Jump to content

I još jedna gramofon vs digitala tema...


Srecko

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, John Coltrane said:

šta su onda tracking offset, tracking gain, focus  gain, focus offset i ostale štelalice na cdp

Pa to ti je ekvivalent stelovanju azimuta, napadnog ugla, antiskejtinga...

 

Nema veze sa tipom lasera, ili kvalitetom sociva, jednostavno presetom pozicije izvlacis maksimum iz onoga sto imas.

Ja sam se fokusirao na nemogucnost odabira tih kvaliteta, eto npr lasera i sociva..

NE znas koja je snaga, koja dsperzija, koliki horizontlani a koliki vertikalni ugao. sto je realno minimalno vazno...ali sta je sve minimalno vazno.

Ono sto je npr vaznije je termalna promena sociva, a ona je vezana za nivo zamucenosti, ili lepse receno prozracnosti.

Svaka trunka ili nehomogenost materijala, direktno utice na absorbovanje energije..itd...a recimo kolika je prica oko ofc bakra, monokristala...a ovde prazna polica za diskusiju...

Zamisli da otvorimo diskusiju da li je bolje polimer ili monokristalno socivo...e pa ne moze.. :) 

Moze o srebrenim i zlacanim osiguracima, ali je kod sociva slus...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka rasprava je suvisna po ovom pitanju ako je moj izbor izmedju ponude da biram fonoteku od 1000 cd  I plejera po cijeni no limit i fonoteke od 1000 lp-a I gramofona po cijeni no limit ovo zadnje ... pitanje krstenice ... nic vise

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Mikorist said:

Ma sve će to da ode u istoriju jednom.

Odeš i ugrade ti memorijski čip u slušni aparat sa 50.000 albuma.... skroluješ zenicama albume.:smesna:

yyyyyy.jpg

tako je ? al to nece bit sve dok je ovo profitabilno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Mikorist said:

Ma sve će to da ode u istoriju jednom.

Odeš i ugrade ti memorijski čip u slušni aparat sa 50.000 albuma.... skroluješ zenicama albume.:smesna:

 

e tad cu i ja da budem album ...... pa cu se albumisem bez upliva  zenica

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Mikorist said:

Ma sve će to da ode u istoriju jednom.

Figurativno.

Kada protok bude dovoljno veliki da masteri kruze netom...tu je pocetak kraja namene sadasnjih gadgeta.

Ostace kao zal za mlados'...i roba za muzeje.. :) 

 

Cela poenta hife je u masteru, i njegovo konzumiranje po zelji.

Svi ti usputni kompromisi decenijama su pravljenje portabl i pristupacnog gadgeta za prodaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikad neće biti kraj gramofonima, pa makar svi masteri ovog sveta bili na dohvat ruke

pa još nije kraj ni mono tehnici...

a počelo je da se zahuktava i u analognoj fotografiji

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se mene, i ostalih "over the hill" tice, nama prillici to nikad, za mladje ne garantujem... :) 

Ono sto je sigurno je, da ce trziste da diktira zivot ili smrt proizvoda, kada zarada krene da pada...ili jos bolje, kada onima drugima krene da raste, pa niko nece da cedi suvu drenovinu zadjabe :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dzabe vam to gram i taj refleksni, da vidim analogni telefon, sas vrtuljak brojcanik.... molim :) 

 

Ja crni samo konstatujem, da ti profiti sele proizvodnji gde je jeftinije, da mamo plasticna sociva jer j jeftinije...a onda se praznom pricom naduvavaju cene i skrece tema na trgovacke prevare...

Ne forsiram JA profite, i racionalizacije, ja bih da uzivam u realnom a ne izvikanom ili laznom kvalitetu, veoma opusten i bez zelje za profitom u zoni zabave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...