Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 minute ago, NIXIE said:

E ćale sve pobi zbog jedna klješta, ako se neko seća tog vica.

Mislim ne vidim razlog da se uvek pravi ta klanica oko kablova. Stvar je vrrrrlo jednostavna kao što sam rekao u uvodu, evo ga kabal, evo slike, ako nekog zanima da proba, i nema dalje od toga.

Nit je snakeoil, nit je firmirano, nit je skupo i komplikovano.

Ako se ispostavi da ne valja, dosta je jako pa može da bidne i konopac za sušenje veša, ili da se okači prase za novu godinu i tako to.

pa nema nikakve klanice - svak kaze sta misli i sve OK

ja lepo reko - uvek podrzavam ama bas sve , pod uslovom da meni niko ne drma kavez i vice da je njegov bolji i bogomdan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

pa nema nikakve klanice - svak kaze sta misli i sve OK

ja lepo reko - uvek podrzavam ama bas sve , pod uslovom da meni niko ne drma kavez i vice da je njegov bolji i bogomdan

Slažem se ali ipak imam neki osećaj da su kablovi obično teške teme sa prepucavanjima. Ne vidim razlog al ajde sve je u redu dok ne počne vređanje.

Crni ima neki dobar Audioquest zvučnički koji sam terminisao bananicama (piše da su bakarne), znači pomalo slične konstrukcije ovom narandžastom (8x0,8mm solid core upletene oko neke sintetičke pletenice, okolo nešto što liči na papir pa finalna crna izolacija od nepoznatog materijala, liči na gumu al nije). 

Kad sam već to radio iskoristim prilku i probam oba kod sebe, čujem da slično i sviraju, onako milozvučno, ni jedan nema neke izražene mane, čisto, otvoreno, linearno, tu su sitni detalji, vazduh, 3D, sve što treba. 

Ondak znači ne mora da se baca novac na firmirano kad ima slično za siću. Eto.

A ne bi ni pomenuo Audioquest da on nije pomenuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, NIXIE said:

Crni ima neki dobar Audioquest zvučnički koji sam terminisao bananicama (piše da su bakarne)

Kod mene će da ide sve VDH SCS – 12... posrebren.... 3.89 mm²... u pojačalu van pojačala i u zvučnicima.

Između buksne od copper beryllium BeCu..... niko ne pominje 3D na vračevim uređajima... ljudi plaču od emocija :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Mikorist said:

Kod mene će da ide sve VDH SCS – 12... posrebren.... 3.89 mm²... u pojačalu van pojačala i u zvučnicima.

Između buksne od copper beryllium BeCu..... niko ne pominje 3D na vračevim uređajima... ljudi plaču od emocija :smesna:

Meni su buksne na pojačalima i zvučnicima na žalost stare, mesingane. Možda ih zamenim jednog dana, još uvek sam nešto skeptičan dal da trošim pare.

Pazi ako koristiš za svo ožičenje jedan isti kabal, dolazi do gomilanja sličnog zvučnog potpisa, ako ti je to bitno. Možda za interno ožičenje jedan, a za između neki drugi.

Nažalost, znaćeš to tek kad sve završiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Kod mene će da ide sve VDH SCS – 12... posrebren.... 3.89 mm²... u pojačalu van pojačala i u zvučnicima.

Između buksne od copper beryllium BeCu..... niko ne pominje 3D na vračevim uređajima... ljudi plaču od emocija :smesna:

Ko je vrač ? :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Vix said:

U jebote, ljudi se raspisali, ja mislim svi poceli da prave i isprobavaju narandzastekablove pa sad komentarisu kako se isti cuju, kad ono medjutim...

:pametno: :dosta:

Aha, izgiboše ovi u Blueline da dobave sve te količine, plus gužva na Banjici dan i noć ne može da se priđe prodavnici, ko Linda, niko ne izlazi bez 200m kabla.:hyper:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, NIXIE said:

JE-H(ST) H FE 180 E90 verovatno Turske proizvodnje.

Kupljeno u prodavnici Blue line na Banjici. Ima prodavnica i u Sarajevskoj ali ne drže ove kablove.

Koji je taj telefonski kabal, ako je plavo beli, ovaj je provereno bolji.

Nije zajecarac...ovaj je sareni novkabel 4x0.35 ukoliko me secanje ne vara. Isto solid core, isto neutralno svetliji zvuk sa dosta detalja. Isto dosta bolji od plavo-belog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Vix said:

U jebote, ljudi se raspisali, ja mislim svi poceli da prave i isprobavaju narandzastekablove pa sad komentarisu kako se isti cuju, kad ono medjutim...

:pametno: :dosta:

Jok, to se radi (tj već je to urađeno poodavno) na onom ''teološkom'' forumu ... dakle, tamo ima sve po redu, zaključno sa krštenjem : ''Paklena pomorandža'' :smesna:

Msm, opšte poznata stvar je da na ovom forumu obitavaju isključivo gluvi, koji znaju samo da ''švajsuju'', čitaju neke bezvezne knjige i stalno nešto mere ... baš k'o one dileje iz Turske što kabl osmilsliše i napraviše. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...