Jump to content

RIAA Loading Kond : Sorta ?


krca44

Preporučeni Komentari

znam zasto izbegavati NVO , ali NPO je nesto drugo ......... sto rece Predrage , nije to ona ista keramika od onomad

pogledaj slike ozbiljnih proizvodjaca phono uredjaja .....  ne konfekcije i mitoloskih stvaralaca, nego ipak ozbljnijih igraca tipa Nagra i EMT i par njih jos - pun djavo NPO unutra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

NPO su ekstra inzenjerske djindjuve. Velika preciznost i stabilnost.

 

Ono sto neki, pa i ja ne volim je njihova specificna struktura, modelovani su kao kiborzi, bizmut ferit dopovan titanijumom i stroncijumom, da bi se modelovala i smanjila curenja i nestabilnosti, i pri promeni temperature, jedni efekti ponistavaju i supstratu druge. Imaju lejere za redukciju stresa medju stekovima, ukljucujuci i vazdusne trapove

Ja staromodan a kond kao kiborg...stvar ukusa :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Woa 70$ komad... ups,  nisam rekao da je cena neki faktor ali jeste.

Ipak hvala na preporuci.

One keramike sto sam nasao na linku koji sam postovao, ako su odgovarajuce kupicu shaku, 10 din komad, pa neka se ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

jbga , sve sto si nabrojao , ja nekako kontam kao plus

lepo reci - ne volem , pa da je i najlepsi .......

 

:)

Jesu plusevi, kao distorzija 0,0001% na 1KHz. Izmodelovani parametri.

 

Mehanizmi degradacije su drugaciji, neispitani  i nespomenuti. Recimo, tim keramikama smeta vlaga, smeta zracenje, i unutrasnja interakcija dopovanih materijala nije detaljno razradjena.

Naime, ti titanati, titanijumske keramike se aktuelno razvijaju  i kao fotocelije i kao detektori sa posebnim nanostrukturama, i to su savremeni trendovi istrazivanja u dopovanjima i rekombinacijama i istrazivanjima upotrebe i stabilnosti... sto bi se reklo, jos se to delje, i to na razne nacine, ne znam koliko je finisirano odeljavanje za industriju...desava se da prvo isporuce, pa onda doradjuju...

 

Meni je to "nedoradjen" posao, nesto kao ushicenje kada su se tantal kondovi spustili u javnost pa su turani kojegde, a i oni su kao kondovi odlicni, osim nekoliko osobenosti...

 

Cisto intuitivni animozitet, pride, sve od tih pobrojanih lepota, nista nije od znacaja za ovu lokaciju upotrebe...koliko recimo interni sum dielektrika

A oni tu stabilnost postizu sa kontrakoeficijentima u dopovanom materijalu, kao npr kada bi paralelno povezao ntc i ptc i imao zbirni temperaturni koeficijent

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Gosha said:

Nemam te vrednosti, pominjane su neke vrednosti od 400 ili 450pF.

Nema veze, hvala svakako.

400 pF je preporuka za zbirni kapacitet svega sto vidi zvucnica a 450 pF je trenutno koliko imam ( ubacio sam kondove od 200 pF na postojecih cca. 250 pF ).  Mozda realno ima i celih 500 pF ako se racunaju prelazne kapacitivnosti od konektora i parceta zice od 10 cm.

Polazna stavka je da ima 100 pF na strani gramofona i 150 pF u phono preampu, dakle za finale bi trebalo da stavim 100 do 150 pF, ovo sad ( cca. 450pF )  je mislim mozda malo vise nego sto treba ali je svakako bolje od samo 250 pF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, dlalkovic said:

silver mica 102 pF

Moze, hvala

napisacu adresu na pp

nego svi koji su donirali neki kond, da znate da ono sto se ne iskoristi bice na raspolaganju dalje kome treba, ili mogu da vratim, kako ko zeli.

Ja cu pre finalne ugradnje da uradim jos jednu turu, da vidim sta lezi najbolje ( 100 ili 150 pF ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...