Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 31 minuta, NIXIE reče

Rekoh ti ja da je zajebat za terminisanje, da sam znao uzeo bih RCA na šraf. :jump:

Evo slušam....Bolje svira od belog - i to posle prve note.... Od onoga iz Silkena običnog je za ne porediti....Visoki su blago povučeni unazad ali detaljni....Srednji su kao lampe...nema dalje...Bass je još dublji za nijansnu...Ovako neusvirano pričam...

 

pre 22 minuta, hifish reče

Pa to ti kod Koste odrade bez problema. ;)

Evo dva sata sam se guzio sam....Ne kajem se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Evo slušam....Bolje svira od belog - i to posle prve note.... Od onoga iz Silkena običnog je za ne porediti....Visoki su blago povučeni unazad ali detaljni....Srednji su kao lampe...nema dalje...Bass je još dublji za nijansnu...Ovako neusvirano pričam...

Pravo "šminka". Ali ako je TO ono što ti treba - eto radosti! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 40 minuta, Mikorist reče

Evo slušam....Bolje svira od belog - i to posle prve note.... Od onoga iz Silkena običnog je za ne porediti....Visoki su blago povučeni unazad ali detaljni....Srednji su kao lampe...nema dalje...Bass je još dublji za nijansnu...Ovako neusvirano pričam...

Nisam primetio za visoke da su slabiji nego kod belog nego da su malo drugačiji (beli je malo oštriji). Ostalo je tako kako kažeš, bas je prisutniji sa VDH nego sa belim i srednji su lepši i milozvučniji, sve zvuči onako malo prostornije.  Ako si ih povezao kao koaksijalni. Ako si povezao drugačije, moguće je malo manje visokih da ima. Može biti i do činčeva ta razlika. U svakom slučaju nije tako velika razlika, brzo se navikneš. Zato sam ja kupio još i onog belog, da se nađe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

na Windows-u od 7 pa na više nisam ni pokušavao....

Nisam mislio isključivo, čak i ne prvenstveno, sasvim naprotiv, za audio, ima i „ozbiljnijih“ upotreba. Takođe, igrom slučaja i mojih opredeljenja, (po)najmanje za Win...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 32 minuta, NIXIE reče

Nisam primetio za visoke da su slabiji nego kod belog nego da su malo drugačiji (beli je malo oštriji). Ostalo je tako kako kažeš, bas je prisutniji sa VDH nego sa belim i srednji su lepši i milozvučniji, sve zvuči onako malo prostornije.  Ako si ih povezao kao koaksijalni. Ako si povezao drugačije, moguće je malo manje visokih da ima. Može biti i do činčeva ta razlika. U svakom slučaju nije tako velika razlika, brzo se navikneš. Zato sam ja kupio još i onog belog, da se nađe.

Ovaj kabl ima dva šilda i izloator izmđu oba sloja

Povezao sam tako što donji šild ide na masu sa jedne strane - beli ide na masu a crveni ide na +

Gornji šild ide sa druge strane na masu - beli ide na masu a crveni ide na +

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Screenshot 2021-01-23 at 13.30.30.png

plavo je jedan kabl - crveno drugi

Jedini zaključak koji sam dobio iz ovih merenja je da kablovi mogu samo promeniti jačinu zvuka (vrlo malo) za oko + - 0.20db  različiti kablovi deluju kao mikro pot a ne kao ekvilajzer ili filter...Kada se uveliča grafik - potpuno su iste frekfencije u pitanju.
I da bismo mogli detektovati malo vrlo malo na donjem i gornjem kraju faznog spektra, mada nisam siguran kako to objasniti fiziološki?
videti
https://www.lifewire.com/speaker-cables-make-a-difference-3134902

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Mikorist said:

dobio iz ovih merenja je da kablovi mogu samo promeniti jačinu zvuka

E sad, ako je moguce zumirati, da li se krive odvajaju kako raste frekvencija, sve vise i vise?

To bi bila razlika koju pravi razlika kapaciteta kablova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Single HPS na Tannoy Red 15[emoji3]
 
Izvor Brooklyn DAC+  (koji sam zajmio da upoređujem sa mojim)
Kablovi su neki da se usereš Transparent - na klocnama:smesna:
Dopada mi se estetski. Ostalo ne. Just for info da li ste slusali u low modu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, prophet reče
pre 4 časa, Mikorist reče
Single HPS na Tannoy Red 15emoji3.png
 
Izvor Brooklyn DAC+  (koji sam zajmio da upoređujem sa mojim)
Kablovi su neki da se usereš Transparent - na klocnama:smesna:

Dopada mi se estetski. Ostalo ne. Just for info da li ste slusali u low modu?

u high power.

ne znam šta da mislim. drugačije peva  2528 od tog Tannoy-a ... srednji i visoki su bolji kod mene - disperzija - uglovi pod kojima možeš da slušaš - bass  je jako sličan - doduše tamo je i veći prostor...

Uglovi pod kojim se odbijaju srednji tonovi negde na 3500 Hz - onda nemam metalni prizvuk koji se stvarno čuje na RED....

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...