Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

28 minutes ago, Mikorist said:

@NIXIE ima za sve rešenje a da ne košta an arm and a leg , kažem ja...Još je sve DIY :sarcastic_hand:

Sirotinjski hajend, kao i sve ostalo. Zab taj kabal mogu da kažem da je lep na izgled, da zvuči znatno bolje od RG59U i malo bolje od KCS100 iz Kanibala, a nije bilo prilike da se upoređuje sa skupljim, DVD transport i SPDIF mi je sporedno rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, NIXIE said:

Ja ovaj koristim. Kabal je RG302/U - 75oma, centralna žica je solid core posrebrena, oplet od takođe posrebrenih žica, izolacija centalne žice je teflonska, spolja nisam siguran šta je trebalo bi da je takođe teflon, konektori Neutrik NBNC75BLP7 takođe 75oma. Dosta je krut zbog teflona.

SPDIF.jpg

Na krutost malo utiče i centralni vod koji je od čelika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, ManicP said:

Na krutost malo utiče i centralni vod koji je od čelika.

StCu silver plated, šta mu to dođe, čelik pa  bakar pa srebro? Spoljašna izolacija FEP?

https://www.koax24.de/en/product-info/coaxial-cable/koaxialkabel-75-ohm/rg302-u.html

https://www.belcom.co.uk/product/rg302u/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

StCu silver plated, šta mu to dođe, čelik pa  bakar pa srebro? Spoljašna izolacija FEP?

https://www.koax24.de/en/product-info/coaxial-cable/koaxialkabel-75-ohm/rg302-u.html

https://www.belcom.co.uk/product/rg302u/

 

StCu wire silver plated = Posrebrena bakarna žica za zavarivanje! Koliko god zvučalo ekstravagantno ili čudno! 

Ima pojašnjenje nekih skraćenica u dnu stranice  -  http://www.bda-connectivity.com/index.php/en/applications-2/radio 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Leonardo said:

 

StCu wire silver plated = Posrebrena bakarna žica za zavarivanje! Koliko god zvučalo ekstravagantno ili čudno! 

Ima pojašnjenje nekih skraćenica u dnu stranice  -  http://www.bda-connectivity.com/index.php/en/applications-2/radio 

 

Uglavnom je čelik, spolja je tanak sloj plakiranog bakra pa posrebreno. Zvuči odlično kao SPDIF kabal, samo treba da nađem neki skup firmiran da ih uporedim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Ma gvojze je najbolje sonicno, jos da ima nikla ....:D 

Priznaj  da si naseo na "zuto dugme", sljast kabla... :D

Inace sjajan kabal za radarske opsege....

Izgleda da bez gvožđa nema dobrog zviluka. A kabal sam uzeo od kuma, on kupio sebi za nešto pa imalo viška.  Bio sam savršeno srećan i sa Neotech KCS100 dok nisam ovaj probao. SPDIF signali su par MHz, to je za ovaj kabal dečija igra. Nisam ni znao da je centralni provodnik od čelika plakiran bakrom i posrebren dok @ManicP nije napisao. Sve u svemu zadovoljan sam zvukom, kvalitetom kabla i konektora. Sve je spojeno krimpovanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice da je sad neophodno OFC gvojze. Ukinuti srebro i uvestu jos nekoliko vrsta metala..npr uran za vrcave visoke i definisan bas ....:laugh1tooht:

 

Izgleda da neki ne mogu da slusaju muziku ako nije propracena nekim raspricavanjem prica...da im sad ne dodeljujem jasne i zanosne prideve...:crkavanje:

 

.P.S.

Nije to nikakava "decija igra", i taj kabal nije za ispod 100MHz, bas zbog gvodja u jezgru...zbog skin efekta signal dopire do gvozdja.

A ko ce vise drzati tutorijale kojekakvim pletiljama koje se bave vezivanjem i slusanjem?

Eto malo lincujte Pedju sto razbija iluzije :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Mikorist said:

Đaba svi kablovi ako komp - odnosno softer - ne gura bitove perfektno kroz kablove :Viannen_loungelizard:

Rekoh ja sa mi je SPDIF sporedna stvar, sada uglavnom slušam sa PC.

A loš kabal (USB u ovom slučaju) oduzme život muzici, čuo si. Kako se to dešava, ne znam, ali je evidentno da se dešava.

Kod mene recimo USB kartica u DAC ima svoje potpuno nezavisno napajanje, poseban sekundar na trafou, ali opet se čuje razlika među USB kablićima, i to nije tako mala razlika.

