Jump to content
Sign in to follow this  
shonne

Panasonic WM-61A Linkwitz mod

Recommended Posts

@NIXIE btw, thx, sjajna resenja kako si odradio kapsulu i povezao sa bakarnom cevkom. Svidja mi se :)

Stalak za mic nije bez 3k din... a plastikarija i drzaci tj teleskopi za metle i to,... pretpostavljam da je dzabe :)

1 minute ago, shonne said:

@NIXIE btw, thx, sjajna resenja kako si odradio kapsulu i povezao sa bakarnom cevkom. Svidja mi se :)

Stalak za mic nije bez 3k din... a plastikarija i drzaci tj teleskopi za metle i to,... pretpostavljam da je dzabe :)

Ne zaboravi dasku.:laugh1tooht:

Samo da te upozorim, ta kapsula je jako osetljiva na grejanje, zato je nisam ni prepravljao jer je bilo komentara da mora da se upropaste dve tri da jedna uspe po Linkwitz-u. Znači mora brzo lemljenje sa hlađenjem između lemljenja dva pina.

14 minutes ago, shonne said:

haha, zato kupio 2 komada... i nadam se da ce jedna da propadne :D citao, znam...

Ja to ne bih dirao, radi i bez toga odlično. Radi kako misliš da je bolje.:training1:

13 hours ago, shonne said:

tu bre, kakvi ste ljudi, ne znate da se zabavljate :D

off, na projekciju True detective ;)

Ma nije to u pitanju, igraj se ti do mile volje, nego mi nije jasno šta biva kad prepraviš kapsulu, smanji se osetljivost za 10-12dB, a Linkwitz preamp je samo 10dB, kako onda radiš far field merenja? Nije poželjno previše pojačavati, ja kad merim na 1-1,5m od zvučnika sa originalnom kapsulom i onim pretpojačalom na high gain nije baš ni tako tiho?

Linkwitz je napisao da je izlaz 40mV na 100dB, to je bre baš glasno. Onda sa originalnom kapsulom i tim pretpojačalom imaš otprilike 40mV na 90dB.

3 minutes ago, shonne said:

evo sta je on radio sa modifikovanom kapsulom.

microph2.gif.75a7aaf3bce9f11412fbc171f9f2bbf3.gif

Znam sve to, tad sam gledao sve varijante, to je stereo mikrofon, ali nije za merenja.

jesi li radio nekad .frd fajlove za zvucnik na odredjeni baffle? koliko znam tad je potreban near i far field...

aj kad napravim vidimo kako ce da funkcionise pa ce da nastavimo :)

Just now, shonne said:

jesi li radio nekad .frd fajlove za zvucnik na odredjeni baffle? koliko znam tad je potreban near i far field...

aj kad napravim vidimo kako ce da funkcionise pa ce da nastavimo :)

Jesam kad sam peglao svoje zvučnike, ali sam veći deo zaboravio. Mislim da Steps i Limp beše imaju opciju za izvoz .frd i .zma. Bez toga ništa ne vredi.

Neko je imao neki tutorijal ovde na sajtu (ili nekom drugom) kako se koriste one excell tabele za dizajniranje zvučnika i skretnica. Kad nemamo bolje i to je dobro.