Jump to content

Iskra Garrard OZ40 zvucnjaci by ReVox


revox

Preporučeni Komentari

Lepak za drvo neće spojiti bullet za metal! A postoji i opasnost da se razlije sa strane , pa eto muke. bolje super lepak koji se ionako nanosi u tankom sloju koji neće iscureti, ili komad dvostruko lepjive trake kojih ima veoma jakih (3M npr.) i nešto skupljih. Naravno ako je bullet od drveta, njegov ravni završetak treba dobro ošmirglati do sjaja i dobbro bi bilo i izlakirati , da bi površina bila glatka zarad dobrog prijanjanja prilikom lepjenja ovim sredstvima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spojice i to dovoljnom silom.

Naravno postoji paleta lepkova koji osrednje drze, ali dovoljno dobro za namenu. Bez curenja, razlivanja ili nekih drugih incidenata, prebrzog vezivanja... uz dovoljno pazljivog pristupa

Uz obradu povrsine komada, ravna, lakirana, konveksna...prema raspolozivoj masti.

Mozda nek pozeli da mesto bulleta postavi mushroom :) 

 

Nixie, onda padaju sve price o kablovima, ofc bakru i putu elektrona, ako tanak lim "malo utice", ponasanja dipolnih parova u raznim dielektricima kondenzatora, shot noise u diodama, erlijevog efekta u tranzistorima......svim tim mikro i molekularnim pojavama o kojima se dize manje ili vise opravdana dreka i prenemaganje, ako tanko limce "samo malo" pravi devijaciju polja..

 

To je samo na prvi pogled najlaksi, najzgodniji, ili plitko domisljat metod.

Znaci, ako teramo makove da balansiraju na koncu, teramo ih sve, a ne samo onne "zgodne" za teranje... :) 

 

U tim koncentracijama, geometriji i fokusiranju polja su jedne od najvaznijih razlika i karakteristika ozbiljno uradjenih zvucnih jedinica.

Pa ako se vec navlace tatine cipele, da se bar doda malo papira.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, vladd said:

Nixie, onda padaju sve price o kablovima, ofc bakru i putu elektrona, ako tanak lim "malo utice", ponasanja dipolnih parova u raznim dielektricima kondenzatora, shot noise u diodama, erlijevog efekta u tranzistorima......svim tim mikro i molekularnim pojavama o kojima se dize manje ili vise opravdana dreka i prenemaganje, ako tanko limce "samo malo" pravi devijaciju polja..

 

To je samo na prvi pogled najlaksi, najzgodniji, ili plitko domisljat metod.

Znaci, ako teramo makove da balansiraju na koncu, teramo ih sve, a ne samo onne "zgodne" za teranje... :) 

Ne verujem da tanak lim 1mm utiče toliko, nek bude malo manji od prečnika polnog nastavka da ne kvari polje u procepu.

Ili najbolje ovako, da se ipak koriste šrafovi za probu da drže metak na mestu, pa kad se ustanovi da valja, izvade se šrafovi i zalepi trajno.

Mada bi bolje bilo da je demontažno, ako nekad ne daj bože zatreba premotavanje zvučnika, da ne smeta izvođenju radova.

Imam ja sličan par zvučnik ko ta Iskra, Sansui mid/basići  20cm bez trubice, mislim da su 15W 8oma, bela tanka papirna membrana ala Fostex, nije baš FR ali ide visoko, recimo da je extended range, mogao bi da se koristi sa nekim visokotoncem  i basom kao middriver na sličan način. Uzeo sam ih jako davno kad sam hteo nešto tako da pravim, pa batalio, eno ih stoje netaknuti u ormanu jedno 20god.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem ni ja da necistoca na cetvrtoj decimali u bakru moze da izoblici prostor zvuka, izbrlja visoke ili niske, pa se pomno zida mantra.

Ovde konkretno je znacajjan uticaj na polje posto se razvlace silnice prema spolja, van prostora kalema.

Pa veruj u sta hoces  :D , ali pazi da bude konforno i lako, minimum truda  :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ljudi mislim da metalna podloska debljine 0,5mm zaljepljena  dav vala na phase plug od drveta ili neke plastike ima da drzi bez problema ... a po potrebi za servis zvucnika je demontazna ... mada kod mene bilo koji drajver za ovih cetrdeset I kusur godina nikad nije zgoreo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje je staviti mali kineski magnetic(kineski zbog cene i dostupnosti), fiksiran za plug, da bar za nijansu poveca fluks.

Kada su vec takvi zvucnici, bez intervencija u oni hoda kalema, ni bakra ni posebne geometrije.

Takve stvari se prosto ne izglasavaju zato sto je nekome lakse, vec se analizira pojava.

A pojava je losa, pa sta sada da vristimo i da je zanemarimo...nece, dace bog??

 

Ja sam bar uvek za doslednost u detaljisanju. Makar se i ne uradilo kako treba, bar da se zna kako je moglo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I spoj N-S, na privlacenje, ako je dodatni magnet jaci..

Inace bi bilo besmisleno postojece cesto dodavanje senvic magneta odzada, ili vise spojenih keramika. Kao ocito, bez da se meri polje...

Mislim, ok su srafovi dok se proba oblikovanje geometrije i efekti disperzije, ali kao finale monaze odabranog oblika je magnetno neutralan lepak preporuka.

 

Koja se naravno moze odbaciti, nije biblijski psalm... :D 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, vladd said:

Bolje je staviti mali kineski magnet ....

imam par komada onih iz HDD .... sluze za skupanje metalnih opiljaka ... kad bi se to dalo izrezat u krug ... to je guba od magneta ... đe ufati tesko je odvojit ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, krca44 said:

Revox kako si procenio da li je tretman potreban ?

nisam nic procjenjivao

8 minutes ago, Zen Mod said:

sta ima da procenjuje , posle 100 godina membrana na tim driverima je suva kao barut

poslusao Zenov savjet I premazao ... znaci to je nevjerovatno kako je karton upijao lak ... srecna okolnost je to sto je membrana bila zdrava ... nije imala ostecenja u smislu prevoja nagnjecenja I slicno ... sa moze jos 100 godina ... mislim da treba osvjeziti I ovjes ... to je sljedece .... glicerin pa ciscenje  ... ima li sto bolje od glicerina ... poslije ide farbanja kartona I oboda drajvera u crno ... I to bi bil kraj kozmetickog tretmana drajvera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...