Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, crni. said:

ne bih ja rizikovao da mi rikne amp, smotaj pozadi 5m i uživaj:unsure:

Prodavati nestabilno pojačalo kao finalni proizvod je stvarno bezobrazluk. Takve sprave treba izbegavati. A nije ni jeftino bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, sve se to ionako sastoji od gomile sitnih detalja i rituala, samo bez sekiracije, prevelike.

 

Sto se smora B klase tice, to je ok, problem je sto neki iznalaze "muziku" u nekorektnim verzijama B i AB topologija...

Kao da nema lanpi i A klase..?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Ne znam koju Vule J. ima/imao verziju amp-a, ali to meni bilo totalno sterilno i krajnje dosadno.

To zavisi od realizacije i uklapanja sa ostatkom sistema. Moje nije ni sterilno ni dosadno, pre bih rekao da zvuči neutralno. Potrebno je ispred staviti lampaško pretpojačalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, crni. said:

ima na kp par novijih naima, xs i xs2, koji mene zanimaju i kad sam pitao vlasnike za kabl kažu pa naravno, nećeš valjda neki drugi kabl, mora naim...kad ih pitaš zašto mora, kažu preporuka naima...jedan čak reče, ne bih ja rizikovao da mi rikne amp, smotaj pozadi 5m i uživaj:unsure:

kad sam počeo da istražujem bio neki lik koji je na nekom forumu kupio naima xs i to u prodavnici kod dilera, a prodavac stavio neke obične kablove, hteli da ga pojedu na forumu, kao nije normalan prodavac, koji kreten i sl...čovek kaže pa meni je zvuk odličan i ništa se nije zapalilo, ništa nije vredelo, ispao glup u društvu:)

Quote

I wondered if this amplifier needed the inductance provided by certain speaker cables to maintain stability and was told “no, you can put any cable on it. The last version, the NAP 250 Mk2 was also cable tolerant

http://www.the-ear.net/review-hardware/naim-nap-250-dr-power-amplifier

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Pa dobro, sve se to ionako sastoji od gomile sitnih detalja i rituala, samo bez sekiracije, prevelike.

 

Sto se smora B klase tice, to je ok, problem je sto neki iznalaze "muziku" u nekorektnim verzijama B i AB topologija...

Kao da nema lanpi i A klase..?

A kod lanpi  A klase su uvek sve korektne verzije ?

Mdaj. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

To zavisi od realizacije i uklapanja sa ostatkom sistema. Moje nije ni sterilno ni dosadno, pre bih rekao da zvuči neutralno. Potrebno je ispred staviti lampaško pretpojačalo.

E ovo sada sa lampaskim preamp-om je tek biser na kvadrat. :)

Svasta. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzgred, kod AB klase nema harmonika br2 u znacajnoj meri, ali dominira ostri br3. Lampaski preamp, sa izrazenijim drugim harmonikom moze da napravi posebnu sliku i mekog i definisanog zvuka, uz takav amp, i da fino prevari uvce i pridje priblizno idealnoj meri...ali je to tek posebna komplikacija, koja ima vise izgleda da ne uspe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, ti harmonici . . . te drugi, te treci . . .  etc.

Nesto se ne secam pre nekih 10-15 god. da je to bilo nesto sto se ovoliko pominjalo.

Nesto slicno kao i sa ultrazvukom trbuha u medicini danas, pa su svi zaboravili na osnovne postulate propedevtike. :)

Mozemo i o osteoporozi kod zena u periodu od 1965 g. do 1985 g. u korelaciji sa periodom od 2005 g. pa do 2015 g. npr.

Testovi, merenja, ispitivanja, ozbilljne i teske terapije. Hormoni . . .  ludl'la . . .  kada bolje razmislim, ovi harmonici i nisu toliko toksicni kao sve ovo sto sam ranije narabunjao.

Stoga, nastavi @vladd o harmonicima, "dubokoj" B klasi, AB i cestitio uradjenoj A klasi sa lanpama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzgred, kod AB klase nema harmonika br2 u znacajnoj meri, ali dominira ostri br3. Lampaski preamp, sa izrazenijim drugim harmonikom moze da napravi posebnu sliku i mekog i definisanog zvuka, uz takav amp, i da fino prevari uvce i pridje priblizno idealnoj meri...ali je to tek posebna komplikacija, koja ima vise izgleda da ne uspe...
Da li tu postoje neke razlike ako se AB radi sa bjt ili mosfet?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A od sume kablova ne vide se kvazi komplementarni izlazi kod Naima? Kako tek oni uticu na vibriranje mantri?

