Jump to content

Hackintosh Lenovo ThinkCentre M92P


Srecko

Preporučeni Komentari

Koristim Lenovo ThinkCentre M92P (mikro računar), pod Windows 7 OS-om, kao file server za audio (na njemu je samo player Foobar2000 i muzika).
10a6cd4699346670294c1b2102ac0736.jpg
bbdf25190682bbb9fc224967d82501be.jpg2e03a69318c49dccba136c4c0b421f65.jpg
Mozda bi neki drugi player bio bolji ali ja sam prezadovoljan i sa Foobar2000.
Uz računar koristim logitech bežičnu tastaturu preko WiFi dongla koji sam dobio uz nju.
Računar-file server je povezan na HD TV preko DisplayPort konektora i HDMI kabla (slika je odlična).
Kao DAC koristim SMSL M8A sa pripadajućim SMSL P2 linearnim napajanjem.
DAC je sa računarom povezan USB kablom. Moguće je da bi neka druga veza poput koaksijalne bila bolja ali ja sam prezadovoljan i sa ovom.
Audio deo hardware računara je isključen.
Foobar2000 koristim (komandujem njime) koristeći iPhone uz Apple aplikaciju Remote.
Sve funkcioniše perfektno.
Faktički računar i DAC palim fizičkim kontaktom na on/of dugme a posle toga samo koristim iPhone.
Resio sam da računar “ponovim” novim SSD diskom pa mi je palo napamet da bi to bila prilika da probam da ga hackintosh-jem (da imam 2 OS-a[emoji3]).
Faktički bih fizičkom zamenom diska mogao da menjam OS file servera.
Naravno da znam da hackintosh-ovanje može da bude problematicno pa me interesuje sledeće:
1. Da li bih mogao da pomenuti računar hackintosh-jem?
2. Da li bi radile i “egzotične” veze poput DisplayPort/HDMI i npr. logitech WiFi tastature?
3. Da li bi to bila glupost (da li je Windows bolji OS od OSX za ovu upotrebu-kao fajl server za DAC)?
4. ........?
Pronašao sam na reddit-u da je moj računar Lenovo ThinkCentre M92P “hackintosh fully working”, uz 3 eventualna problema:
- USB does not want to boot,
- BIOS does not recognize Clover
- Audio doesn't work OOB
Link:
https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/hackintosh/comments/5hudyx/lenovo_thinkcentre_m92p_fully_working/
 
Šta mislite o ovoj ideji-gluposti.
Unapred zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

18 minutes ago, Srecko said:

Lenovo ThinkCentre M92P

https://www.tonymacx86.com/threads/will-i-be-able-to-hack-lenovo-thinkcentre-m92p-tiny.255923/

 

Problem je u grafici HD2500 - nove verzije je MacOS e ne podržavaju.... a prastara Snow Leopard ti ne treba .....

Ja recimo imam laptop koji ima I3  ali je i3-4005U, HD4400 . I to je najslabija grafika koja radi....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem Miko, trebaće mi vremena da pogledam link detaljno.
Na prvi pogled rekao bih da je to sajt na kome mogu da nađem sve sto mi je potrebno za hackintosh-ovanje.
Računam, da bih se nekako “izborio” sa tim iako kao sto rekoh zna da bude problematicno, međutim mene više interesuje poređenje OS-ova za ovu namenu, da li bih time nešto “dobio”, da li je to glupost i sl.?
Citao sam nešto na netu o tome i nalazio kontradiktorna mišljenja pa sam upravo zato i otvorio ovu temu jer ovde “znam čija su mišljenja”[emoji3].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče grafike sve iznad HD4400 je sigurno da se namesti. 

Naravno u desktop računar uvek može dodatna grafika da se ubaci koji radi OOB....

Hakintoš računar se kupuje unapred..... kupiš delove za koje znaš da rade na MacOS .

Ovde gledaš https://www.tonymacx86.com/buyersguide/building-a-customac-hackintosh-the-ultimate-buyers-guide/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Srecko said:

To je već veoma ozbiljan razlog da dobro razmislim, jer bi tek bio problem da nađem WiFi karticu koja bi uopšte mogla da se stavi u njega i još da radiemoji3.png.

