Jump to content

Koji DAC od 100 do 350 evra ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

Ko kaže da upravo ja nemam već AK DAC ?  (AK4495S precizno )  I da mislim da SABRE  bolje svira od njega....nijanse su u pitanju....

Zapravo nema DAC koji nisam probao... Izložbu mogu da napravim od raznih.... Od riknulih takođe 

 

I kad ih izmeriš pevaju slično... tu su negde sa Jitterom...  na -140 db .... nije samo na uvce....

I sve zavisi od ispravljača i analognog dela.... topologija digitalnog je sviranje kurca:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

teško.

meni skoro 40 godina uglavnom dolazi sprženo na autopsiju i popravak.

vremenom to ode u deformaciju da nikom ništa ne veruješ a pogotovo "eto, radilo je i odjednom crklo onako, samo od sebe"

sad druga je priča što su mi gruvali torusi kad je trafco bio mali ili edelinski dovoljno lud da uposli papke u proizvodnji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igranka ljudi, topologija, materijal, izrada i nivo neracionalnog preterivanja i  overkila u smislu ludovanja i magije 12 jfetova po kanalu u baferu.

U kome samo ispravljački stepen prestaje da bude jeftina opcija i ima cenu celog digitalnog dela. 

Da i ne spomijem sinergiju "interface"-a sledeće komponente i naredne i nizu.

Pa nandžarasti kablovi...

A imam televizor od metra , i Tann zvučnike veće od televizora....

Skontao sam ja da mi je mali televizor:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tacno cu posastavljam gramofore ...... najbolje ona osvetlina kad sa ploce reflektuje mala lanpa pa na zid

:)

 

a mislim - sto se tice tih dacova ...... kad sa daca pokupis obe faze pa turis kroz buffere na primar trafoja da dobijes punu diferencijaciju , sa sekundara pokupis signal i skontas ga dal SE dal Bal , ni filter ti ne treba ...... izlazna impedansa 30-ak oma

podsecam da je kod ovog Sabre chipa naponski izlaz u pitanju , nije strujni ..... tako da je daleko manje i kriticno uparivanje sa trafoom nego u slucaju da se putem trafoa direktno vrsi IV konverzija

ce da vidim koji OP ce da se takmici sa tim po zvuku .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

podsecam da je kod ovog Sabre chipa naponski izlaz u pitanju , nije strujni ..... tako da je daleko manje i kriticno uparivanje sa trafoom nego u slucaju da se putem trafoa direktno vrsi IV konverzija

ce da vidim koji OP ce da se takmici sa tim po zvuku .......

Koje trafoe da kupim ? Iste one ili neke druge ? :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko Miki pomenu ovaj DAC i ko mu ga dade-prodade.

Potpuno je zaboravio na SIT i kornjacicu. Nema više ko da “priteze” Neskora da napise još koji utisak.

Samo DAC i DAC, koga to više zanima[emoji3]; pa to da valja ne bi bila jagma za pločama[emoji3].

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Srecko said:

Potpuno je zaboravio na SIT i kornjacicu.

upravo suprotno.... to su  sledeće komponente i naredne u nizu. treba ih upariti...

televizor ću na kraju tek... :smesna:

 

18 minutes ago, Srecko said:

Nema više ko da “priteze” Neskora da napise još koji utisak.

:hihihihi:

 

18 minutes ago, Srecko said:

pa to da valja ne bi bila jagma za pločamaemoji3.png.

bolje svira od gramofona. gramofon bez gramofona zapravo.....naravno sve što imam semplovano je sa gramofona  u babaroga formatima. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bolje svira od gramofona. gramofon bez gramofona zapravo.....naravno sve što imam semplovano je sa gramofona  u babaroga formatima.

Šalim se.

Verujem da je tako, ustvari siguran sam (tehnicki gledano) ali ne smem da kažem jer bi matorcima (kao sto sam) zakonom trebalo zabraniti da daju mišljenje o soničnim karakteristikama uredaja[emoji3].

I sam volim DAC i “resio” sam se gramofona i CD-a (doduše šlihtao sam se sinu da me ne zavitlava stalno da to sto sam duboko iz prošlog veka fizički ne moram da budem i mentalno[emoji3]).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...