Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ne valja to nista. To treba sve napraviti od drveta  i to lakiranog posebnim lakom. Alternativno, svi kablovi moraju "visiti u vazduhu" a to se moze postici tako sto ce pridrzavati sa plafona ribolovackim koncem :buehehe: e sad recite da nemam sjajne ideje, samo ih treba prodati :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

verovatno najveca vrednost ovog hobija je u tome sto stavlja besprekoran naglasak na vlastitoiskustvo i shvatanje svega sto se dogadja.potreba da se bude objektivan na putu do znanja,dolazi iz cinjenice da znanja mogu biti u tolikoj meri nerealna, ili lazna, da je potreban savrsen duh, sa potrebnim iskustvom, objektivnoscu i sagledanom realnom slikom svega sta se desava. jedino  u ovako postignutoj harmoniji je MOZDa moguce posedovati sistem koji zadovoljava korisnikove potrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u vlasti Zena. On ima taj duh, iskustvo i znanje. Ja samo konzumiram. Nemam pojma šta je realno ili neralno. Jer je zvuk realno nerealan.

Svaki put kad nadogradiš ndešto svira za koplje bolje. Ali da stavljam klocne i da kablovi vise u vozduhu je besmisleno. To ne može da nadoknadi nedostatak dobrog kabla.

Niti dobar kabl može da nadoknadi slabosti komponenata između kablova. Može da budde čak obrnuto. Da kabl pokazuje slabost komponenti. 

Te da je što gori kabl to je bolje maskiran nedostatak uređaja.  Odnosno "vrištanje" iz njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Ja sam u vlasti Zena. On ima taj duh, iskustvo i znanje. Ja samo konzumiram. Nemam pojma šta je realno ili neralno. Jer je zvuk realno nerealan.

Svaki put kad nadogradiš ndešto svira za koplje bolje. Ali da stavljam klocne i da kablovi vise u vozduhu je besmisleno. To ne može da nadoknadi nedostatak dobrog kabla.

Niti dobar kabl može da nadoknadi slabosti komponenata između kablova. Može da budde čak obrnuto. Da kabl pokazuje slabost komponenti. 

Te da je što gori kabl to je bolje maskiran nedostatak uređaja.  Odnosno "vrištanje" iz njih.

svakako, u jednom trenutku vremena tvoj saman ce te napustiti, potrebno je ovladati vestinama da bi se nastavilo bitisati.

svaki audiofil ima neki svoj put ucenja, sagorevanje je neminovno, bitno je izvuci poantu iz svakog neuspeha.ja sam na svojoj kozi to osetio x y puta, od tada ne menjam ama bas nista u sistemu bas zbog toga sto sam svestan da svaka promena menja trenutnu koncepciju,a doticna mi se bas svidza ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Sissy sa Iron-om ........ jebem ga sa kolikim parama neki mogu da plate a da nešto 
svira na Tanns bolje ...Tipa $$K ...... bez lažne skromnosti

koja kinta je u pitanju....sissy and iron?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Mikorist said:

Oko 3K4  po Zenovom cenovniku kad ih on pravi:D

 

A neće ni svakom da ih pravi. Koliko vidim uglavnom su Ameri :smesna:

aha, znaci 3000 dolara , ako sam dobro anderstund....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitam neobavezno

trenutno sam zadovoljan sa ovom mojom postavkom, meridian 551 integralac + spendor sp 2/2, kimber ozicenje od naponskog,preko interkonekt kablova, pa do zvucnickog.izvori su cd plejer denon 1290 i dac sa wf 8741 cipom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...