Jump to content

Onkyo AV receiver tx SR 606 problem


tonko

Preporučeni Komentari

zakljucak?
Dobri? Neznam šta bi zaključio
Mislim oba zvučnika pokazuju iste vrijednosti,sviraju ok,čujem visoke,ovih par dana pogledao par filmova na 70% snage ,nije prekidalo ništa ,malo se stabiliziralo pojačalo.
Ali, zašto specke kažu 6 ohm,a bas pokazuje 14.8,visoki 0.8 Ohm?
Dok recimo Sony zvučnik uredno pokazuje što i piše

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa , ne znam ....... ako meris direktno na driveru , a nije ribon pa meris posle trafoa ....... za mene 0.8R znaci kratak spoj

a sto se tice 14R umesto ispod 6R ......

 

nesto ne valja - ili driveri , ili merenje

 

slike , pa dalje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa , ne znam ....... ako meris direktno na driveru , a nije ribon pa meris posle trafoa ....... za mene 0.8R znaci kratak spoj
a sto se tice 14R umesto ispod 6R ......
 
nesto ne valja - ili driveri , ili merenje
 
slike , pa dalje
Mjerio sam Direkt na drivere

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, tonko said:

Mjerio sam Direkt na drivere

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Moraš odvojiti po jedan konektor od svakog drivera pa onda meriti. Ako imaš kalem paralelno visokotoncu, onda meriš kalem+driver u paraleli, a ne samo driver zato si dobio 0,8oma. Ako je nominalno 6 oma a midbas si izmerio 14.8oma, vreme je za premotavanje. Od svih merenja na omskom opsegu odbijaj vrednost koju izmeriš kad spojiš kratko pipalice, to je otpor mernih kablova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad sam kucnija po ovoj kutijici,piše špula,zavojnica,zvučnik proradio i sad trenutno ne prekida85162f759051e2a6fbeaf30b797a5046.jpg&key=20bcc0986df48e71cef7b9a1f673729bf561ca5b650bc9cd0bb33e3473696507

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk


A iz tog dijela i dolazi klik kad izbaci mjerni mikrofon

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, tonko said:

Po ovome svaki kanal ima svoj .


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Pa da, za zaštitu zvučnika od DC napona, kašnjenje pri paljenju, i brzo isključenje pri gašenju da se ne čuju prelazne pojave. Zameni relej ako ne valja, prelemi prvo spojeve na releju i okolo možda je negde prekid.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jutros opet po starom.
Sad neradi , odnosno lagano šumi livi prednji i zadnji desni kad stavim "all Ch stereo", prebacim na "full mono" sviraju svi .
Odustajem definitivno

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk


Vjerovatno neki procesor zafrkava

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 1/5/2019 at 4:47 PM, tonko said:

A iz tog dijela i dolazi klik kad izbaci mjerni mikrofon

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

evo da ozivim temu,odlemio ovaj relej sa zone 2 izlaza i zamijenio ovaj ajmo rec neispravni sa front izlaza i izgleda da radi.problem je bio u releju.

neispravni relej vise fizicki suska ,nego ispravni sa zone 2 izlaza

medutim, kako ja uvijek uspijem vise pokvariti nego popraviti,tako je bilo i ovi put.

za skinuti plocicu sa izlazima,morao sam odlemiti 7 zicica ,nakon zamijene releja ,uspijem zalemiti natrag zicice,obavim brzi test jel kanal proradio,utvrdim da radi,i pri daljnoj montazi plocice otkinu mi se sa plocice dvije zicice,ali se otkinu tako da ostete dio plocice gdje se lemu,rupica i oko nje i sad mi nece da hvata kositar,lem.

dalje sto sam napravio je da sam ostrugao ,valjda lak ,sa kako se to zove, ajmo rec sa bakrene linije na koju ide zica,ali mi nece da hvata lem.

sad moje pitanje 

jel moguce uopce zalemiti ,jel kad se fino ostruye i dode do bakrene niti, zicu za bakrenu liniju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...