Jump to content
NIXIE

Kablovsko - utikačka tema (220V kablovi, filteri, utikači , osigurači , LETVE, napajanja, trafoi )

Recommended Posts

1 hour ago, vladd said:

dodataka ili obaranja signala

Izgleda da je ovo zaje*anije nego sto sam mislio. Taj Zaolla kabl... Upropastio mi sve teorije, jednostavno bolje radi od Oyaide FTVS-510 koji sam prodao odmah (i video sliku ovde posle par dana lol) i Neotech NEVD-2001. KCS100 iz kanibala bese SPOFC rebrendirani neotech? Taj sam uz'o u trenutku rastrojstva isto i nikako mi nije leg'o, fali pola kad njega zakacim.

E sad, ispade da je 75ohm coax zaje*ana stvar, a ne bi trebalo.

Pa kablovi i jesu u principu za***na stvar, i u domenu realne fizike, ne samo u fantazijama.

Kod hife je problem sto se vec iza prvog drveta olako zaluta u sumi. I onda se ne zna koje je drvo bilo prvo ili vaznije. ili staza...

Moguce da neki od kablova prosto odgovaraju elektronici usb-a, nekom baferu ili odgovaraju- neodgovaraju DAC-u...a to se npr tesko dokopava ili razjasnjava iz sarolikih prica. I uopste bilo kakva realna prica je nedokuciva, ali su situacije jako natkrivene sugestivnim pricama. A psiha sve to opegla na koju oces stranu, i kanapi ce da prosviraju, samo da se namazu slanom vodom.. :) 

A mehanizam je takav, imas dac i imas neki izvor, ono sto se menja i proba su kablovi i njima dodeljuju sarene osobine, pa na sve to masta...i ode se sa zakljuccima u neku sumu nejasnoca(pa onda pnika oko ofc, srebro sa 4% boljom provodnoscu, pa monokristali pa na kraju sest puta losije provodno gvozdje najlepse svira... :) )  ...ili se nadogradi da su neke komponente kompatibilnije sa nekim gajtanima...sve se zavrsava na tom nivou sakupljanja nekorisnih ili malokorisnih infoa i nekakvih iskustava beskrajnih kombinatorika.

A onda ti zakljucci  prosto ne vaze u drugoj konfiguraciji, pribliznoj ili recimo novijoj, ali se audiofili i ne zamaraju previse(a nije lako pokusati zamor), trziste gura dalje, a i vendori trljaju rucice, vazno je da se vrti kinta i pricaju price...

5 hours ago, vladd said:

panika oko ofc, srebro sa 4% boljom provodnoscu, pa monokristali pa na kraju sest puta losije provodno gvozdje najlepse svira

:msn-rofl:

Ja sam shvatio u ovih par dana dok hakujem po racunaru oko drajvera za audio - da DAC uopste ni ne svira - nema boju zvuka. Neracunajuci analogni deo - koji moze da bude - bolji ili losiji.

Da maticna, procesor i softver sviraju - drajveri. Oni mu komanduju kako ce da peva....

Mogu da namestim preko ASIO2 da DAC svira kako god hoces. Da bilo koja frekfencija ima bilo koji bafer i latenciju.

Da svira u kontra fazi. A da ne govorim da sam uspeo da namestim da ceo sistem ima latenciju od 20 do 100 mikro sekundi.

Sto je najzanimljivije. Svaki put kad nesto promenim u tim podesavanjima drugacije svira.:buehehe:

Tako da sa digitalnim delom (sofverski) moze da se kompenzuje da i losije uradjen analogni deo - bolje zvuci. 

I obrnuto da DAC od 2K E svira kao govno - zbog losih drajvera, sistema 

Sve lepse od lepseg peva.... Dok u nekom momentu ako preteras sa podesavanjem - pocne da trokira - svira sve gore.:lol:

10 hours ago, Mikorist said:

A da ne govorim da sam uspeo da namestim da ceo sistem ima latenciju od 20 do 100 mikro sekundi.

Za USB je min latencija 125uS...pa na dalje, i to za brzi protokol. Sistem treba da je brzi od toga...

