Jump to content
NIXIE

Kablovsko - utikačka tema (220V kablovi, filteri, utikači , osigurači , LETVE, napajanja, trafoi )

Recommended Posts

4 minutes ago, krca44 said:

Pa radi bolje od nekih licni koje imam,  kad sam stavio one Akai na dan dva prvo natakao taj pa neku licnu i na kraju zakljucio da su se meni usi navikle na ovaj solid core.

Sigurno je da ima puno boljih kablova, ali garantujem da za 67 odnosno 120 din/m nema boljih.

8 minutes ago, Mikorist said:

U suštini je najbolje da nema terminala...Da izlaze žice iz zvučnika direkt i  ulaze u pojačalo direkt na štampane pločice.

Možda, ali je stvarno nezgodna varijanta. Mene nervira i kad strujni ulazi direktno a treba da pomerim uređaj, i ako je to bolje nego IEC.

9 hours ago, krca44 said:

Meni radi i to je sve, ne bi se ja bavio time kako radi.

Sustina svajseraja je da se definisu razlozi zasto nesto bolje-drugacije radi i posle to primenjuje.

Kada se vec razume kako nesto radi i kako se nesto pravi.

Zato i nastaju nesporazumi, kada se iz nekorektnih razloga pretera sa epitetologijom opisa...i ispadne iz tehnicke logike...i planetarne

I to ne rade samo ljudi sa vrlo skromnim tehnickim znanjem, pa zarad pomodarstva, vec i ljudi sa prilicnim znanjem, u cilju prostog i lakog profita...neki jednostavno vole takav stil zivota, ako nekoga ne prevare, ili nekoga ne ometaju, kao da nisu taj dan ziveli...

I takav subjektivizam utiska, moze da bude koristan samo ako ne postoje "pobocne" namere...od profitnih do pomodnih

2 hours ago, vladd said:

ispadne iz tehnicke logike...i planetarne

Na kraju, ljudi veruju u ono što žele da čuju. Obično se zasniva na njihovom egu.

Slušajte pažljivo ... primetićete da samo nagib glave utiče na visoku frekvenciju koju čujete. Da li ste ikada čuli da je iko pitao od švajsera- audiofila koji ugao treba  glave da drže dok se sluša muzika?

I na kraju ... koji je ton bolji prilikom okretanja glave - više muzički? Muzika je umetnost, a ne raketna nauka koja ide van planetarne.

I daaa... Nije samo nagib glave. I od toga kako se češljate zavisi zvuk. Ko ima dugu kosu preko ušiju čuje drugačije. Takođe i oni koji ne šišaju dlake u ušima redovno i ne peru uši...

:smesna:

3 hours ago, vladd said:

Sustina svajseraja je da se definisu razlozi zasto nesto bolje-drugacije radi i posle to primenjuje.

Kada se vec razume kako nesto radi i kako se nesto pravi.

Zato i nastaju nesporazumi, kada se iz nekorektnih razloga pretera sa epitetologijom opisa...i ispadne iz tehnicke logike...i planetarne

I to ne rade samo ljudi sa vrlo skromnim tehnickim znanjem, pa zarad pomodarstva, vec i ljudi sa prilicnim znanjem, u cilju prostog i lakog profita...neki jednostavno vole takav stil zivota, ako nekoga ne prevare, ili nekoga ne ometaju, kao da nisu taj dan ziveli...

I takav subjektivizam utiska, moze da bude koristan samo ako ne postoje "pobocne" namere...od profitnih do pomodnih

Znaš šta bi ti sad rekla nastavnica iz srpskog u srednjoj školi? 

Sedi dole evo ti kec za promašenu temu.

Ne bavimo se u ovoj temi švajserajem kablova iz ekonomskih pobuda, zaboravi  molim te više te priče o pomodarstvu i profitu.

Ja lično se ovime bavim jer mi je zanimljivo, usput imam  mnogo bolje uređaje nego što bih ikada mogao da kupim.

Ja se divim svakome ko uspe nešto da zaradi na švajseraju audio opreme u Srbiji. Ja to nikad nisam uspeo.

36 minutes ago, Mikorist said:

Na kraju, ljudi veruju u ono što žele da čuju.

A sta to zele da cuju osim muzike? Ili je bolje pitanje zasto?

Ne sporim ja verovanja koja su iz iskrenih pobuda, ma koliko licnih. Vole ljudi lepotu, vole neobicnost, vole sebi zelje da ispune... i to sve sluzi za zabavu. A ne za siktanje po nekima koji se ne klanjaju njihovim totemima ili stavovima.

Problem je sto se ta vera masno zlopupotrebljava i prestaje da bude smisao po sebi, vec sredstvo druge namene. 

10 minutes ago, Mikorist said:

I daaa... Nije samo nagib glave. I od toga kako se češljate zavisi zvuk. Ko ima dugu kosu preko ušiju čuje drugačije. Takođe i oni koji ne šišaju dlake u ušima redovno i ne peru uši...

:smesna:

Posle te bole vrat od nagiba. Stavi neki Raal  gore pa ne moraš da imaš nagib glave.:D

6 minutes ago, NIXIE said:

Znaš šta bi ti sad rekla nastavnica iz srpskog u srednjoj školi? 

Sedi dole evo ti kec za promašenu temu.

Ne bavimo se u ovoj temi švajserajem kablova iz ekonomskih pobuda, zaboravi  molim te više te priče o pomodarstvu i profitu.

Ja lično se ovime bavim jer mi je zanimljivo, usput imam  mnogo bolje uređaje nego što bih ikada mogao da kupim.

Ja se divim svakome ko uspe nešto da zaradi na švajseraju audio opreme u Srbiji.

I zasto ti narandzasti kabal zvuci drugacije? Kada se vec "bavis" kablom i kablovima. Sta je to u narandzastom bicu sto te raduje u odnosu na neki drugi.

Odgovori bar sebi, meni  ne treba :) 

Ja i ne smatram da si ti u zoni profita, ali eto, pokusavas korake neke igre...jedan napred, nazad dva, to je lepa igrica... :D 

Sta je to u tvom sistemu sto se uskladilo ili neuskladilo da kablom niske impedanse?

Pa ako bas zelis u svajsersku stranu, da nastavim sa pitanjima, ako ne znas da ih srocis, zasto si uvrtao kablice, da eliminises "smetnje" ili da pojacas preslikavanja i medjuuticaj, kada su vec znacajnije struje...nego na interkonektu...

A zasto na primer, konstatovano, se ne uvrcu razne flet folije, ultraskupe i prilicno dobre, da li oni negde grese? Zanemari cenu.

Koliko si poremetio kapacitete na izlazu pojacala? Zasto paralelni twin ima minimalni medjukapacitet