Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 12/25/2018 at 8:18 PM, Leonardo said:

Amphenol RCA mnogo jeftiniji, ali skoro pa jednako dobar

Stiglo danas, malo drugaciji od predlozenih, ali vrlo fino uradjeni konektori.

Da ispostujemo Amphenol, mada su se "ogradili", pa su entertainment Amphenol, i jesu razonoda :) 

 

Amphenol.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto se nosim mislju i ja da napravim par konektora od uranijuma 235 i 238 sa dodacima plutonijuma,opranih u teskoj vodi.posle prespricanih sa cezijumom zbog ubrzanja elektrona na suzenju krivine(kriv je bernuli).postoji paradoks koji se zove:najmanja krivina izletanja elektrona na sobnoj temperaturi.pri poluprecniku savijanja kabla manjem od tog kooficijenta elektroni izlecu iz svojih k,l,m i ostalih orbita i udaraju u druge te izazivaju fenomen kasnjenja signala,koji je reda picosekunde ali moze da se cuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas bilo aktivno popodne... Prežičio kutije i skretnice, ubacio vatrenog kao zvučničke, sve mesto mojih pvc novkabel telefonaca... Zaista velika promena u karakteru zvuka. Mnogo mirnije deluje sve, malo povucenije u srednjim i visokim, a opet se čuju detalji dovoljno.

Ja zadovoljan! 

Hvala na savetu! 

:drinks:

IMG_20181231_152338.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/30/2018 at 9:59 AM, dunavko said:

nesto se nosim mislju i ja da napravim par konektora od uranijuma 235 i 238 sa dodacima plutonijuma,opranih u teskoj vodi.posle prespricanih sa cezijumom zbog ubrzanja elektrona na suzenju krivine(kriv je bernuli).postoji paradoks koji se zove:najmanja krivina izletanja elektrona na sobnoj temperaturi.pri poluprecniku savijanja kabla manjem od tog kooficijenta elektroni izlecu iz svojih k,l,m i ostalih orbita i udaraju u druge te izazivaju fenomen kasnjenja signala,koji je reda picosekunde ali moze da se cuje...

I moras da se uclanis bar u dvadesetak, bolje preko pedesetak od ovih klubova...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cognitive_biases

Kada ih sve postgnes...to je rajska muzika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, chakija said:

Kako ste radili interkonekte? Jel ima neko posebno uputstvo? Hoću da napravim jedan interkonekt sa rca na xlr... 

Ima dve varijante. Crvena i žuta su plus (live), plava i siva minus (gnd). Crvena i plava su plus (live),  žuta i siva minus (gnd). U obe varijante peta žica kalajisana (širm) se sa jedne strane odseče i ne vezuje nigde, sa druge se veže na gnd. Obeležiti stranu gde je uzemljen širm. Pa probaj koja veza bolje zvuči.

Ovako se centralne žice vezuju i za zvučnike, samo što se širm sa jedne strane (kod pojačala) posebno uzemlji na gnd (šuko) a može da se ostavi i ne uzemljen.

Meni se za zvučnike pokazao boljim onaj deblji 4x2x0.8, ovaj 2x2x0.8 samo za interkonekte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/30/2018 at 9:59 AM, dunavko said:

nesto se nosim mislju i ja da napravim par konektora od uranijuma 235 i 238 sa dodacima plutonijuma,opranih u teskoj vodi.posle prespricanih sa cezijumom zbog ubrzanja elektrona na suzenju krivine(kriv je bernuli).postoji paradoks koji se zove:najmanja krivina izletanja elektrona na sobnoj temperaturi.pri poluprecniku savijanja kabla manjem od tog kooficijenta elektroni izlecu iz svojih k,l,m i ostalih orbita i udaraju u druge te izazivaju fenomen kasnjenja signala,koji je reda picosekunde ali moze da se cuje...

What you all need is cables created in a quantum tunnel, formed in zero-g space near a black hole. Only then can you truly experience audio the way it was meant to.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=2262]NIXIE[/mention] nadam se da se nećete naljutiti na mene sto sam postavio ovaj link.

http://www.elitesecurity.org/t236522-1-debljina-kablova-za-zvucnike

Ponovo sam procitao tekst-razmenu mišljenja gospodina “milanche” iz San Francisco i ništa manje uživao nego kada sam ga prvi put procitao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...