Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

predlazem prvo da se svi usaglasimo i definisemo terminologiju.na primer za izvanprosecno neprirodno prirodan zvuk nebeske provincinencije doticnog kabla ,vrednost 10 na skali-max da bude ,recimo,miloodzvucan i tako redom do 1.kada bi tako uradili komunikacija bi bila jezgrovitija,preciznije ubojita i nadasve efikasna.recimo onaj kabal je millodzvucan ali nije za slepovanje kamiona.i svi biodma znali sta je sta.a ne ovako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, dunavko said:

predlazem prvo da se svi usaglasimo i definisemo terminologiju.na primer za izvanprosecno neprirodno prirodan zvuk nebeske provincinencije doticnog kabla ,vrednost 10 na skali-max da bude ,recimo,miloodzvucan i tako redom do 1.kada bi tako uradili komunikacija bi bila jezgrovitija,preciznije ubojita i nadasve efikasna.recimo onaj kabal je millodzvucan ali nije za slepovanje kamiona.i svi biodma znali sta je sta.a ne ovako...

Lepo bi to bilo da je moguće, al' ovde je problema bilo čak i sa prirodnim zakoni(tosti)ma, osporavane su opšteprihvaćene naučne discipline i ismevani naučni(stručni) pristupi pri razumevanju i rešavanju problema, odnosno pri bilo kakvom radu. Ne mogu ni da zamislim na šta bi ličilo ''usaglašavanje'' za tako subjektivne stvari kao što lični utisci i prioriteti pri slušanju i ocenjivanju kvaliteta reprodukcije nekog muzičkog materijala. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli said:

Jok, to se radi (tj već je to urađeno poodavno) na onom ''teološkom'' forumu ... dakle, tamo ima sve po redu, zaključno sa krštenjem : ''Paklena pomorandža'' :smesna:

Ovaj deblji 4x2x0.8mm je tek od skoro aktuelan na hifiles forumu tako da nije u opšte odavno, a onaj tanji je odavno isproban ima par godina.

Kad sam bio prvi put u toj prodavnici negde u junu ove godine pitao sam imaju li još neki presek tog kabla osim 2x2x0.8 jer sam hteo da probam za zvučnike i rekli su da nemaju. Hteo sam da probam dva tanja u paraleli ali u međuvremenu u prodavnici je neko kupio taj kabal 4x4x0.8 i moj komšija Father koji je inače prvi otkrio i koristio naradžasti kabal je isprobao i ovaj deblji a potom i još nas nekoliko. Pošto pratiš taj forum primetio si da su neki vrlo zadovoljni dok nekima zvuči lošije, kao i sve ostalo.

Ja sam veoma zadovoljan, sjajan kabal za siću i do sada najbolji DIY zvučnički koji mi je bio u sistemu, dok ne nađem bolji ovaj definitivno ostaje kao i onaj tanji za interkonekte.

Lepo sam napisao u uvodnom postu : ako nekog u opšte zanima

Baš mi je zanimljivo da je parče žice izazvalo ovoliku raspravu.

Mnogo više mi znači da neko sa skromnim finsijama dođe do mnogo boljeg kabla nego što je sanjao po ceni onih Kineskih multilicnastih sa buvljaka koji svaki audio sistem prevode u nižu klasu nego što stvarno jeste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

aj mi objasni kako se gomila zvučni potpis u istoj vrsti provodnika kroz koje putuje signal , tj  kako se u više različitih razlaže ? :smesna:

Sećam se ortaka koji je prvo ožičio pojačalo sa Vandehulom posrebrenim ne sećam se tačno kojim, i stvarno otvorio se zvuk što bi neki ne preterano stručni rekli, odnosno postao je evidentno svetliji, sa više detalja itd.

Pošto je prvi potez bio tako pozitivan, on opet uze neki VDH od pojačala do zvučnika, pa prežiči i zvučnike istim, a posle je sve bilo oštro i bez basa toliko da nije moglo da se sluša. Sva sreća nije uzeo i preamp odmah sa VDH da sređuje.

Znači umereno sa istom vrstom kabla svuda, i slušanje usput. Pogotovo ako ti Tanoj ima malo oštrije visoke kao što kažeš, posrebreni i srebrni kablovi će to još potencirati.

Ovo je moje amatersko viđenje stvari naravno, ne mogu ništa da dokažem čovek je odavno uteko odavde.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, krca44 said:

5 strana... auuu... samo sam video ovlas sta je pisano, msm show program.

Meni radi i to je sve, ne bi se ja bavio time kako radi.

:)

Ako radi bolje od prethodnog, nisi se džabe istrošio. Ista priča je kod mene, probao, zadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta znam treba imati granice.... Volim dobre kablove ali mislim da je besmisleno da se da 1000 evra za kablove......

Više smisla ima dati za buksne i RCA .... ali ne da su od zlata nego čist bakar . tipa 5N

 

Viborg-4pcs-45MM-Speaker-Amplifier-Binding-Post-Terminal-Carbon-Fiber-Red-Copper-Gold-Plating-Rhodium-Plating.jpg_640x640.jpg

U suštini je najbolje da nema terminala...Da izlaze žice iz zvučnika direkt i  ulaze u pojačalo direkt na štampane pločice...:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, krca44 said:

Pa radi bolje od nekih licni koje imam,  kad sam stavio one Akai na dan dva prvo natakao taj pa neku licnu i na kraju zakljucio da su se meni usi navikle na ovaj solid core.

Sigurno je da ima puno boljih kablova, ali garantujem da za 67 odnosno 120 din/m nema boljih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

U suštini je najbolje da nema terminala...Da izlaze žice iz zvučnika direkt i  ulaze u pojačalo direkt na štampane pločice.