3 minutes ago, vladd said:

Za USB je min latencija 125uS...pa na dalje, i to za brzi protokol. Sistem treba da je brzi od toga...

Uzmi LatencyMon skini pa izmeri 

https://download.cnet.com/LatencyMon/3000-2086_4-75300293.html

na Windows 10 sam izmerio 2 sekunde latenciju - sa svom telemetrijom i glupostima :smesna: 

22 minutes ago, vladd said:

Zna da se razvuce i do 4 sekunde.

A izosihroni usb na najnizim prioritetima. Sam os ga tretira kao zadnju rupu na svirali.

Upravo. I onda je bilo koji bolji kabl obesmišljen. Svejedno da li je OFC bakar, srebro ili gvožđe :smesna: 

Neće se čuti razlika u zvuku sa latencijom od 4 sekunde na nikakvom kablu.

Ali kabal ne sme da bude ni ispod standarda,  sto bi se reklo truli kinez, sa kojim je najlepse poredjenje.

Naspram njega je i najlon za pecanje napredak. :D 

On 8/22/2019 at 5:03 PM, vladd said:

Pa kablovi i jesu u principu za***na stvar, i u domenu realne fizike, ne samo u fantazijama.

Kod hife je problem sto se vec iza prvog drveta olako zaluta u sumi. I onda se ne zna koje je drvo bilo prvo ili vaznije. ili staza...

Moguce da neki od kablova prosto odgovaraju elektronici usb-a, nekom baferu ili odgovaraju- neodgovaraju DAC-u...a to se npr tesko dokopava ili razjasnjava iz sarolikih prica. I uopste bilo kakva realna prica je nedokuciva, ali su situacije jako natkrivene sugestivnim pricama. A psiha sve to opegla na koju oces stranu, i kanapi ce da prosviraju, samo da se namazu slanom vodom.. :) 

A mehanizam je takav, imas dac i imas neki izvor, ono sto se menja i proba su kablovi i njima dodeljuju sarene osobine, pa na sve to masta...i ode se sa zakljuccima u neku sumu nejasnoca(pa onda pnika oko ofc, srebro sa 4% boljom provodnoscu, pa monokristali pa na kraju sest puta losije provodno gvozdje najlepse svira... :) )  ...ili se nadogradi da su neke komponente kompatibilnije sa nekim gajtanima...sve se zavrsava na tom nivou sakupljanja nekorisnih ili malokorisnih infoa i nekakvih iskustava beskrajnih kombinatorika.

A onda ti zakljucci  prosto ne vaze u drugoj konfiguraciji, pribliznoj ili recimo novijoj, ali se audiofili i ne zamaraju previse(a nije lako pokusati zamor), trziste gura dalje, a i vendori trljaju rucice, vazno je da se vrti kinta i pricaju price...

Fasciniran sam ljudima kojima su mikro-nijansice koje unose kablovi bitne u životu. I još daju pare, lažu žene, svađaju se. Bio sam na sajmu bonsai drvaca, ti ljudi ne spavaju mesecima što im neka grančica ne raste kako treba :) Preposvećivanje efemerijama lako odvede u patologiju

Rešenje problema su 2 hobija, paralelno.  Onda neće imati vremena da upadaju u cepidlačenje no će se baviti samo važnim stavkama.

Bar ja tako radim. Od bavljenja fotografijom ostaje vreme samo da se umoran zavališ i uživaš u muzici a ne u sistemu. 

Miko, šalji mi adresu za brzu poštu, Supru sam lično doneo avijonom  zamisi facu carinika :msn-rofl: reko šta bleneš to je za Mikuma.

( aj da vidim dal čitaš sve postove) :buehehe:

Postoji artikulisana i neartikulisana opsesija.

U nekim detaljima se formira takvo nebulozno preterivanje, lupetanje i logoreja, da ce, ako vec nije, postati sramota ili bolest biti audiofil, ili ljubutelj muzike ili svirke finih uredjaja.

Ta neumerena odanost kultu i vudu delu kulta uvodi u ozbiljan besmisao sustine hife.