Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

40 minutes ago, vladd said:

Eto prilozi Nixie tih par slicica u ovoj temi kao komentar, posto ona ode u zaborav :buehehe:

Eto zaboravih, da već sam postovao. Samo ostaje da još probam drugačije interno vezivanje žica. Ovde su obe žice parice spojene zajedno, pa onda parice u star quad vezu. Neki su probali da izdvoje po jednu žicu iz svake parice i da je povežu sa dijametralno suprotnom, tvrde da drugačije zvuči, ne znam šta mi je lepše dok ne probam. Nakon toga idu banane, snake skin i ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

 

Mada mi nije jasno zasto strujas ili "strujni kabal", kada su vece struje u zvucnickom... :) 

 

Na samom pocetku,bejahu male struje u strujnom kablu,koje vremenom,postadose velike struje u zvucnickom kablu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, NIXIE said:

Meni nekako leži termin napojni kabal.

1. Napojni kabl

2. Kabl za napajanje

 

U našem slučaju napajanje je da pretvori ~ 220 V  AC u 3,3 V, 5 V , 12 V itd.... DC ⎓

Zato sam i stavio temu u izvore napajanja

 

Recimo jedno laboratorijsko napajanje sa galvanskom izolacijom

https://www.peaktech.de/productdetail/kategorie/acdc-stabilisierte-labornetzgeraete/produkt/p-6075.html

šta mislite kakav kabl se dobije za njega u kompletu ?:sarcastic_hand:

gggg.jpg:to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kenedi Spejs Centar koristi  Acopian linearna napajanja

https://www.acopian.com/single-output-power-supply-models.html

Kod njih nema šuko - utičnica  /  električar mora direktno da ih poveže sa razvodnom tablom na šraf - sem ako nisu Rack modeli / a i oni nemaju ič srebra ili tozla u kontaktima.....:frusty:

Za satelite je druga priča..... oni imaju fensi napojne kablove -  to ću da ostavim za drugi put....:smesna:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zoranzu said:

Na samom pocetku,bejahu male struje u strujnom kablu,koje vremenom,postadose velike struje u zvucnickom kablu....

O cemu je sada rec?

Elem, pitanje je proste snage uredjaja, da zanemarimo cos fi(vrlo blizak jedinici),  kolika struja prolazi kroz "strujni kabal" napajanja nekom DAC-u, CD plejeru, preampu, snagice.. 10-30VA?

Pa da krenemo na pojacala, koja sa 20-80V guraju nebitno koliku snagu, a tu snagu povlace iz mreze, 230V, koliki je odnos struja primara i sekundara mreznog trafoa...

Recimo racunica da pojacalo sa 40 v npajanja, dobije signal da isporuci zvucniku od 3 oma strujni impuls, povlacenjem energije iz kondova, kolika to struja moze da bude?

Eto tako "postaju" struje...jel' posten katak kurs? :)  

U sustini, suma sumarum, sve to ispod 5A je "mala" struja, 5-10A je tek nesto malo veca...narocito ako je posmatraju energeticari...

Mislim, ako se uskocoperis onima koji znaju sta je kabal, mozda blanko poraste "strucni" renome? :)

Moze, ali argumentima...ne trgovackim vestinama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo naučni rad na temu feritna jezgra i odbijanje EMI

Quote

Conclusions

A more realistic assessment approach to evaluate the EMI suppression performance of a ferrite core under its intended operating condition has been described and validated. Using a practical example of a power cord loaded with a ferrite core under the standard EMI test set-up, the EMI suppression performance of the ferrite core at any position on the power cord can be easily evaluated. The evaluation shows that the source and load terminations, as well as the transmission characteristic of the cable, have a very strong influence on the EMI suppression performance. Also, by placing the ferrite core nearest to the noise source provides the most consistent EMI suppression performance throughout the frequency range of interest. The conventional 50 V measurement system that assumes matched terminating source and load impedance tends to overestimate the EMI suppression performance of the ferrite core. The existing work can be extended further to practical electromagnetic compatibility (EMC) situations with multiple equipment and multiple cables so that useful EMC design guide could be established. Further work will be carried out to correlate the IL performance of the ferrite core with the reduction of CM current on the cable.

 

Screen Shot 2019-01-13 at 9.24.11 PM.png

https://www.researchgate.net/profile/KY_See/publication/224151284_Assessment_of_electromagnetic_interference_suppression_performance_of_ferrite_core_loaded_power_cord/links/0fcfd5054252090525000000/Assessment-of-electromagnetic-interference-suppression-performance-of-ferrite-core-loaded-power-cord.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vala bas.

Mislim pokazuje efekat ferita, ali za nase verzije sa trafoom, bi morao malo drugaciji setap. I sami su se izogranicavali terminalnim impedansama, a pride se iz dijagrama vidi rezonansa na 80MHz..to su neupotrebljive situacije, nezgodne prelazne pojave.

Mozda ferit pomogne nekima kojima osciluje amp na 2-8 mega, pa da ne smeta ostalim finim spravama :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde čak ima posebno čarobno mesto označeno za CD, DVD, LD, TUNER , AUX  /  dva prekidača po letvi + mesto za osigurač za 50 evra:sarcastic_hand:

 

https://www.ebay.com/itm/Updated-Weiduka-AC8-8-3000W-15A-Audio-Power-Filter-AC-Power-Socket-LED-Display/232551870299?_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131227121020%26meid%3Dce08e34d264b4dc6bdc9ca07c2dad0db%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D192715771973%26itm%3D232551870299&_trksid=p2047675.c100009.m1982

 

ko ne bi pao na ovu foru - plus LCD sija i pokazuje "kako se pegla"  struja i napon :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...