Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ovde se vidi sa slike iz aviona kako je napravljen. RLC ... Da ima feritna jezgra.  Samo pločica , kutija.... gumena podloga za dno.....

Sve može DIY

 

8_1_7.jpg

yulong-p18_06.jpg

 

ferrite core, winded with 11 AWG Pirelli wire. 
Vishay 8uf X2 MKP as common-mode filter
Vishay Sprague Y2 as differential-mode filter
Vishay transient voltage suppressor is used for avoid sudden impulsive noise signal
LITTLEFUSE varistor (VDR) is used for absorbing voltage surge
Double layer parallel wide traces on PCB with 20 ounce copper.
11 AWG Pirelli wire is used for internal wiring.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

msm, samo jedan fakat - svaki produkcioni studio (bilo koje vrste ) mora imati svoje posebno uzemljenje , nezavisno od uzemljenja ostatka objekta ....... to ce se naci kao stavka u svakom iole odgovorno napravljenom projektu

da podjemo od toga ........ ali se sve svodi - ako se energetska strana odradi po industrijskim standardima koji su odavno poznati , tesko da ce unosenje nekog FiFi elementa da doprinese boljitkom

generalno - ako razmisljas kakav deo da ugradis bilo gde - gledaj sta je industrijski standard , u nekim slucajevima ( ako se pogodi da se upotrebljava) , vidi da li je approved za life support equipment .......... ili gledaj (sto bi Mika voleo da ima kao standard) - Nasa approved component

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Zen Mod said:

ako se energetska strana odradi po industrijskim standardima koji su odavno poznati , tesko da ce unosenje nekog FiFi elementa da doprinese boljitkom

Pletenica kroz prozor, u dvoristu tri sonde u jednakostranicni trougao, rastojanje 70cm, na dubini 1,5m, osoljeno zemljiste okolo..to je receptura..:tease:

Mozes da zoves edb da izmere otpor uzemljenja, ali je sa ovom akcijom ispod 0,2 oma....:grino:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primaluna's AC Offset Killer

 

"Functionality:

The filter was designed by us many years ago to eliminate mains pollution, especially DC components coming from the mains. A small amount of DC on the mains, occurs a lot of hum in Toroidal transformers of High End Audio equipment. Specially in case of power amplifiers which use larger toroid transformers. The bigger the amp (and the transformer) the worse the hum might become.DC on the mains can cause some mains transformers to hum from mechanical vibration. The DC blocker eliminates this hum. It doesn't impact the signal amplified by the amp in any way, it is purely to address any mechanical hum/buzzing of the transformer."

primaluna_offset_killer_boards.jpg

 

DC Blocker.GIFoffsetkiller.jpg

 

Rod Elliott verzija

 

image.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, djmilicic said:

To su mi iz Trafco-a poslali kada sam im rekao da 500VA trafo urla na prazno. Svaka im čast. Ne reklamiram ih (sam motam trafoe) ali vrlo profi

Pitao sam Trafka da mi naknadno zaliju trafo lakom, a oni su mi poslali DC bloker šemu. Napravio sam i nije mi rešilo problem do kraja, trafo se i dalje čuo samo malo manje.  Kad je bio nov, nij se čuo ni malo.

Ali mi je zato DC bloker pokvario zvuk, čuje se razlika kad se koristi, pa sam ga rasturio. Možda sam koristio loše kondenzatore, ili nešto treće, ko će ga znati.

Pošto ti sam motaš trafoe, verovatno znaš da li je moguće naknadno zalivanje trafoa lakom sa vakumiranjem?

To bi rešilo mehanički šum koji proizvodi. Trafo je torusni, Trafkov, star 20god, mislim da je 650VA. Imam još jedan 400VA, taj je 10 god stariji i bio je stalno u upotrebi, a ne čuje se nimalo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako postoji DC komponenta u mreži, kod torusni trafoa nikakvo zalivanje ne pomaže (to je moje mišljenje) pogotovo kod većih jezgara. Nisam naknadno zalivao "zujeće" trafoe. Svoje motam tako što dva-tri sloja natopim trafo lakom ili, ako stavljam izolaciju između slojeva, svaki sloj lakiram. Po završetku špulne nalivam lak kroz proreze na špulni. 

Napominjem još jednom, ovo je moje mišljenje i možda nisam u pravu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, djmilicic said:

Ako postoji DC komponenta u mreži, kod torusni trafoa nikakvo zalivanje ne pomaže (to je moje mišljenje) pogotovo kod većih jezgara. Nisam naknadno zalivao "zujeće" trafoe. Svoje motam tako što dva-tri sloja natopim trafo lakom ili, ako stavljam izolaciju između slojeva, svaki sloj lakiram. Po završetku špulne nalivam lak kroz proreze na špulni. 

Napominjem još jednom, ovo je moje mišljenje i možda nisam u pravu. 

DC uvek postoji, ali kao spora fluktuacija kako sam merio, nekad više nekad manje.

Ti radiš sam pa ga radiš kako bog zapoveda.

I ja mislim da zbog izolacije između primara i sekundara teško može lak da prodre u primar torusnog trafoa, mada možda vakuumski postupak rešava problem. Ako je problem u jezgru, tu pomoći nema. Pitaću Trafka opet, mada mislim da to neće da rade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne postoji "uvek" DC, odnosno nesimetrija amplituda, nego tamo gde je instalacija ili aljkava ili preopterecena snaznim reaktivnim opterecenjem. 

E sad, jedino su osetljiva labilna toroidalna jezgra, pride ako su ekonomicno motana, tada mali dc napon izaziva zasicenja i jaku magnetostrikciju.

Ako ne pomognu dve diode, mogu da se stave tri, cetiri...da "preklope" razliku amplituda....uz paznju povisenog napona na elkicima..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...