Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Velike razlike u zvuku sa promenom kabla od 220V ne sme da bude na doobro konstruisanom uređaju ... 

Evo primer na videu. Kao na času fizike u osnovnoj....

Pascal Nguyen  gasi pojačalo na 1 : 17 koje vezano kablom na 220V na mrežu

Potom pojačalo svira  do 1 25  samo iz rezerve u elektrolitima a tek 

na 1 : 30 dolazi do promene zvuka, slabljenja i distorzije, dok zvuk potpuno ne zamre zbog potpune izpražnjenosti kondenzatora....

Kad se napajački deo pošteno odradi (sa velikom rezervom) ,  kao ovde na videu - 
nikakva energija iz zida  ne sme da ima efekta. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Velike razlike u zvuku sa promenom kabla od 220V ne sme da bude na doobro konstruisanom uređaju ...  Evo primer na videu. Kao na času fizike u osnovnoj.... Pascal Nguyen  gasi pojačalo na 1 : 17 koje vezano kablom na 220V na mrežu Potom pojačalo svira  do 1 : 25  samo iz rezerve u elektrolitima a tek 

na 1 : 30 dolazi do promene zvuka, slabljenja i distorzije, dok zvuk potpuno ne zamre zbog potpune izpražnjenosti kondenzatora....

Kad se napajački deo pošteno odradi (sa velikom rezervom) ,  kao ovde na videu - 

nikakva energija iz zida  ne sme da ima efekta. 

 

 

 

Ovo, koliko sam ja shvatio, samo znaci da više nemate problem samo sa ušima zbog kojih ne čujete te fine nijanse; već da nažalost izgleda ni vid Vam više nije dobar[emoji3526] (mislim kad ne vidite uticaj)[emoji3526].

Videli ste da sam pre par postova prišao “tamnoj strani”[emoji3526].

Zen, da li sam dobro shvatio?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da sam razumeo.
Miko, trudim se da pišem sto više (izgleda da u ovim praznicnim danima mnogi članovi nemaju vremena) pa ponekad i nemam meru u pokušaju da bude post interesantan.
Posto sam relativno nov, i ne poznajem baš clanove, pa da ne bih nekoga naljutio uzeo sam slobodu da ako se i šalim da to bude sa Zenom i Vama jer znam da Vi imate razumevanja i kada preteram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam vrlo losa iskustva sa kineskim kablovima, mreznim, od loseg kvaliteta zice, bakra, nedovoljnih preseka, do nastaljanja zice u kablu, jednostavno su preklopljene licne za nastavak, to sam sreo jednom, ali u takvom random dogadjaju lezi verovatnoca da toga ima u realnom broju.

Sto pri nekim strujama moze da generise grejanje, deformacije zice, probleme sa napajanjem, pa i zvucno cujne efekte. 

Ipak treba naci kabal sa malo vise UL sertifikata, to bas ne stavljaju bez veze.

Izbegavati "strujne letve" koliko je moguce, koristiti strujne letve sa oprugom na kontaktima, a ne sa dve stancovane i zanitovane trake, makar bile i pozlacene...

Evo kako izgleda pred kinesko- hiendovska "letva", sa ozbiljnim kontaktima...

 

Razvodnik.jpg

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

wireworld_platelectra_square01.jpg

Ma jok brate.  Baš u takvu kinesku letvu turam Platinum Electra u inat :pilot:

 

Zamisli  imaš 4  Platinum Electra kabla a nemaš letvu valjanu - da se rokneš od sramote:punish:..... pa se setiš da utičnica u zidu ne valja :frusty:......uhhhh...

Pa onda čupaj kablove i štemuj do brojila:moil:da staviš OCC silver....uhhh.... sve zajedno  10 soma E samo za materijal.... :to_become_senile: 

 

 

Ref-II-pwr-dist-schuko_620x460.jpg

1786_2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

wireworld_platelectra_square01.thumb.jpg.d9877b94e3c558fb98d03327ddc45a79.jpg
Ma jok brate.  Baš u takvu kinesku letvu turam Platinum Electra u inat :smesna:
 
Zamisli  imaš 4  Platinum Electra kabla a nemaš letvu valjanu - da se rokneš od sramote..... pa se setiš da utičnica u zidu ne valja ......uhhhh...
Pa onda čupaj kablove i štemuj do brojila da staviš OCC silver....uhhh.... sve zajedno  10 soma E.... :smesna:
 
 
Ref-II-pwr-dist-schuko_620x460.jpg.d16abb52fdd9055a8e11366af370d62c.jpg
1786_2.thumb.jpg.c4113930e335b76e0712ec078b484e58.jpg

Vi ste moj idol!
Mada sam ja u mnogo boljoj poziciji.
Sličan slučaj, ali ja sigurno ne bih čuo razliku pa nemam ama bas nikakvog razloga za štemovanje[emoji3526].
Vi ste u mnogo goroj poziciji. Vi bi možda (verovatno) i čuli nešto, zato bi trebalo da ipak to sve uradite pa da otvorite temu kao čovek i prenesete nam šta ste čuli[emoji3526].
Lupetam, čuli bi ste sigurno bar komšije, kako Vas psuju, dok budete štemovali[emoji3526].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Mikorist said:

sve zajedno  10 soma E samo za materijal....

A onda jos nekoliko puta toliko za trafo, pride sa 50% nikla, pa instalacija od ofc srebra, i onda stekovanje love za dalekovod...zamisli ako su dalekovodi od celika a ne titanijuma, to usporava muziku, violina postaje viola, bass oslinavio...:sarcastic:

A mogla bi i neka mininuklearka na Adi medjici...:character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, vladd said:

A mogla bi i neka mininuklearka na Adi medjici...:character13:

Ne mora toliko daleko......ako si dovoljno bogat ima još manja varijanta......

Možeš sebi da obezbediš RTG, RITEG ...... naravno ako te ne uhapse zbog posedovanja radioaktivnih izotopa....

RTG_radiation_measurement.jpg

Termonuklearni generator kao na satelitu traje oko 88 godina.... toliki je poluraspad Pu-238:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav bi to sistem bio!

Ja bih možda (pod uslovom da mi Mika dozvoli da ga čujem-sistem) na nekom forumu mogao da napišem post tipa “Juče sam slušao nećete verovati ........”, sa sve slicicama crno na belo.

Naravno ne bi izostao ni komentar [mention=1908]vladd[/mention]-a “Gledaj KUPIO čovek brendirani Termonuklearni generator i nije ih sramota da pišu o tome na švajserskom forumu”[emoji3526].

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...