Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Quote

Copper speaker cables cannot and do not physically change one jot when connected to loudspeakers and driven at a few volts. Not this hour. Not tomorrow. Not next month and not in one hundred years. And unless there is physical change there cannot be sonic change. Thank goodness our physical worlds is so certain, reliable and stable or it would be a dangerous and unpredictable place to live in where nothing is certain, not even the weight of a 1kg mass, the velocity of light nor the number of electrons in an atom.

The electrons that exist in the materials of the cable have existed since the universe was created in precisely and identically the same form without the slightest change. An atom of copper created billions of years ago is still, actually and logically, still an atom of copper and has not morphed into any other element.
 

Alan Shaw , Harbeth. 

Kad počnem da fantaziram o kablovima samo krenem da čitam Alana - i odma me prođe volja :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

I još....Čulo sluha ne radi odvojeno od ostalih čula. Sva čula istovremeno rade. Dakle hemoreceptori, mehanoreceptori, termoreceptori i fotoreceptori.

Ono što mozak radi jeste da ih sabira sve zajedno. I kad slušaš muziku dobijaš zbir svega...Čak promene ubrzanja i ravnoteže od zvučnog talasa... 

Daklem ;)  Svi koji koriste BB kleku, lozu, kajsiju, šljivu i Afričku šljivu... Koji stanuju blizu trafostanice, radara ili dalekovoda... Toplane, energane ili pogona za preradu i pakovanje šargarepe u Begeču... Kome su hladni prsti na rukama i nogama ili nekim slučajem imaju drhtavicu drugog porekla... Svi koji koriste antidepresive, diuretike, dekongestive, lekove za podizanje i spuštanje krvnog pritiska nisu u situaciji da čuju ispravno i daju ocenu kvaliteta muzičke reprodukcije. Ako ne spadate u bilo koju od pomenutih grupa, imate sreće i kvalifikovani ste za elitnog audiofila ili makar čoveka koji može čuti ono što treba da se čuje. :victory:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, vladd said:

..Kabal mora da bude dobar, pre svega, i pride lep, da bi bio prijatan za gledanje i drzanje u kuci, ako je dovoljno dobar, nema sta tu da se cuje :)  . Ali moze da bude lep, lepsi, najlepsi i lep u...

:) 

Ja mislim da pre svega mora bit dovoljno dugačak pa onda sve ostalo.

Na kabl mislim :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/25/2019 at 5:12 PM, Mikorist said:

Možda ovo zvuči glupo, ali zašto se recimo ne porede bakarne posrebrne žice vs pozlaćene srebrne žice ?

Monster Cable, KimberKable, Cardas, Analisis Plus, Sraightvire i sve ostale velike kompanije zaradili su milione samo na mitovima i psihoakustici ?

Religija je stvorila trilione samo na mitovima. Ja verujem u Isusa i high end kablove. :buehehe:

...teska podvala  prljavog i trulog zapada jos jednom je razotkrivena zahvaljujuci nasim tajnim agentima mikanu i ekipi,pa sto ne rekoste ranije dok nisam kupio ove silne kimbere,pih, a mogao sam sve pare stuci na prasetinu i pivo.....e jebem ti zivot ....odo se samoudarit  sos necim ....po 00, pa da se otreznim konacno :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
Just now, Zen Mod said:

Spoljasnji precnik je 3.4mm dok je unutrasnji precnik 3mm. Mnogo mala debljina zida, za IC kablove ovo 4x3 je idealno, isprobano. Ima na ebay to što tražim, ali sve kod Kineza samo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...