Jump to content
NIXIE

Kablovsko - utikačka tema (220V kablovi, filteri, utikači , osigurači , LETVE, napajanja, trafoi )

Recommended Posts

21 hours ago, NIXIE said:

JE-H(ST) H FE 180 E90 verovatno Turske proizvodnje.

Kupljeno u prodavnici Blue line na Banjici. Ima prodavnica i u Sarajevskoj ali ne drže ove kablove.

Koji je taj telefonski kabal, ako je plavo beli, ovaj je provereno bolji.

Nije zajecarac...ovaj je sareni novkabel 4x0.35 ukoliko me secanje ne vara. Isto solid core, isto neutralno svetliji zvuk sa dosta detalja. Isto dosta bolji od plavo-belog.

4 hours ago, Vix said:

U jebote, ljudi se raspisali, ja mislim svi poceli da prave i isprobavaju narandzastekablove pa sad komentarisu kako se isti cuju, kad ono medjutim...

:pametno: :dosta:

Jok, to se radi (tj već je to urađeno poodavno) na onom ''teološkom'' forumu ... dakle, tamo ima sve po redu, zaključno sa krštenjem : ''Paklena pomorandža'' :smesna:

Msm, opšte poznata stvar je da na ovom forumu obitavaju isključivo gluvi, koji znaju samo da ''švajsuju'', čitaju neke bezvezne knjige i stalno nešto mere ... baš k'o one dileje iz Turske što kabl osmilsliše i napraviše. :character13:

5 minutes ago, Beli said:

Msm, opšte poznata stvar je da na ovom forumu obitavaju isključivo gluvi, koji znaju samo da ''švajsuju'', čitaju neke bezvezne knjige i stalno nešto mere .

Upravo si opisao Ludwig van Beethovena :smesna:

7 hours ago, NIXIE said:

dolazi do gomilanja sličnog zvučnog potpisa

aj mi objasni kako se gomila zvučni potpis u istoj vrsti provodnika kroz koje putuje signal , tj  kako se u više različitih razlaže ? :smesna:

predlazem prvo da se svi usaglasimo i definisemo terminologiju.na primer za izvanprosecno neprirodno prirodan zvuk nebeske provincinencije doticnog kabla ,vrednost 10 na skali-max da bude ,recimo,miloodzvucan i tako redom do 1.kada bi tako uradili komunikacija bi bila jezgrovitija,preciznije ubojita i nadasve efikasna.recimo onaj kabal je millodzvucan ali nije za slepovanje kamiona.i svi biodma znali sta je sta.a ne ovako...

9 minutes ago, dunavko said:

predlazem prvo da se svi usaglasimo i definisemo terminologiju.na primer za izvanprosecno neprirodno prirodan zvuk nebeske provincinencije doticnog kabla ,vrednost 10 na skali-max da bude ,recimo,miloodzvucan i tako redom do 1.kada bi tako uradili komunikacija bi bila jezgrovitija,preciznije ubojita i nadasve efikasna.recimo onaj kabal je millodzvucan ali nije za slepovanje kamiona.i svi biodma znali sta je sta.a ne ovako...

Lepo bi to bilo da je moguće, al' ovde je problema bilo čak i sa prirodnim zakoni(tosti)ma, osporavane su opšteprihvaćene naučne discipline i ismevani naučni(stručni) pristupi pri razumevanju i rešavanju problema, odnosno pri bilo kakvom radu. Ne mogu ni da zamislim na šta bi ličilo ''usaglašavanje'' za tako subjektivne stvari kao što lični utisci i prioriteti pri slušanju i ocenjivanju kvaliteta reprodukcije nekog muzičkog materijala. 

2 hours ago, Beli said:

Jok, to se radi (tj već je to urađeno poodavno) na onom ''teološkom'' forumu ... dakle, tamo ima sve po redu, zaključno sa krštenjem : ''Paklena pomorandža'' :smesna:

Ovaj deblji 4x2x0.8mm je tek od skoro aktuelan na hifiles forumu tako da nije u opšte odavno, a onaj tanji je odavno isproban ima par godina.

