Jump to content

ZEROZONE HIFI Split NAP250 MOD


Srecko

Preporučeni Komentari

Od gramofona sam odustao.
Nije problem kupiti ponovo sjajan gramofon ali ponovo nabavljati ploče bio bi sizifov posao (svoju vniloteku od nekih par stotina komada sa puno direktno rezanih sam ispoklanjao drugarima i rođacima).
Zato nemam potrebu za fono sekcijom u preampu.
Naravno da je bolja kombinacija solid state amp i cevni preamp ali će kod mene morati da bude obratno.
Znaci u narednom periodu natenane ću birati neki solid state preamp[emoji3].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuk Dynaco ST-70 i Quad 405-2 se razlikuju dovoljno da to i supruga i ja primećujemo jako lako.

Nisam elokventan (ili bolje reci ne citam časopise da bih znao) da sa toliko epiteta opišem zvuk.

Generalno i supruga i ja primetno više volimo zvuk Dynaco ST-70 nego Quad 405-2 sa ostalim istim komponentama.

Više mi se dopada bas Dynaco, Quad 405-2 je nekako ostriji čini se bogatiji detaljima u odnosu na Dynaco koji je zaobljen.

Upravo zato sto primećujemo razliku Dynaco ST-70 i Quad 405-2, i više volimo kako zvuci Dynaco; sam i pokrenuo ovu temu u vezi sa Naim solid state pojacavacima da ne bih bio “prinuden” da u letnjem periodu slušam pojacavac Quad 405-2 kojim ne bih bio zadovoljan. Doduše već par meseci nisam slusao Quad 405-2, verovatno sam i zaboravi sam zvuk tako da je pitanje koliko je ovo sto sam napisao relevantno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Srecko said:

Nisam elokventan (ili bolje reci ne citam časopise da bih znao) da sa toliko epiteta opišem zvuk.
Generalno i supruga i ja primetno više volimo zvuk Dynaco ST-70 nego Quad 405-2 sa ostalim istim komponentama.
Više mi se dopada bas Dynaco, Quad 405-2 je nekako ostriji čini se bogatiji detaljima u odnosu na Dynaco koji je zaobljen.
Upravo zato sto primećujemo razliku Dynaco ST-70 i Quad 405-2, i više volimo kako zvuci Dynaco; sam i pokrenuo ovu temu u vezi sa Naim solid state pojacavacima da ne bih bio “prinuden” da u letnjem periodu slušam pojacavac Quad 405-2 kojim ne bih bio zadovoljan. Doduše već par meseci nisam slusao Quad 405-2, verovatno sam i zaboravi sam zvuk tako da je pitanje koliko je ovo sto sam napisao relevantno.

Opis se uklapa, samo što je onda Quad 405 realniji, a ST70 lepši i ako gubitak detalja upućuje na manje realan zvuk. Stvari će se verovatno promeniti osvežavanjem lampaša.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onde je mnogo lakši izbor. Cevni buffer, tipa SALAS 6V6 ili Aikido i bog da te vidi. Minimum aktivnih komponenti, maksimum uživanja.

A nemogućnost hlađenja (jedino mogu da ga stavim u policu na tjuner sto za PS Audio nije problem)?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opis se uklapa, samo što je onda Quad 405 realniji, a ST70 lepši i ako gubitak detalja upućuje na manje realan zvuk. Stvari će se verovatno promeniti osvežavanjem lampaša.

Rekao bih da je tako i ja!
Letos Dynaco ST-70 ide ne samo na osvezavanje nego na sve “što treba” uz naravno nove lampe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Srecko said:


A nemogućnost hlađenja (jedino mogu da ga stavim u policu na tjuner sto za PS Audio nije problem)?

Pa što si uzimao Revox (šalim se)? Može da stoji iznad Revox-a pod uslovom da taj tuner ne greje mnogo, ako odaje puno toplote zaboravi na lampaša iznad njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Srecko said:


Rekao bih da je tako i ja!
Letos Dynaco ST-70 ide ne samo na osvezavanje nego na sve “što treba” uz naravno nove lampe.

Po pravilu, osvežavanjem se dobija znatno bolji zvuk i detalji isplivaju. Jednostavno nove komponente su nove komponente, savremenije, bliže idealnom, a malo zavisi i od majstora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

Nisam ja neki audiofil.

More svi smo mi manje više audiofili, samo je pitanje ko hoće to da prizna, a ko neće. :bad_boys_20:

audiophilenoun [ C ] 
/ˈɔː.di.əʊ.faɪl/ /ˈɑː.di.oʊ.faɪl/
 

a person who is very interested in and enthusiastic about equipment for playingrecorded sound, and its quality:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Generalno tjuner je veoma bitan uređaj za mene jer volim radio program i pomenuo sam da muziku slušam uvek u bacground-u.

Zato mi je bitno da imam sto bolji tjuner (slušam i internet stanice ali nije to to za mene).

 

Revox tjuner se ne greje puno. Znatno manje od Kenwood KT-990D npr. i Pioneer F-99X.

 

Prema sajtu: http://www.fmtunerinfo.com/shootouts.html (za koji se kaže da je vrlo meritoran), testirano je nekoliko hiljada tjunera, metodologija testiranja je opisana-nisam se previše udubljivao i napravljen redosled.).

 

Kenwood KT-990D je plasiran na 11 mesto:

11: -M- Kenwood KT-990D - Smooth, clean sound that always pleased. Why pay more?

46d8969dbb00ba8272e88438a8d5715c.jpg&key=6b8074b13e9f8a0d4ddf55adf23752b346951b05fc871f74547afeb65d23cf1d

 

Revox B261 je plasiran na 63 mesto.

63: Revox B261 - Punchy bass, pleasant enough but slightly forward mids and highs.

4938097a75b70d1170a0aa51cfd95fd0.jpg&key=2e743afd99519fe72595f54d712c7d991fe44b8d7d3ed591d6110d5e28340c5d

 

Imam i Pioneer F-99X koji je plasiran na 27. mesto.

27: -M- Pioneer F-99X - Follows behind the big bass dogs but the midrange and treble are where it's at. Sweet, clean, quiet and to be copied.

604060772b0827cb5f7747fe1fa4d551.jpg&key=ba09a94faf8bf2c195c0acf20f84cd25a8f11012f40a6e7772ae056449122dca

 

Iz svega ispade da je Revox B261 najgori izbor, međutim za moj ukus on je najbolji i zato su ova druga dva u ormanu?

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...