Jump to content

Iskra Garrard OZ40 zvucnjaci by ReVox


revox

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Doktor said:

Nije. To je TO.

Uostalom, probaj, sam ces uociti raziku u korist ove kombinacije. :)

 

će da ugradim bez probe ... da vam vjerujem ... no sad treba ono rasplitati :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, mutayu said:

Ovo izgleda kao mlevene teniske loptice! :D

Ako ti nije tesko napisi koju rec o izradi varioventa.

ubusi rupu u kutiju fi koji oces...

nadjes plastiku malo deblju kao ovu

fi plastike 2mm manje o rupe zarad magicne krpe

Izrezes plastiku na potrebnu deblinju ... zavisno od debljine prednje strane il zadnje od kutije

ja na 16mm debljine iverice dodao po 3mm tako da je islo na 22 mm

mazes sintelanom spoljnji dio plsatike I nategnes magicnu krpu I omotas papirnom trakom dok ne osusi

Kad osusi maknes papirnu traku obrezes magicnu krpu da bude na visini valjka (22mm)

upunis vjestackom vunom iz jastuka (ako ti draga dozvoli) odokativno ... otprilike ne pritisnuto da bude visine 5-6cm

Super ljepkom po obodu valjka bacas kap po kap I natezes magicnu krpu

Plamenom upaljaca zaradis rezani dio magicne da se mrvi I prosipa

I to je to

ja sam one mreze od racunara ofarbai jer me nerviralo niklovano

prosto nic komplikovano

7 hours ago, mrcelavi said:

Mens se čini malo pregusto, ili tako samo na slici izgleda.

nije pregusto samo ti se cini ... magicna krpa tanka ... vazduh ventilira bez problema 

IMG_20190518_170515.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, revox said:

ubusi rupu u kutiju fi koji oces...

nadjes plastiku malo deblju kao ovu

fi plastike 2mm manje o rupe zarad magicne krpe

Izrezes plastiku na potrebnu deblinju ... zavisno od debljine prednje strane il zadnje od kutije

ja na 16mm debljine iverice dodao po 3mm tako da je islo na 22 mm

mazes sintelanom spoljnji dio plsatike I nategnes magicnu krpu I omotas papirnom trakom dok ne osusi

Kad osusi maknes papirnu traku obrezes magicnu krpu da bude na visini valjka (22mm)

upunis vjestackom vunom iz jastuka (ako ti draga dozvoli) odokativno ... otprilike ne pritisnuto da bude visine 5-6cm

Super ljepkom po obodu valjka bacas kap po kap I natezes magicnu krpu

Plamenom upaljaca zaradis rezani dio magicne da se mrvi I prosipa

I to je to

ja sam one mreze od racunara ofarbai jer me nerviralo niklovano

prosto nic komplikovano

nije pregusto samo ti se cini ... magicna krpa tanka ... vazduh ventilira bez problema 

IMG_20190518_170515.jpg

Ispričavam se što sam se ubacio nepozvan , ali zar variovent nebi trebao imati neku vrstu regulacije protoka zraka ?  ( jaću to nako seljački - nešto kao šiber ) . Čini mi se da je to kod Dynaudia bilo , ako sam omašio sory .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, black coffe said:

Ispričavam se što sam se ubacio nepozvan , ali zar variovent nebi trebao imati neku vrstu regulacije protoka zraka ?  ( jaću to nako seljački - nešto kao šiber ) . Čini mi se da je to kod Dynaudia bilo , ako sam omašio sory .

tako je kad fabrika radi ... home made ce se curac moc napravit tako bez ko je dokon il je prodimio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, revox said:

tako je kad fabrika radi ... home made ce se curac moc napravit tako bez ko je dokon il je prodimio

A za espemertiranje postoji "pik" traka ? , jeftilije od "šarki"  , a jednako efikasno , kad TI "paše "  ? ostaviš tako  i ... .  Jenjostavno je najbolje , al ne jednostavnije od toga .  Vidim da Si elaborirao , i sad se seljačina pojavi i pametuje ? A l sory   eto :D naj kaj zameriti !;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

Variovent je bio fixni - bez bilo kakvog podesavanja

ono sto su SAM-ovci radili - znali su vaditi pola ispune iz Varioventa za odredjene pozicije

po tvom iskustvu ... posto je odokativno punjenje ... od mogucih 100% naguranog ispuna staviti kolko 70-50-30% ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i manji kond na visokom

 

davno bese , moje iskre su bile u 44L , blagi damping sa terwool , jedan variovent

gurano sa Iskra baziranim PP EL34 bilo je dovoljno basa , zadnja ivica kutije na 20cmm od zadnjeg zida

nekad mi to bilo ok , sad tesko da bilo koji 8" bi dostigao moje taman u 20 kvadrata

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

i manji kond na visokom

 

davno bese , moje iskre su bile u 44L , blagi damping sa terwool , jedan variovent

gurano sa Iskra baziranim PP EL34 bilo je dovoljno basa , zadnja ivica kutije na 20cmm od zadnjeg zida

nekad mi to bilo ok , sad tesko da bilo koji 8" bi dostigao moje taman u 20 kvadrata

ce da probam sa manjim ... ova kutija je 40litara I stavljen je sundjer debljine 1cm po bocnim stranama I na ledja ...sto se tice upuna varioventa stavljeno je, mjereno odokativno, 30-40 % manje, na precnik fi 8cm I dubinu 22mm, nego si ti stavio u ovaj ... dal da dopunim 

IMG_20190520_152851.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozes da probas zalepiti lepljivom trakom ili flasterom dodatni sloj preko varioventa , da vidis sta ce s desi

ako je bolje , onda preradjuj

ako nije , to ti je sto ti je - svejedno ne mozes ocekivati sampionski bass od tog zvucnika

u originalnoj kutiji ga ima vise (manja litraza) ali je to daleko od bilo kakve definicije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...