Modelovanje harmonika , a posebno drugoga, dovelo je  vaskolikog otca Nelsona do resenja cijem radjanju i ovde prisustvujemo ( kroz Zenove SIT kreacije) i do narodske konstatacije sta je to, univerzalno a subjektivno, "lepo" (secer) u zvuku pojacala.

Sad, voleo bih da mi neko kaze, objasni, sta god, kako stoji stvar sa generisanjem drugoga harmonika (a generalno i THD uopste) u topologijama pojacala sa kvazikomplementarnim izlaznim tranzistorima i koje su to metode kontrole generisanja parnih i supresije (atenuacije, degeneracije, filtracije, sta god opet) neparnih harmonika kod istih. !nhf :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otkad imam pointe classic jedna stvar mi je zanimljiva...potpuno je neosetljiv na promenu kablova...

zvučničke nisam menjao, i dalje imam samo aq type8, ali zato ic šta god da stavim uvek isto...to mi se još nije dogodilo

isto i sa strujašima...imam dva pointe strujaša, baš dobra, ali kad stavim običan kompjuterski sve je isto...dolazim u iskušenje da prodam ove pointe, mada će mi trebati kasnije

šta sad to treba da znači?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Koja shema od Leach-a ?

Znam za Leach phono i to dobro radi kod mog drugara Buje.

Prod'o mu svojevremeno Vule J. aka vecito banovani. :)

Tu je u sistemu amp koji je pravio @Nesic ( ne znam tacno, neki SS ? ), preamp je diy Treshold NS-10 by Kameni ( takodje zauvek banovani ), a koji je u nekim srecnim vremenima radjen u diy zajednici posle jednog GB-a delova od preko.

Izvori : Technics gram/rucica/apgrejdi iz Kabusa-e/Otofon Salsa MC zvucnica.

DAC je vremesni Parasound, ali to meni nije uopste smetalo. Naprotiv. A da, fajlovi idu onako spontano sa komp-a ( nebitan plejer ).

Vrlo je moguce da je moj konacni utisak xtra pozitivan zbog kljucne komponente, one na kraju lanca, a to su - Rogers LS6.

Slusali smo samo kenterberijsku scenu, prog rok i to je TO.

Bujo, prijatelju, (pri)javi se, te obrazlozi sve ovo, pa u sitna crevca. :jump:

 

 

Kad sam već prozvan, onda moram i odgovoriti  ;) 

 

Odavno me već zabole  za audiofiliju, ne jurim bolje uredjaje nego samo dovljno dobre.

Kod mene radi leach phono i sasvim je OK. Kupljen od VuleJohna a Zeon je nešto malo modifikovao pod mojim nemuštim instrukcijama. Ako nekoga zanima da čuje kako zvuči, dobrodošao je da ga uzme na slušanje jer ploče praktično ni ne slušam.

Korektan phono a jeftin za napraviti, čini mi se da spada u tu kategoriju.

 

Techincs 1200 sa Kabusa kadicom je ultra ozbiljna sprava ali to ću preterano hvaliti tek kad i ako odlučim da ga prodam.

 

Parasound je OK i lep.

 

No Rogersi su me bili iznenadili. mislio sam da im je farba nekakav tamniji zvuk, kao to im je način da prikažu kvazi neutralnost. 

Al' onda je drugar doneo Naim Nait 5X i odjednom zvuk postade svetao, skoro oštar. Dakle, siroti izmučeni i matori Rodžersi su pratili zvuk popularnog i prepoznatljivog pojačala.

Srećom, dalja razrada te upitanosti me nije zanimala, pivo je bilo pri ruci, a i neka džidža se našla.

 

Ako je nekome interesantno da čuje kako rade neki domaći uratci, dobrodošao je. Ako nije, opet je dobrodošao. Meni je dosadno jer ništa ne radim. ^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amp je LifeForce 55, klon kojih je napravljeno pe'šes' pre desetak godina. DIY ekipa verovatno zna više o tome nego ja. Moj je prilično lep, ima dva trafoa i crvene neke delove sa strane, preklopnik za ulaze, volume pot i dugme za uključivanje i gašenje i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Bujodrag said:

Amp je LifeForce 55, klon kojih je napravljeno pe'šes' pre desetak godina. DIY ekipa verovatno zna više o tome nego ja. Moj je prilično lep, ima dva trafoa i crvene neke delove sa strane, preklopnik za ulaze, volume pot i dugme za uključivanje i gašenje i to je to.

Super. 

Nego, jer svrac'o @krca44 od onda kada nas je onako brutalno ispalio ? :roll1:

Sa druge strane, kada bolje razmislim, nama ostalo vise pivkane. :BeerMugCheers:

Dojavi mi kada bude dolazio sledeci put, da navrnem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...