Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

35 minutes ago, Mikorist said:

Ma nakupovaćemo žica pa ćemo da se đoramo....

Pa to mu dođe najjeftinije, par kablova pa uporedni test. Ne znam kako će da svira Monster u odnosu na beli kod tebe recimo, možda bude previše naporan ili nešto treće. Nije nikakva garancija kupovina skupih kablova.

Ja sam zvučnike nameštao za te kablove koje imam, da zvuči balansirano i prijatno. Sa ovim Monsterom recimo imam potrebu da vrlo malo utišam srednjotonac, ali neću odmah nego prvo malo neka odradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Zen Mod said:

ne

nego je stvarno sve u sobi imao nakaceno na pijacar

 

pa i ne progledao posle toga :hihihihi:

Definitivno si bio u pravu nakon pročitah dodatnih 3 strana postova u ovoj temi.

Btw, ova tema postaje (ponovo) "biser" ovog foruma.  :)

Rame uz rame sa temom "Vicevi . . . ". 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Mundorf 1% jaaako slično svira belom ovde - nijanse su u pitanju... stvar ukusa a ne kvaliteta.

Ti kablovi što ih slušaš su napravljeni 90 i neke. Do sada nisam imao potrebu da ih menjam, samo čuo sam i bolje u poslednje vreme pa me zaintrigiralo.

PS

Pre par godina su prelemljeni spojevi, za svaki slučaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Upravo sad testiram Monster interkonekt (Vandamme?) što mi poklonio čika brka. Beli interkonekti otišli kod Mike.

Malo jače izraženi srednji, malo tvrđi zvuk generalno, odličan udarac i definicija, kabal definitivno obećava, ostaviću ga malo da ogori.

Napravio sam jedan par u petak, mislio sam da neću i drugi, ali napravih sinoć još jedan nek ide život.

Imam i drugih za poređenje, beli, narandžasti.... imam i neke žice posrebrene od Dunavka da napravim još jedan za probu.

Pitanje je kad bi stavio Tellurium RCA šta bi dobio i na belom. Ili WBT ....nijanse su u pitanju...čak i od kalaja koliko srebra zavisi :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Pitanje je kad bi stavio Tellurium RCA šta bi dobio i na belom. Ili WBT ....nijanse su u pitanju...čak i od kalaja koliko srebra zavisi :smesna:

A da, to su stari RCA, Nemački, mesingani, zlaćani. Izolacija je teflonska, to je tada bio vrh, sad je prosek. Tinol običan 60/40, ali Nemački.

Imam onih plastičnih RCA dosta, trebalo bi probati, skratiti krajeve po 1cm, zalemiti bezolovnim tinolom, nikad se ne zna, možda odskoče u drugu dimenziju.:jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, mrcelavi said:

Gotovo je sa temom, preuzeli je ljubitelji skupih kablova, brendova.

Checkout

A jel ima nešto jeftino da valja?:mellow:

Recimo jel neko probao ovo:

http://www.van-damme.com/vandamme_product/van-damme-silver-series-session-grade-instrument-cable/

https://www.ebay.com/p/Van-Damme-5m-Silver-Interconnect-Series-55-Audiophile-Cable/651118224

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...