Možda, ali je stvarno nezgodna varijanta. Mene nervira i kad strujni ulazi direktno a treba da pomerim uređaj, i ako je to bolje nego IEC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Meni radi i to je sve, ne bi se ja bavio time kako radi.

Sustina svajseraja je da se definisu razlozi zasto nesto bolje-drugacije radi i posle to primenjuje.

Kada se vec razume kako nesto radi i kako se nesto pravi.

Zato i nastaju nesporazumi, kada se iz nekorektnih razloga pretera sa epitetologijom opisa...i ispadne iz tehnicke logike...i planetarne

I to ne rade samo ljudi sa vrlo skromnim tehnickim znanjem, pa zarad pomodarstva, vec i ljudi sa prilicnim znanjem, u cilju prostog i lakog profita...neki jednostavno vole takav stil zivota, ako nekoga ne prevare, ili nekoga ne ometaju, kao da nisu taj dan ziveli...

 

I takav subjektivizam utiska, moze da bude koristan samo ako ne postoje "pobocne" namere...od profitnih do pomodnih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

ispadne iz tehnicke logike...i planetarne

Na kraju, ljudi veruju u ono što žele da čuju. Obično se zasniva na njihovom egu.

Slušajte pažljivo ... primetićete da samo nagib glave utiče na visoku frekvenciju koju čujete. Da li ste ikada čuli da je iko pitao od švajsera- audiofila koji ugao treba  glave da drže dok se sluša muzika?

I na kraju ... koji je ton bolji prilikom okretanja glave - više muzički? Muzika je umetnost, a ne raketna nauka koja ide van planetarne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Sustina svajseraja je da se definisu razlozi zasto nesto bolje-drugacije radi i posle to primenjuje.

Kada se vec razume kako nesto radi i kako se nesto pravi.

Zato i nastaju nesporazumi, kada se iz nekorektnih razloga pretera sa epitetologijom opisa...i ispadne iz tehnicke logike...i planetarne

I to ne rade samo ljudi sa vrlo skromnim tehnickim znanjem, pa zarad pomodarstva, vec i ljudi sa prilicnim znanjem, u cilju prostog i lakog profita...neki jednostavno vole takav stil zivota, ako nekoga ne prevare, ili nekoga ne ometaju, kao da nisu taj dan ziveli...

 

I takav subjektivizam utiska, moze da bude koristan samo ako ne postoje "pobocne" namere...od profitnih do pomodnih

Znaš šta bi ti sad rekla nastavnica iz srpskog u srednjoj školi? 

Sedi dole evo ti kec za promašenu temu.

Ne bavimo se u ovoj temi švajserajem kablova iz ekonomskih pobuda, zaboravi  molim te više te priče o pomodarstvu i profitu.

Ja lično se ovime bavim jer mi je zanimljivo, usput imam  mnogo bolje uređaje nego što bih ikada mogao da kupim.

Ja se divim svakome ko uspe nešto da zaradi na švajseraju audio opreme u Srbiji. Ja to nikad nisam uspeo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Mikorist said:

Na kraju, ljudi veruju u ono što žele da čuju.

A sta to zele da cuju osim muzike? Ili je bolje pitanje zasto?

Ne sporim ja verovanja koja su iz iskrenih pobuda, ma koliko licnih. Vole ljudi lepotu, vole neobicnost, vole sebi zelje da ispune... i to sve sluzi za zabavu. A ne za siktanje po nekima koji se ne klanjaju njihovim totemima ili stavovima.

Problem je sto se ta vera masno zlopupotrebljava i prestaje da bude smisao po sebi, vec sredstvo druge namene. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

I daaa... Nije samo nagib glave. I od toga kako se češljate zavisi zvuk. Ko ima dugu kosu preko ušiju čuje drugačije. Takođe i oni koji ne šišaju dlake u ušima redovno i ne peru uši...

:smesna:

Posle te bole vrat od nagiba. Stavi neki Raal  gore pa ne moraš da imaš nagib glave.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Znaš šta bi ti sad rekla nastavnica iz srpskog u srednjoj školi? 

Sedi dole evo ti kec za promašenu temu.

Ne bavimo se u ovoj temi švajserajem kablova iz ekonomskih pobuda, zaboravi  molim te više te priče o pomodarstvu i profitu.

Ja lično se ovime bavim jer mi je zanimljivo, usput imam  mnogo bolje uređaje nego što bih ikada mogao da kupim.

Ja se divim svakome ko uspe nešto da zaradi na švajseraju audio opreme u Srbiji.

I zasto ti narandzasti kabal zvuci drugacije? Kada se vec "bavis" kablom i kablovima. Sta je to u narandzastom bicu sto te raduje u odnosu na neki drugi.

Odgovori bar sebi, meni  ne treba :) 

Ja i ne smatram da si ti u zoni profita, ali eto, pokusavas korake neke igre...jedan napred, nazad dva, to je lepa igrica... :D 

Sta je to u tvom sistemu sto se uskladilo ili neuskladilo da kablom niske impedanse?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako bas zelis u svajsersku stranu, da nastavim sa pitanjima, ako ne znas da ih srocis, zasto si uvrtao kablice, da eliminises "smetnje" ili da pojacas preslikavanja i medjuuticaj, kada su vec znacajnije struje...nego na interkonektu...

A zasto na primer, konstatovano, se ne uvrcu razne flet folije, ultraskupe i prilicno dobre, da li oni negde grese? Zanemari cenu.

Koliko si poremetio kapacitete na izlazu pojacala? Zasto paralelni twin ima minimalni medjukapacitet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...