Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 minute ago, vladd said:

A sta ako su usi nezadovoljne...necim..takav je hobi, stalno se nesto cacka?

Da nosimo majstoru?

:D 

Moze majstoru, nije nikakav jeres, a mosh i sam ak znades

Ja znam sta mmogu da uradim .....i to uradim,a za komplikovanije stvari bez blama odnesem cika majstoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, vladd said:

Znaci, prihvatljiv je samo low level DIY, nesto ozbiljnije je rezervisano, ili izvan kaveza...

Da znam, da ne pogresim opet.

Ne znam na sta ciljas al svakako nije dobronamerno to sto impliciras.....kuzis ?

Ja konkretno imam svoj posao od koga zivim, ovo mi je hobi i ne razmecem sa ni sa novcem ni sa znanjem.....tako da vrlo opusteno pristupam ovoj temi.

U principu mi zvizde 00 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

Ne znam na sta ciljas al svakako nije dobronamerno to sto impliciras.....kuzis ?

Ja konkretno imam svoj posao od koga zivim, ovo mi je hobi i ne razmecem sa ni sa novcem ni sa znanjem.....tako da vrlo opusteno pristupam ovoj temi.

U principu mi zvizde 00 

Nista licno, samo da postavimo lestvicu dozvoljenih skromnih delovanja na prihvatljivu meru.

Da se neko negde ne oseti povredjenim.

Da li su to pozeljna pravila hobija, od kojeg ni ja ne zivim niti imam nameru da to zabrljam komercijalizacijom bilo kakve vrste. S tim sto mi posao ima nekih presecnih tacaka sa hobijem.

Ako se nesto zna, da se precuti, zarad opsteg mira i ravnopravnosti...uravnilovka, stranci su tu da znaju, a mi samo da slusamo...i da se divimo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Sve te "letve" što na ulazu imaju IEC konektor nisu ničemu. Tu treba da bude dobar kabal direktno vezan, a ne taj konektor.

Tako sam je i ja napravio . Na drugom kraju stavio hifi tuning konektor mali i finito ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, genius said:

Tako sam je i ja napravio . Na drugom kraju stavio hifi tuning konektor mali i finito ;)

Ako ide pojačalo sa velikim trafoom, IEC može biti problem. Recimo kod mene ima soft start za 650VA torusni, ali ako nema vremenom će otići IEC.

Za manje potrošače nema problema,osim što je to još jedan kontakt usputni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedno je kad pricas o gadgetu koji pravis za sebe , a drugo je kad smisljas ono sto treba da se proda sa najmanje glavobolje

go figure

stavis kabel , onda "zasto je stavljen taj kabel i taj utikac , sto ne neki drugi , cito sam na internetu da je taj bolji?" itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

jedno je kad pricas o gadgetu koji pravis za sebe , a drugo je kad smisljas ono sto treba da se proda sa najmanje glavobolje

go figure

stavis kabel , onda "zasto je stavljen taj kabel i taj utikac , sto ne neki drugi , cito sam na internetu da je taj bolji?" itd.

A ono jeste tako, za prodaju su drugi kriterijumi. A i izgleda lepše, i lako se menja kabal.

Ja samo sebe gledam, ko da sam jedinac, a nisam.:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
7 minutes ago, shonne said:

Bitni su oni koji su u Sisi emoji16.png
Priznaj da u stek ti Nixi doneo i to da probas emoji13.png

Najbitnija stvar što su promenjene sve razvodne table i ožičenje do brojila u zgradi.

Sve su metalne sad - od predhodnih drvenih koje su gorele. Sve žice su nove jagodinske pun presek.

Gledao sam kad su menjali. A podzemni kabl ide od trafo stanice koja je u susednom soliteru direkt.

Nema da mi varira napon. Uvek je oko 226 V :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...