Što se tiče wifi najpouzdaniji lik je odavde - švaba

 

https://www.ebay.de/usr/hebeda?_trksid=p2047675.l2559

recimo

https://www.ebay.de/itm/Broadcom-BCM94352Z-M-2-Lenovo-FRU-04X6020-11AC-867Mbps-Bluetooth-4-0-HACKINTOSH/113029761888?hash=item1a51194b60:g:IgMAAOSws0pb3WEI:rk:5:pf:1&frcectupt=true

 

nikad me nije zajebao... carina ovde daa.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Srecko said:

poređenje OS-ova za ovu namenu

gledaš uvek da bude noviji.... da ima podršku bar neku... i ove na hakintoš forumu je briga za MacOS za koji oni ne daju više podršku....

ja sam recimo na Screen Shot 2019-01-11 at 11.13.37 PM.png

nisam na novijem jer me zeza zvuk na laptopu..... a i nov fajl sistem....čekam da ishakuju nove drajvere za ALC (možda i jesu već):sarcastic_hand:

 

Naravno DAC  D10 radi OOB na svim....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, hvala puno.
Nemojte molim Vas više da trošite vreme jer meni ne treba hackintosh računar (imam Apple MacBook pro, sinov škart[emoji3526] i nekoliko Windows notebook-ova) kao računar.
Ovu temu sam pokrenuo zato sto nisam hteo da stavljam MacBook pro u sistem jer je veći znatno od Lenovo-a, pogotovo “otvoren”, i ne deluje kao da je audio uređaj[emoji3526].
Bio sam skeptican u vezi sa ovom idejom od početka ali sam se odlucio “da pitam” da me ne “peče savest” jer nisam probao (profesionalna radoznalost).
Mnogi “pljuju” OSX upotrebljen u ovu svrhu npr. DJNik (veliki je broj onih koji smatraju da je Windows bolji izbor).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od prvog IPhone se “zezam” sa IOS-om i znam koliko je problematicno da li će vam raditi potrebne aplikacije posle jailbreak-a.
Od IPhone 6 ne jailbreak-ujem IPhone jer su mi problemi (koji se uvek pojavljuju) spram benefita dosadili.
Mogu misliti koliko Vi morate da vodite računa sa hackintosh/OSX-om pogotovo uz profesionalnu potrebu (sve mora da bude super funkcionalno).
Naravno za profi upotrebu, Linux based OSX, je jedini pravi izbor osim ako Vam firma ne nameće kao standard Windows ili ne radite za Microsoft[emoji3526].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mi u kući sve imamo Apple (notebook, IPhone nekoliko komada, iPad, router-a nekoliko komada, Apple TV i svašta nešto, sve od sina kad on uzme novi model).

Hiljadu puta sam se iznervirao sto na OSX ili IOS ne mogu da uradim neke proste stvari koje na Windows-u ili Androidu mogu, ali brate sve uvek radi i komunicira međusobno neverovatno.

Čak i da nisam prinuđen da imam Apple, zbog komunikacije sa sinom, stvarno je bolji izbor pogotovo za ljude kojima je bezbednost i privatnost primarna.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran kako bi namestio na Ubuntu ili Debijan  32bit 384 da je uvek sem rucno u

/etc/pulse/daemon.conf

plus mi na jednom racunaru pod linuxom  USB 3.0 se vidi kao  USB 2.0 port.... 

to ovde nema....

ili da se drndam sa Alsa..... zato sam na OSX.... a  Win je devijantan na svoj nacin....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sestrić mi radi za Microsoft već jedno 10 godina pa kad nešto “zapnem” sa Windows-om imam instant podršku.
Što rekoste Windows zna da bude devijantan i nekada baš moram da ga nazovem da mi pomogne.
Najviše me nervira kod Windows-a, Microsoft-a generalno sto je njihove aplikacije mnogo teze konfigurisati da rade sa samim Windows-om nego npr. Google (npr. Remote Desktop).
Sticem utisak da i dalje eksploatišu nekadasnji razvoj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...