Jump to content

Marantz MP350 problem.


Archangel

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

16 minutes ago, Archangel said:

Ako sam dobro shvatio ovom pojačalu je i pretpojačalo i kontrola boje iza selektora, balansa i glavnog pota. I tek onda ide u ploču na izlazno pojačanje. No kad budem rešio problem potova biće redovnih vesti o svim daljim modifikacijama kada dođe do toga ;) 

Onda je lako, prvi OP nek bude buffer sa malim pojačanjem 3-4 puta da ne rizikuješ oscilovanje (ako nije unity gain stable), a njegov izlaz vodiš preko nekog blok kondenzatora i širmovanog kabla na ulaz pojačala. Sve ostalo  vezano za tonske kontrole otkačiš, ukloni i drugi OP, obrati pažnju na veličinu sprežnog kondenzatora prema ulaznom otporu pojačala. Zameni i ostale sprežne kondenzatora blokovima. Ukloni ulazni sprežni kondenzator pojačala, imaš već blok između buffer-a i ulaza. Eliminiši sve elektrolite na putu signala. Eliminiši i neke nepotrebne preklopnike, recimo ako ima selektror za zvučnike A,B, A+B  preskoči ga i poveži izlaz zaštitnog releja direktno na izlazne konektore zvučnika. I sve u tom stilu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Archangel said:

Nixie jel ti predlažeš da ja preskočim sve to i da ostavim samo glavni pot u opticaju? Mislim ono nije loša ideja.

Pa da, ja bih ostavio Volume i Balance i napravio buffer, ostalo aj zdravo, i onako samo smeta. Prvo ti tonske kontrole upropaste zvuk, a onda ga ti kao popravljaš tonskim kontrolama, malo bezveze složićeš se.

Ako tako uradiš, onda ima smisla probati neki drugi OP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...