Jump to content

DIY narandžasti USB 2.0 kabal


NIXIE

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Aleks said:

Nix, gotov si, postaješ Kabloman

v1.bTsxMTE3NDQwMztqOzE4MDM5OzEyMDA7ODAwOzEyMDA.jpg

Ma jok, to je 5% mojih uradaka. Nego još čekam neke delove da preradim onaj Aikido pa se malo bavim kablićima. Zanimljiva je to stvar, ne treba nikako zanemarivati kabliranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Smer je definisan tekstom ispisanim na kablu, od izvora ka ponoru tekst se čita sa leva na desno.:D

Ja mislio da je smer određen AB konektorima :):girl_ten:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Isprobao Dunavkove žice za USB kabal A+B, znači u ovom slučaju ide jedna upredena parica za signal (D+ i D-) i jedna solo žica za minus napajanje (Gnd). +5V žice nema jer nije potrebna, za moj DAC nije potrebna ni Gnd žica nego sam je stavio zato što nekim DAC-ovima treba. 

Zvuči bolje od narandžastog i od FTA zelenog. Kome treba i napajanje +5V uraditi još jednu paricu za +- napajanje (VCC+Ground), znači dve parice, jedna za signal druga za napajanje. Kabal nije širmovan, dužina je 1m.

Slika kabla nema, zaboravio sam da slikam.

usb-pinout[1].jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Mikorist said:

aj sad ti objsni ljudima kako USB kabl sa promenjenim zicama može  drugačije da svira.

 :rofl:

Pojma nemam, ja samo probam pa šta ispadne. Ako ti treba mogu jedan da skockam imam još par USB konektora, dok Ali ne proradi. Donacija za forum.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Mikorist said:

Može. :buehehe: Moraš da mi pogledaš onaj konektor koji mi je Gujaa napravio. Izgleda da se rasklimao. Onaj što razdeljuje napon i signal. Injector.

Mislim da mu treba termo bužir preko. Ali nemam toliko širok. 

Treba odmah napraviti USB kabal sa konektorom za DC, da nema dodatnih konektora između. Moram to sve da pogledam kako da izvedem da bude mehanički solidno. Nisam siguran da li za taj DAC treba da ide GND žica do PC (od USB-A konektora do USB-B konektora), zna verovatno Guja. Da ne bude neke kolizije eksternog napajanja sa napajanjem iz PC, mada ne bi trebalo, to je samo jedna žica, druge nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 10.2.2020. at 12:48, NIXIE reče

Treba odmah napraviti USB kabal sa konektorom za DC, da nema dodatnih konektora između. Moram to sve da pogledam kako da izvedem da bude mehanički solidno. Nisam siguran da li za taj DAC treba da ide GND žica do PC (od USB-A konektora do USB-B konektora), zna verovatno Guja. Da ne bude neke kolizije eksternog napajanja sa napajanjem iz PC, mada ne bi trebalo, to je samo jedna žica, druge nema.

Mislim da ne treba. . . . .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...