Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Evo WBT od 4%

https://www.ebay.com/p/Finest-Quality-WBT-4-Silver-Solder-250g-73m-239-Spool-wbt-0820/9022146142?i

:hihihihi:

 

35 minutes ago, NIXIE said:

jer je puno lakše lemiti olovnim.:laugh1tooht:

Zato se koristi lemna pasta koja  snižava temperaturu lemljenja kad nema olova.

Tipa ALPHA CVP-520 ... :prankster2:

 

Onda kvalitet lemilice.  I kvalitet ruke koja lemi.....

 

Čak zavisi od  toga da li je okađena prostorija - kako svira uređaj. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dunavko said:

ponovo,spojevi raznorodnih metala ,ukoliko postoji temp.razlika na krajevima generise JEDNOSMERNI NAPON. tesko da iko moze da shvati fizicko=hemijske procese koji se tu javljaju.lep izgled spolja ne znaci nista,moze a ne mora.kao kad se zenis.tek posle vidis da si se ********.to vazi iza drugu stranu.konektora.

^

& vlaga u vazduhu = elektroliza

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Mikorist said:

da li je okađena prostorija

Meni je kuhinja i trpezarija u sklopu dnevne sobe gde su i sprave. Barem jednom sam lično okadio kad mi je zagoreo ručak, tako da sam što se toga tiče miran.:so_happy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

Like gold, platinum and palladium alloy coatings require a nickel undercoat to act as a barrier against diffusion and corrosion migration. In rhodium plated contacts, a hard nickel underplate may be necessary to help prevent cracking of the harder, more brittle layer of rhodium.

Ima toga po netu, koga zanima nesto vise od psalmova...

2 hours ago, NIXIE said:

jer je puno lakše lemiti olovnim.:laugh1tooht:

Naravno, i ako koristis wrap&solder, kalaj sluzi kao drzac, bez upliva u pricu... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Ako cujes razliku kalaja sa 4% srebra u odnosu na kalaj bez tih 4%, zovi ciku u belom... :D 

U tom slucaju i cokoladne bananice mogu da daju gorostasni doprinos...:grino:

Naravno da se čuje , bolja kontrola bas-a i detaljniji visoki . Kad sam radio interno ožičenje kutija sa i bez posrebrenog lema to je posebna priča .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene brine postojanost bezolovnih lemova, evo šta kaže wiki:

Kalajna kuga se također može javiti u bezolovnim lemovima, što dovodi do gubitka spoja između lemljenih površina. Međutim, već su pronađene brojne zamjenske legure, ali i dalje ostaje problem integriteta spoja.[21]

Kalj je dosta bolji provodnik od olova, tako da efekti bezolovnih lemova verovatno imaju više veze sa znatno većim sadržajem kalaja nego tim malom procentom srebra. Verovatno i o tome ima na netu, nego nisam do sada razmišljao puno o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, genius said:

Naravno da se čuje , bolja kontrola bas-a i detaljniji visoki . Kad sam radio interno ožičenje kutija sa i bez posrebrenog lema to je posebna priča .

e jos ako je ozicenje usmereno ...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...