Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

8 hours ago, Mikorist said:

Nekako imam utisak, kad bi covek znao da nece duze vremena cackati oko hife...lepo zalemiti sve konektore. Zalemljeno za zvucnik, zalemljeno na pojacalo. J'bes chinchevr i interkonekte. Zalemljeno i tu. Ali onda nema vise igranja... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih opasku na ostru dilemu krimp ili solder, kablovi se tretiraju prema nameni.

Koaksijalni kablovi koji se cesto skidaju sa konektora ili drugacije pozicioniraju, motaju imati zalemljen centralni pin, Moze i krimp +lemljenje, centralnog pina, moja omiljena opcija(osim nabavke gotovog kabla :) ). Sve to zarad pomeranja centralnog voda pri manipulaciji kablom.

Kablovi na fiksnim instalacijama mogu biti komplet krimpovani.

 

P.S>

Prica o "continuiti check", ili do kompromitacije provodnosti pocnu da gube smisao, posto su neki kablovi, semirigid, za mikrotalasnu primenu prosto sa isprekidanim centralnim vodom, nema kontinuiteta provodnosti, ali koaksijalnost i impedansa moraju da budu odrzani. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U arerospace industriji I auto-moto sportu vecina kablova je spojena krimpovanjem. Prvi razlog je  velika verovatnoca da usled vibracija kabel pukne nesto pre zalemljenog spoja. Drugi razlog je sto je dosta lakse napraviti kvalitetan krimpovan spoj nego zalemljen. Na ozbiljnim trkackim automobilima ne postoji ni jedan zalemljen kabel.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SMSL B1 stiglo iz Kine prilično brzo, oko 3 nedelje sve sa našom carinom.

Ništa poštarina, ništa carina i PDV, cena 60$. 

Pošto sam prvi primerak dao sestri red je da opet sebi uzmem jedan.

Vrlo korisna sprava, obaška za zabavu gostiju.

Pošto očekujem uskoro i  merni mikrofon IMM6 za android telefon, ovo će omogućiti beskrajno igranje (barem se nadam da će biti realno merenje).

SMSL B1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 56 minuta, чика-Брка reče

pomno pratim razvoj.

:cheers:

Suština zajeba je u tome da ako telefon, tablet ili šta se već koristi za merenje ograničava frekventni opseg ili nije linearan dovoljno fazno i amplitudno, od merenje nema ništa. Imam standardnu postavku i biće ova nova, ako se ispostavi da nema mnogo razlike onda super, ne moram nositi nigde svu skalameriju nego mikrofon od 5grama i SMSL B1 od 100grama sa dva RCA kablića. Ako ne bude valjalo, onda ću napraviti nov konektor/adapter ili ako baš treba i celu novu bakarnu šipku sa konektorom za IMM6 da mogu da ga koristim u svom starom sistemu. Prednost je što je IMM6 poznate osetljivosti i ima kalibracioni fajl, a te dve stvari trenutni Pansonic WM61A nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da može FuzzMeasure da se sinhronizuje na dva računara putem airdrop

http://rodetest.com/

ali mora da kupim original...

ovako da meriš sve kroz isti je bezvz...

mora na jednom da se pusti test signal a drugi da meri - na jednom da se kalibrše test signal

a na drugom ono što meri...ovako je budalaština

 

za UMIK 1 ne treba kalibracioni fajl - ima ga u sebi i sam apdejtuje

https://www.minidsp.com/products/acoustic-measurement/umik-1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam još to sve proučio . Test signal bi trebalo da dobijem sa android telefona preko bluettoth risivera na ulazu u pretpojačalo? Samo ne znam koji software da koristim na telefonu za merenje? Kad sve dobijem onda krećem u proučavanje. Ovo sam i  sam primetio, kad sam dodavao eksterni mikrofon WM61A na Samsung elefon, da kvalitet snimka zavisi uglavnom od telefona ne toliko od mikrofona. Uglavno nadam se da noviji telefon koji ću uzeti  nema toliko limita kao ovaj stari. U svakom slučaju biće mi dobar za merenje preko laptopa i eksterne kartice svakako jer to mogu da kalibrišem kako karticu tako i mikrofon.

MicW and IMM6 Evaluation

We have thoroughly tested MicW and IMM6, and our conclusion is that they do not improve on the performance of the built-in Apple device microphones, whether the iPhone mic or the supplied headset mic, other than in appearance, and in the fact that it is a couple of inches away from the iPhone.

Basically you are trading one small-diameter electret condenser capsule for another, with similar performance.

This is because any mic that plugs into the headset connector is subject to the same filters as the Apple mics. There is no way to avoid the effects of the severe Apple low-frequency roll-off filters and limiters, so any mic plugged into the headset connector suffers from the same problems.

Also, we have recently discovered that due to the design of the headset jack, if you turn on the output you will get bleed, sometimes severe, back into the mic input. This bleed effect is described in further detail here.

Therefore, although it would be great to have a moderately priced microphone that performed well, we do not recommend spending money on this device, as it will not improve the performance of AudioTools.

iOS 6 update: We have been able to defeat the internal low-frequency rolloff filters in iOS 6, using AudioTools 4.7. However, even in iOS 6, we see no improvement in frequency response, or flatness, with micW or iMM6, over the Apple-supplied internal  mic.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...