Kad sam bio prvi put u toj prodavnici negde u junu ove godine pitao sam imaju li još neki presek tog kabla osim 2x2x0.8 jer sam hteo da probam za zvučnike i rekli su da nemaju. Hteo sam da probam dva tanja u paraleli ali u međuvremenu u prodavnici je neko kupio taj kabal 4x4x0.8 i moj komšija Father koji je inače prvi otkrio i koristio naradžasti kabal je isprobao i ovaj deblji a potom i još nas nekoliko. Pošto pratiš taj forum primetio si da su neki vrlo zadovoljni dok nekima zvuči lošije, kao i sve ostalo.

Ja sam veoma zadovoljan, sjajan kabal za siću i do sada najbolji DIY zvučnički koji mi je bio u sistemu, dok ne nađem bolji ovaj definitivno ostaje kao i onaj tanji za interkonekte.

Lepo sam napisao u uvodnom postu : ako nekog u opšte zanima

Baš mi je zanimljivo da je parče žice izazvalo ovoliku raspravu.

Mnogo više mi znači da neko sa skromnim finsijama dođe do mnogo boljeg kabla nego što je sanjao po ceni onih Kineskih multilicnastih sa buvljaka koji svaki audio sistem prevode u nižu klasu nego što stvarno jeste.

1 hour ago, Mikorist said:

aj mi objasni kako se gomila zvučni potpis u istoj vrsti provodnika kroz koje putuje signal , tj  kako se u više različitih razlaže ? :smesna:

Sećam se ortaka koji je prvo ožičio pojačalo sa Vandehulom posrebrenim ne sećam se tačno kojim, i stvarno otvorio se zvuk što bi neki ne preterano stručni rekli, odnosno postao je evidentno svetliji, sa više detalja itd.

Pošto je prvi potez bio tako pozitivan, on opet uze neki VDH od pojačala do zvučnika, pa prežiči i zvučnike istim, a posle je sve bilo oštro i bez basa toliko da nije moglo da se sluša. Sva sreća nije uzeo i preamp odmah sa VDH da sređuje.

Znači umereno sa istom vrstom kabla svuda, i slušanje usput. Pogotovo ako ti Tanoj ima malo oštrije visoke kao što kažeš, posrebreni i srebrni kablovi će to još potencirati.

Ovo je moje amatersko viđenje stvari naravno, ne mogu ništa da dokažem čovek je odavno uteko odavde.:D

5 strana... auuu... samo sam video ovlas sta je pisano, msm show program.

Meni radi i to je sve, ne bi se ja bavio time kako radi.

:)

Just now, krca44 said:

5 strana... auuu... samo sam video ovlas sta je pisano, msm show program.

Meni radi i to je sve, ne bi se ja bavio time kako radi.

:)

Ako radi bolje od prethodnog, nisi se džabe istrošio. Ista priča je kod mene, probao, zadovoljan.

Šta znam treba imati granice.... Volim dobre kablove ali mislim da je besmisleno da se da 1000 evra za kablove......

Više smisla ima dati za buksne i RCA .... ali ne da su od zlata nego čist bakar . tipa 5N

Viborg-4pcs-45MM-Speaker-Amplifier-Binding-Post-Terminal-Carbon-Fiber-Red-Copper-Gold-Plating-Rhodium-Plating.jpg_640x640.jpg

U suštini je najbolje da nema terminala...Da izlaze žice iz zvučnika direkt i  ulaze u pojačalo direkt na štampane pločice...:smesna:

Pa radi bolje od nekih licni koje imam,  kad sam stavio one Akai na dan dva prvo natakao taj pa neku licnu i na kraju zakljucio da su se meni usi navikle na ovaj solid core.