Jump to content

Koji DAC od 100 do 350 evra ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

Probao sam više diskretnih OpAmpova u tom daku, koji fizički ne mogu da stanu u kutiju i OPA1622 ih menja jako dobro. MUSES01 je isto jako dobar.

Inače sam DAC za svoju cenu svira jako dobro, nema taj SABRE brz  zvuk, sa dosta visokih kao moj skuplji DAC ali kada se samo setim koliko sam platio neke dakove pre destak godina koji su bili lošiji, ovaj je vrh.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, taner said:

nema taj SABRE brz  zvuk, sa dosta visokih kao moj skuplji DAC

pa zato što su usrali I/V stage  - u kojem takođe treba nešto brže da bude... tipa MUSES8920 smd....

gledaj našta liči

On 12/21/2018 at 11:49 AM, Mikorist said:

Screen Shot 2018-12-21 at 11.39.38 AM.png

 

umesto da su tri podnožja - oni stavili podnožje tamo gde je najmanje bitno....

na kraju ostaje da se odseče ceo analogni deo i ubaci drugi.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha

i onda uskoro ides i bacis Topping , kad iskidas sve traces

ono , ti chipovi jesu viska , ali kuj zna sta ce se desi kad kreu da pucaju vodovi

 

16 minutes ago, Mikorist said:

Gde da nađem ovu papazjaniju ?

dip8-soldering-on-soic-8-printed-circuit-board-unit.jpg

:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to samo do operacionih, probao sam SABRE skuplji dak sa tri OPA2134 i opet svira sa više prostora i jasno izdvojenim instrumentima. Tako da je tu nebih ništa dirao ili se mogu zameniti lako bez podnožja ta dva OPA2134 za OPA1612, sigurno bi se dobio napredak, mada i ovako svira jako dobro i prirodno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, ne bih da ti kvarim igranku ali ti predlažem rešenje u obliku bugarskog  JL Sounds  DAC seta modula -   http://jlsounds.com/products.html

Znam da je barem desetak ljudi  zadovoljno ovim rešenjem. U prilogu su Vukašinov i Shobin primerak, ako ne grešim.

Bez kutije u koju ga valja ugraditi, cena DACa tj. modula  sa displejem i komandama, sa napajanjima i trafoom staje  približno 200~250е.   Za 300e se može imati stvarno dobra spravica. Voleo bih da Shoba primeti ovaj komentar, pa da podeli lično iskustvo.  

870020304_03-152.thumb.jpg.72f14bbea966116d4102d58ff93b9624.jpg78560817_01-151.thumb.jpg.6ada6faf748bb9e6fd728dfc3b33e6a9.jpg

IMG_1355 [53].jpg

IMG_1356 [54].jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...