Jump to content

Fostex FE208EZ+ Fostex bulet tviter


djmilicic

Preporučeni Komentari

Opljačkan čika Brka za Fostex tvitere. Tureni umesto Beyme CP-16. Manje su agresivni visoki, što zbog manje osetljivosti, što zbog alnico magneta (tako kaže Sax). Morao sam da ih režem drugačije. Naime, bejme su bile rezane na 28kHz 6dB skretnicom (serijski vezani 1+2,2uF). Ove sam rezao na 6kHz (kond od 3,3uF).

IMG_20181230_163817.thumb.jpg.d5de86ee7ca22bfc636c400767432bfa.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

I ? Je li sad bolje ili ne?

Ja sam se dosta mucio sa fosteksima (pisao sam onomad, cini mi se), i posle serije visokotonaca i hornica, zavrsio sam sa bulit tviterima, alniko, koji su stajali na kutiji, okrunuti prema nazad. Tacnije, kutije su bile ravno ispred zida, a visokotonci okrenuti prema  uglovima sobe, iza zvucnika. I to mi je zvucalo najbolje, iako sam mislio da sam prolupao. Posle sam video da je Hiraga isto tako okrenuo st , pa mi je bilo drago sto ipak nisam prolupao. Sad cu naci sliku...

images (1).jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, крокодил said:

I ? Je li sad bolje ili ne? 

Čini mi se da jeste. Nema agresivnosti u visokim, mekši je zvuk i, čini mi se, da se mogu čuti probavni problemi kod vrabaca, da ne kažem - p.dež.

A ovo okretanje ću da probam. Zidovi su blizu kutije. Čika Brka mi je sugerisao da odradim 12dB skretnicu na 6kHz, pa čim prođu blagdani ću da smotam dve zavojnice od 15mH.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...