Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Energiju suma ili polja smetnje, treba odneti ka manjoj impedansi. Ako se ostave oba kraja, menja se impedansa kola za odvodjenje smetnje, moze da dodje do "setkanja" smetnje ka jednoj ili drugoj masi, i variranja potencijala, smanjenja razlike nivoa signal-sum, direktno ili kapacitivnim preslikavanjem, na ili od signalnih vodova. 

To su ideje, a konkretno desavanje je zavisno od konkretne okolne smetnje i intenziteta signala kroz vodove, koliki ce biti nivo medjuinterakcija i energetske pozicije signala u odnosu na sum. I naravno stepena pojacanja ili nacina obrade signala sledeceg stepena.

 

P.S.

Ako nema smetnji, suma ili nekog izvora problema, preduzimanje suvisnih mera moze da ima neke konsekvence...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo odgovora. Sve je tu: Solid core, srebro, pozlata. Još stavite shirm po želji i sve u teflon, pa imate sve što cool klinci na netu kažu da treba.  :crazy:
Meni se za sad ne igra, ali tko zna jednom u budućnosti....tek toliko da mogu reći "been there, done that".

https://www.ebay.com/itm/Vanguard-0-5-0-8mm-1mm-20AWG-Solid-Core-Pure-Silver-24K-gold-plated-Hook-Up-Wire/133185920142?_trksid=p2485497.m4902.l9144
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:

Evo odgovora. Sve je tu: Solid core, srebro, pozlata. Još stavite shirm po želji i sve u teflon, pa imate sve što cool klinci na netu kažu da treba.  :crazy:
Meni se za sad ne igra, ali tko zna jednom u budućnosti....tek toliko da mogu reći "been there, done that".

https://www.ebay.com/itm/Vanguard-0-5-0-8mm-1mm-20AWG-Solid-Core-Pure-Silver-24K-gold-plated-Hook-Up-Wire/133185920142?_trksid=p2485497.m4902.l9144
 

Ja bi (i jesam) izbacio širm - ako okruženje i sistem to dopuštaju. "Been there, done that". Uživaj! :party33: :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, hifish reče

Ja bi (i jesam) izbacio širm - ako okruženje i sistem to dopušta. "Been there, done that". Uživaj! :party33: :thumbsup:


Zanimljivo!
Nisi jedini koji ima stav da shirm "ubije" žilu u mjuzi. Taj izraz u vezi shirma sam čuo od jednog čovjeka za kojeg nema sumnje da ima zlatne uši. Božo iz Pakraca, Robertoshop, ga je znao zamoliti da mu ponekad setapira zvučnike i odabere ožičenje u nekoj od slušaonica i lik je stvarno malo po malo pomičući zvulje u sobi i mjenjajući žice dobio nesumnjivo bolji zvuk nego prije....a Božo nije baš neiskusan.
Uz to je skoro nepogrešivo primjećivao ako bi netko, kad on ode u drugu sobu, zamjenio neku žicu ili pomakao zvučnik makar samo malo.
Ja? Meni su ušesa potumplana za suptilne razlike, ali čak i sam mogu osjetiti, ako već ne i čuti neku od promjena što sam dokazao i onim famoznim Philips testom bez korištenja slušalica kako je bilo namjenjeno nego sa svojim Devonima, Juli@ zvučnom karticom i D-klasom sa ebaya.
Trenutno sam u fazi "Dovoljno dobro" bez stvarne želje da popravljam zvuk, ali sa znatiželjom da isprobam ponešto.
Nemam nimalo sumnje da se u ponekim, a ne znam kojim točno, okolnostima žicama može izbrusiti zvuk. Ne nužno frekvencijski odziv/opseg nego dojam kompletne reprodukcije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sirm jeste kapacitivni "stisak" signala, i ne treba ga stavljati gde ne treba, ako se vec ne procenjuje gde je suvisan.

Apsolutno sumnjam da se zicama moze izbrusiti zvuk, vise nego sto sprave mogu da "razviju", ali je cinjenica da postoje sklopovi osetljivi na efekte koje neke zice mogu da unesu, pa prihvatam samo opciju da zica moze da unesreci zvuk, i da se to izbegne nekom boljom vezom, i toj boljoj vezi ne mogu da pripisem brusenje zvuka, posto je neponovljivo  na drugacijem setu sprava, prosto je stvar prilagodjenosti uredjaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Semantika, ali na kraju je sa jednim setom žica bolje/lošije/drugačije nego sa drugim setom žica.
Da nije tako svi bi koristili PPR koji im je ostao kad su uvodili struju u garažu.
Da, mogu prihvatiti da se nešto kvari ili se manje kvari u drugom slučaju. Također ne mogu prihvatiti da su razlike ogromne, ali se ipak mogu doživjeti tamo gdje se pojave.
Kolike su razlike?
U razini razlika u mješaonici boja. Pod nekim svjetlom su lakše uočljive i to je mnogima dovoljno da idu tražiti baš onu nijansu koju žele.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, zerowaf said:


...
Nemam nimalo sumnje da se u ponekim, a ne znam kojim točno, okolnostima žicama može izbrusiti zvuk. Ne nužno frekvencijski odziv/opseg nego dojam kompletne reprodukcije.

 

To je sve "teranje maka na konac" i nije pravilo a još manje neophodno da bi se uživalo u muzici i zvuku sistema. U većini sistema se čak neće pokazati kao "bolje" jer iziskuje sistem u kojem je "sinergija" postignuta. Ono što se kaže kao "tačka na i". Uživaj! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naručio D – 102 III HYBRID 3 metra -sutra stiže - ide na Neutrik NF2 CB-2

Kad to polemim i ubacim. Biće FULL SCS VDH (spolja i unutra) OD DAC čipa - preko iznutrica IRONA - DO iznutrica Sissy - do terminala od 5N

OD SiSY ide SUPRA 5N - sa bananicam od 5N - U zvučnicima je sve SCS VDH takođe...

Šta da adim - mogu da reklamiram  VDH:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...