A optimizacija Win OS se takođe čuje što si i sam primetio. Možda se jednog dana sete i nas kojima je PC izvor zvuka kad budu pravili nove OS.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I tako skoro svaki put zavrsi osluskivanje digitalnih kablova, u teskom corsokaku nedodjije. 

Cinjenica je da kabal mora da bude dobar, ne spektakularan, je jedina sigurna pozicija. I nista preko toga nije potrebno, manje ne valja.

Da prosledi specificno kodirani signal bez dodataka ili obaranja signala.

Najvazniji su predajnik i prijemnik, rad masine i sistema koje generisu signal i dac i njegov sistem koji od doticnog, (nadajmo se)vrlo stabilnog paketa generise klok i konverziju...

 

Konacno korisno da je Mika malo profiltrirao mulj PC problematike, eventualne uzroke lagovanja signala :D 

Pride postoji tu jos sitnica, sistem napajanja usb-a sa ploce, sam usb sistem, cip, protokol i periferija su radjeni kao najjeftinije i najprostije, skrajnute od suptilnosti i prioriteta, a napravi se hajend od suve drenovine :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

dodataka ili obaranja signala

Izgleda da je ovo zaje*anije nego sto sam mislio. Taj Zaolla kabl... Upropastio mi sve teorije, jednostavno bolje radi od Oyaide FTVS-510 koji sam prodao odmah (i video sliku ovde posle par dana lol) i Neotech NEVD-2001. KCS100 iz kanibala bese SPOFC rebrendirani neotech? Taj sam uz'o u trenutku rastrojstva isto i nikako mi nije leg'o, fali pola kad njega zakacim.

E sad, ispade da je 75ohm coax zaje*ana stvar, a ne bi trebalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kablovi i jesu u principu za***na stvar, i u domenu realne fizike, ne samo u fantazijama.

Kod hife je problem sto se vec iza prvog drveta olako zaluta u sumi. I onda se ne zna koje je drvo bilo prvo ili vaznije. ili staza...

Moguce da neki od kablova prosto odgovaraju elektronici usb-a, nekom baferu ili odgovaraju- neodgovaraju DAC-u...a to se npr tesko dokopava ili razjasnjava iz sarolikih prica. I uopste bilo kakva realna prica je nedokuciva, ali su situacije jako natkrivene sugestivnim pricama. A psiha sve to opegla na koju oces stranu, i kanapi ce da prosviraju, samo da se namazu slanom vodom.. :) 

A mehanizam je takav, imas dac i imas neki izvor, ono sto se menja i proba su kablovi i njima dodeljuju sarene osobine, pa na sve to masta...i ode se sa zakljuccima u neku sumu nejasnoca(pa onda pnika oko ofc, srebro sa 4% boljom provodnoscu, pa monokristali pa na kraju sest puta losije provodno gvozdje najlepse svira... :) )  ...ili se nadogradi da su neke komponente kompatibilnije sa nekim gajtanima...sve se zavrsava na tom nivou sakupljanja nekorisnih ili malokorisnih infoa i nekakvih iskustava beskrajnih kombinatorika.

A onda ti zakljucci  prosto ne vaze u drugoj konfiguraciji, pribliznoj ili recimo novijoj, ali se audiofili i ne zamaraju previse(a nije lako pokusati zamor), trziste gura dalje, a i vendori trljaju rucice, vazno je da se vrti kinta i pricaju price...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam shvatio u ovih par dana dok hakujem po racunaru oko drajvera za audio - da DAC uopste ni ne svira - nema boju zvuka. Neracunajuci analogni deo - koji moze da bude - bolji ili losiji.

Da maticna, procesor i softver sviraju - drajveri. Oni mu komanduju kako ce da peva....

Mogu da namestim preko ASIO2 da DAC svira kako god hoces. Da bilo koja frekfencija ima bilo koji bafer i latenciju.

Da svira u kontra fazi. A da ne govorim da sam uspeo da namestim da ceo sistem ima latenciju od 20 do 100 mikro sekundi.

Sto je najzanimljivije. Svaki put kad nesto promenim u tim podesavanjima drugacije svira.:buehehe:

Tako da sa digitalnim delom (sofverski) moze da se kompenzuje da i losije uradjen analogni deo - bolje zvuci. 

I obrnuto da DAC od 2K E svira kao govno - zbog losih drajvera, sistema 

Sve lepse od lepseg peva.... Dok u nekom momentu ako preteras sa podesavanjem - pocne da trokira - svira sve gore.:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

A da ne govorim da sam uspeo da namestim da ceo sistem ima latenciju od 20 do 100 mikro sekundi.

Za USB je min latencija 125uS...pa na dalje, i to za brzi protokol. Sistem treba da je brzi od toga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...