Jump to content

Trenutno u CD Player-u/CD transportu + DAC


Preporučeni Komentari

Pre nekih 7 god. otvorih temu " Ternutno na gramofonu ". 

Obzirom da nisam nasao pogodnu temu za ovaj moj poslednji post, otvaram novu, adekvatnu, temu.

Danas smo u "Kafanici" dosli i do simfonijskih/filharmonijskih orkestara, vrhunskih dirigenata. Pisah.

Setih se takodje da imam jedan odlican CD Box Set sa velikanima dir. palice, vrnuh se kuci i pustih kao prvo CD br. 6 ( dupli CD ) - Wilhelm Furtwangler.

Atm ide ( pred kraj je vec ) CD 1 - posla je Prva Betovenova simfonija u celosti, a sada se suocavam sa prvim stavom "Velike" simfonije br. 8 od Suberta.

Ovom prilikom zelim da se zahvalim @Zen Mod-u na detaljnom i temeljnom pregledu i dovodjenju ove sada vec vintage sprave ( Cambridge Audio CD 3 CD Player ) u top radno stanje ( danas pusten posle pregleda i svih potrebnih intervencija u Zen Mod Labs-u, a to bese pre nekih dobrih 7 meseci :) ).

Thnx Zen. :worship:

P.S. a da, ne idem po redu iz box set-a, sledeci ide inkrimisani danas u "Kafanici" Herbert von K., a posle cu vec videti. Ono sto je IMO veliko razocaranje ovog box set-a je sto nisu uvrstili Karl Bohm-a. Shame.

 

 

cd1.jpg

cd2.jpg

cd3.jpg

cd4.jpg

cd5.jpg

cd6.jpg

cd7.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

Pre nekih 7 god. otvorih temu " Ternutno na gramofonu ". 

Obzirom da nisam nasao pogodnu temu za ovaj moj poslednji post, otvaram novu, adekvatnu, temu.

Danas smo u "Kafanici" dosli i do simfonijskih/filharmonijskih orkestara, vrhunskih dirigenata. Pisah.

Setih se takodje da imam jedan odlican CD Box Set sa velikanima dir. palice, vrnuh se kuci i pustih kao prvo CD br. 6 ( dupli CD ) - Wilhelm Furtwangler.

Atm ide ( pred kraj je vec ) CD 1 - posla je Prva Betovenova simfonija u celosti, a sada se suocavam sa prvim stavom "Velike" simfonije br. 8 od Suberta.

Ovom prilikom zelim da se zahvalim @Zen Mod-u na detaljnom i temeljnom pregledu i dovodjenju ove sada vec vintage sprave ( Cambridge Audio CD 3 CD Player ) u top radno stanje ( danas pusten posle pregleda i svih potrebnih intervencija u Zen Mod Labs-u, a to bese pre nekih dobrih 7 meseci :) ).

Thnx Zen. :worship:

P.S. a da, ne idem po redu iz box set-a, sledeci ide inkrimisani danas u "Kafanici" Herbert von K., a posle cu vec videti. Ono sto je IMO veliko razocaranje ovog box set-a je sto nisu uvrstili Karl Bohm-a. Shame.

 

 

cd1.jpg

cd2.jpg

cd3.jpg

cd4.jpg

cd5.jpg

cd6.jpg

cd7.jpg

Kakav je ovo lampas? Rucni rad?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Daj neki tehno doktore. Nemoguće da samo von Karajana slušaš ?

Jbt svi audiofili istu muziku slušaju . . . 

Nisam audiofil. Diskofil da. Tacnije receno, kolekcionar vinila.

Ima se nesto i CD-a. 

Evo nesto za tebe sto je cesto bilo u CD plejeru, kao i u kolima :)

Brutalno dobra svirka na ovom dvostrukom CD-u. Msm da sam o njemu vec pis'o.

 

prednja.png

zadnja.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, крокодил said:

Kakav je ovo lampas? Rucni rad?

Da. I o tome je bilo dosta price.

SET sa 211/VT4C cevima ( tu su jos i 6072, kao 12BH7 ). Rad Djoke Kenjala.

Imao sam srecu, kupio svojevremeno od jednog dobrog coveka koji je tada "uleteo" u UK pricu, kao sto se i meni desilo kasnije. :)

Po kupovini ovog amp-a sam odmah kontatirao G-sn Kenjala, zaputio se put Kostolca, upoznali se, proveli jedan nezaborava dan u caskanju i pregledu sprave.

Kasnije je odlicno uradio jos jedan servis check up @guja011 poznat ovde na forumu i kao Zlojeb. :)

Ja za razliku od prvog vlasnika kome je ovaj uredjaj radjen po narudzbini ( Ongaku klon ) se nisam rastao i radi sa Magna Acoustica FR kutijama. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...