.

:phil_04: