Jump to content

Iskra Garrard OZ40 zvucnjaci by ReVox


revox

Preporučeni Komentari

isece se pazljivo centralni - ravni - deo "kalote"

krenes uskim skalpelom od centra ka napolju , pazljivo

onda uzmes drsku od metle , odseces komad , odes dole do ispred zgrade i zasiljis je na beton

onda uzmes busilicu i predbusis rupe za 2-3 srafa od 10mm duzine

vako

onda ih magnet drzi, n emoras da lepis dvokomonentnim kao sto sam ja radio sa Al phase plugs

za ovo zasluzan Planet10 sa Big DIyA

plug.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Zen Mod said:

tolerancija 1mm ukrug

duzina - ne moz precerati ......... bar 20mm duze od levka

dal'ce drzati - probaj

mozes jedan veliki sraf turiti namesto 4 manja

onda mogu napravit  na strug od tvrde plastike ili aluminijuma I narezat rupu za staf ... a moze I od metala da se napravi da se ne buse rupe ... metalni ce da legne na magnet da valja ... nece bjezi ustranu ... bez ako nece remeti magnetno polje ... da namas ili da ne znas koji je fi ćune 

Treba li u toj varijanti dodavat visokotonac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

iseci kalotu pa ces znati koji je fi

nisam u radionici , mada cak nisam ni siguran da li jos uvek imam taj par drivera koji imaju phase plug

Kad je isjecem jebo sam mu mater ako ne napravim to da valja ... ondak sa usro sve sto radim I kutiju I drajvere ... bem ga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, revox said:

onda mogu napravit  na strug od tvrde plastike ili aluminijuma I narezat rupu za staf ... a moze I od metala da se napravi da se ne buse rupe ... metalni ce da legne na magnet da valja ... nece bjezi ustranu ... bez ako nece remeti magnetno polje ... da namas ili da ne znas koji je fi ćune 

Treba li u toj varijanti dodavat visokotonac

Ako imaš pristup strugu napravi čelicnu pločicu debljine 1-2mm  istog prečnika pa zalepi na phase plug. Držaće samo tako, mnogo bolje od šrafova. Ne bih ja pravio ceo phase plug od čelika nikako, uvek je drvo, aluminijum ili plastika.

Mislim da super visokotonac mora da ide svakako uz taj Iskrin driver. Da znaš samo kako lepo se čuje svaki detalj kad ga dodaš. A i bude šira polarna karakteristika, neće biti tolike usmerenosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, revox said:

Kad je isjecem jebo sam mu mater ako ne napravim to da valja ... ondak sa usro sve sto radim I kutiju I drajvere ... bem ga

jes djetić ol si tić ?

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, NIXIE said:

Ako imaš pristup strugu napravi čelicnu pločicu debljine 1-2mm  istog prečnika pa zalepi na phase plug. Držaće samo tako, mnogo bolje od šrafova. Ne bih ja pravio ceo phase plug od čelika nikako, uvek je drvo, aluminijum ili plastika.

Mislim da super visokotonac mora da ide svakako uz taj Iskrin driver. Da znaš samo kako lepo se čuje svaki detalj kad ga dodaš. A i bude šira polarna karakteristika, neće biti tolike usmerenosti.

moze se naprvi ploca te debljine lijepi se ili se napravi rupa za konusni sraf ... kako god  .. no je zajeb izmjeriti fi otvora u ovom slucaju magneta ... treba imat subler za mjerenje otvora il imat rasturen drajver pa izmjerit fi kruga magneta ... zato pitam koji je fi ćune 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iseces sto treba

odas po kuci i gledas sta ima od lakova za nokte i ostalih okruglijeh gluposti, trpas redom u rupu dok ne nadjes najblize , pa skontas koliko to najblize fali da bude 1mm okolo

ka brodicu da pravis........  okom brate , ne mora sve sublerom

ne preinzenjeruj dje ne moras

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

iseces sto treba

odas po kuci i gledas sta ima od lakova za nokte i ostalih okruglijeh gluposti, trpas redom u rupu dok ne nadjes najblize , pa skontas koliko to najblize fali da bude 1mm okolo

ka brodicu da pravis........  okom brate , ne mora sve sublerom

ne preinzenjeruj dje ne moras

lakovi za nokte su pravili u okrugle boce kad smo ti I ja bili mali ... sad ih prave romboidne, trouglaste, kockaste, eliptice I slicno ... nisi u toku :D

a ako to gurnem nece mogne da ga izvadim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi karton debljine 1-2mm, seckaj ga polako dok ne napraviš traku odgovarajuće širine da ima zazor po 1mm do tela kalema. To ti je prečnik tog bullet-a. 

Bolje će se držati za magnet tanka pločica nego šraf.

 

Ako imaš šestar, njim isto možeš uzeti meru otvora kom ne može prići šubler.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...