Jump to content

Iskra OZ 40 bez trubice ?


krca44

Preporučeni Komentari

Dobro vece / noc

Videh na oglasima da neki momak prodaje Iskra OZ 40 kutije samo glavni ( FR ??? ) okrugli drajver nema trubicu ?

Ima one dve elipse, sem toga.

Vidjao sam negde ovde slike razlicitih Iskra drajera koje Zen postavi ali ne mogu da nadjem... pa zelim pitati kakva je ovo verzija i valja li nesto, da li je glavni drajver uopste FR, da li razmisljati o nabavci ?

Hvala, Krca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

preskoci , ako ti je ideja Iskra FR

ako nema trubicu , onda je kasnija serija drivera koju jesam video i kao nesto slusao ali nisam nikad probao tu osmicu u FR rezimu, tako da ne mogu reci da li uopste dobacuje i ER rezim bez trubice

ene , generalno jeste slatki old school driver , ali ....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, krca44 said:

Vidjao sam negde ovde slike razlicitih Iskra drajera koje Zen postavi ali ne mogu da nadjem...

Evo slika Iskrinih osmica sa ''trubicom'', papirnim vešanjem i alnico magnetima(dva tipa) :

1176786413_IskraZP508inchalnicosl.5.jpg.430d4398ba39db94483ed1be8c604f44.jpg1866102071_IskraZP508inchalnicosl.4.jpg.b78d751c486568a9789e989bc9296276.jpg227387527_IskraZP508inchalnicosl.2.jpg.d614845d68ebf81cb62b8dc30702a4c2.jpg180459947_IskraZP50.thumb.jpg.bb770dd83690303e2a43fc39f6502ab7.jpg

Oni iz OZ 40  kutija, ako se ne varam, imaju gumeno vešanje i nisu sa alnico magnetima. Evo slika(zanemarite onu lampu što izigrava phase plug, nisam uspeo da na brzinu pronađem neku drugu sliku) :

skr1.jpg.e0e815fa1012efc5b731ded9fe8c5b55.jpg

iskra8inch.thumb.jpg.1cf3073936cbbdfd641e16c51881a0f2.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam izgleda bas ovakve bez trubice ali se slabo secam kako je radilo sem da je bilo ok u kompletu sa Garrard gramofonom.

Posto ideja jeste Iskra FR, ako se pojavi dostupan par, ovo cu da preskocim.

Beli hvala ti za slike na jednom mestu !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si već rešio da juriš Iskre, ne bi trebao da propustiš ni ZP37 ovale sa alnico magnetima :

121236768_IskraZP37sl.1.thumb.jpg.ead41b84ba25e7499acc6368b4dd4b62.jpg

Naravno da su i njima, baš kao i gore pomenutim ''osmicama'', neophodni bass helperi da bi se pokazali u pravom svetlu. Jedino što je osmice malo lakše uklopiti sa basovima, pa je stoga i malo veći izbor pogodnih zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli said:

Ako si već rešio da juriš Iskre

Beli nisam reso da ih jurim nego ako nalete pazario bih.

Taj koncept gde radi extended range sa basom i visokotoncem sam slusao, svidja mi se i deluje mi nekako "ispravno" a ako u sredinu moze ici FR i to je ok.

Hvala za tip.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ufff ta direktivnost mi se ne uklapa, imam fotelju ali vrlo cesto sedim nesto iza i desno a iskreno ne volim zvucnjake sa jako uskim "sweet spotom".... ako na to mislis... ili ti udara u usi ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, krca44 said:

Ufff ta direktivnost mi se ne uklapa, imam fotelju ali vrlo cesto sedim nesto iza i desno a iskreno ne volim zvucnjake sa jako uskim "sweet spotom".... ako na to mislis... ili ti udara u usi ?

Svaki koncept ima neku manu, ovde je prednost što nema reza na srednjim frekvencijama gde se to najviše čuje, ali svaki veliki FR ima tu usmerenost na visokim frekvencijama.

Dodavanjem super visokotonca  to će se malo popraviti, jer on pokriva dosta veliki opseg ako je blagi rez (prvog reda).

Ne znam da li ovaj Iskrin FR ima midrange shout, to obično najviše smeta ušima. Koliko vidim nešto nema snimljenih karakteristika tog zvučnika na internetu.

Evo jedna slična tema

http://www.troelsgravesen.dk/greencones.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nemaju Iskre shout, kao što sam rekao imaju direktivnost. E sad meni se to lično ne sviđa jer ja volim da mi muzika sviri u prostoriji bez obzira gde sam ja, a ne da moram da se namestim u tzv. sweet spot da bi imao najbolji dojam.... jbg. Kome to ne smeta, bass helper i penzija, realno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Aleks said:

Ne, nemaju Iskre shout, kao što sam rekao imaju direktivnost. E sad meni se to lično ne sviđa jer ja volim da mi muzika sviri u prostoriji bez obzira gde sam ja, a ne da moram da se namestim u tzv. sweet spot da bi imao najbolji dojam.... jbg. Kome to ne smeta, bass helper i penzija, realno.

Nisi imao neki super tweeter, samo Iskre?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Doktor said:

Nemaju shout ni Ciare driveri.

Konkretno model CH 250. Imam 4 komata u 2 kutije.

Doktore zasto 2 po kutiji ? 

 

8 hours ago, Aleks said:

Ne, nemaju Iskre shout, kao što sam rekao imaju direktivnost. E sad meni se to lično ne sviđa jer ja volim da mi muzika sviri u prostoriji bez obzira gde sam ja, a ne da moram da se namestim u tzv. sweet spot da bi imao najbolji dojam.... jbg. Kome to ne smeta, bass helper i penzija, realno. 

Hvala, sad je jasnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...