Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

nije njemu dobro odavno....ako ste primetili nije  stavio br telefona na svom KP nalogu, nego samo poruke funkcionisu i avansna uplata, sto me navodi na zakljucak da je bilo tu svakojakih kurcslusa u samom poslovanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Vix said:

Zasto svaka tema o kablovima, pre ili kasnije, ode u Ku...c? :buehehe:

Pa ne ode, nema se para za tu turneju, nego se sve nesto krpenda za male pare....:buehehe:

Ode vise ka macjem sex-u:D

Oces srebro, da si baja u ulici, pa cepaj onda, i kablovi i ozicenje, ali i trafoi i zavojnice i konektori, a ne samo par cm za sto u cosku :D pa galantno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta je to, sitnica, kilo je nesto preko 500$, a treba par kila, a neka je i deset.....  na trzistu su kablovi za nekoliko desetina hiljada $...

Nece ni pauci da se cimaju da razmotavaju trafo, kome da prodaju bez sertifikata... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Sennheiser slušalice jako stare - HD430, 600oma, centralna žica u kablu je čelična. Nije ta paljena mekana za vezivanje armature, nego je baš onako čvrsta. Nisam ni pokušavao to da zamenim.

Ta celicna zica je tu da poveca mehanicke karakteristike kabla, povecava mu granicu tecenja i zateznu cvrstocu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Mikorist said:

Ne znam da li ima test ali znam ko ga izdaje i overava.... VLADD :msn-rofl:

Pa ne, ali ja sam nekako i u obavezi da se drzim pismena iz svesaka, knjiga i skripti, bar jos neko vreme i iako je cista zabava u pitanju, za svoj gust.

Pa sad, ako se svi igramo u pesku, ja nekada ne mogu da prihvatim da je jedenje peska bas ultra zabava, ali ne sporim pravljenje kula i dvorova...

I bas bi bilo idiotski da se slazem sa nekom paranaukom ili izmisljotinama, rabacanim naucnim izrazima zloupotrebljenim da pojacaju gust kupovine..mislim manje je slatko kupiti elektroliticki pa izvlaceni bakar od nano krio fantazmologije .

Hifa je jedna specificna specijalizacija, i te detalje postujem, cenim i usvajam, uceci, ali te specificnosti ne mogu nikako da budu u nekom drugom univerzumu od drugih svajserskih ili banderaskih specijalizacija...Hogvort je ipak plod maste...kao i godisnje takmicenje druida sa zlatnim i srebrnim srpovima :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni to bas blesavo, tamo neki gurui i realno ljuti konstruktori smislili termin, savrseno pojacalo je "zica sa pojacanjem", a sada ispade da je zica ekvilajzer sa dbx-om uz primese DSP-a...:buehehe:

I to jos ima sarolikih korisnika te filozofije, a najcrnji su profitni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da nije ona, dapace sam siguran, neko od likova nalik na Nelsona ili Johna Curla...

Nadjoh, Stewart Hagerman iz Harman Kardona...tvorac Citation linije

Mislim da se i Piteru Walkeru dopisuje da je saglasan sa terminom...i da ga je koristio...

Tako da....eto :) 

 

P.S>

https://audiophilereview.com/amps/a-straight-wire-with-gain/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Mikorist said:

mada ni folija nije loša

mundorf_m-connect_cf_ofc-copper_17_mm.jpg

isto je Munjdorf :D

Napokon. Nemo' da bude posle da nisam tupio o ovoj foliji mesecima, nego da si je sam provalio :) Ako konstruišeš kabl kako treba, ima da ubije na mrtvo sve kablove do 150 evri/m.

11 hours ago, Mikorist said:

Mundorf 305SGW

A ovo ćeš menjati posle godinu dana, kad te prodje prepala pa skontaš. Jedno (dugo) vreme sam imao sve žice u sistemu od ovoga. Dobra je žica, ali ima bolje za slične novce, a i za manje. Imam čak i činčeve od te legure (Mundorf/WBT 0110AgAu) kupljene u trenutku nervnog rastrojstva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, чика-Брка said:

ajd sto je preskupo, preskupo je.

na slikama na KP na taj kabl neko stavio low budget cinceve.

i koja je onda svrha tog kabla ?

 

Klasična spika (pre)prodavaca: "Ma to je toliko dobar kabel (cd plejer, pojačalo, zvučnik itd.) da možeš da mu nakačiš šta hoćeš to ima da svira VRHUNSKI!".  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, чика-Брка said:

ja to pricam ihahaj ...

ljudi slabo slusaju, nazalost.

:(

 

To je jedna od poznatih ljudskih osobina.

Znaju oni koji su to probali odavno (ja se igrao sa kablovima još pre 20-30 godina). A neki tek sada u 21. veku doživljavaju "prosvetljenja" i od (do juče) najokorelijih "nevernika" postaju "vernici". :D

Ali valjda je to put razvoja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, hifish reče

Tačno. U većinu sistema se neće uklopiti. ;)



Živio Davide! Long time no see! :phil_04::drinks:

pre 1 sat, hifish reče

To je jedna od poznatih ljudskih osobina.

Znaju oni koji su to probali odavno (ja se igrao sa kablovima još pre 20-30 godina). A neki tek sada u 21. veku doživljavaju "prosvetljenja" i od (do juče) najokorelijih "nevernika" postaju "vernici". :D

Ali valjda je to put razvoja...


Ma ako je žica samo žica onda je dovoljno kroz bužir provući paljenu žicu ili staviti 2,5 kvadrata PPR. 
A znamo da i "protivnici kabela" imaju kabele koji su skuplji od PPR-a.
Većinom su protivnici kabela zapravo protivnici načina na koji se formira cijena i korištenog marketinga.

 

pre 1 sat, vinko reče

^ korona -> zatvorenost -> stres -> sta god da me cini srecnim

 

$0.2 



Upravo iz tog razloga sam proljetos stavio kompletno solid core srebro kod sebe. Čak su i strujaši posrebreni (oni nisu solid core). Bio pročitao na netu, a znamo da je sve na netu vjerodostojno kao i manifest političke stranke, da se srebro koristi ili full ili nikako. Ako ne računamo trafoe, onda imam skoro full srebro jer su strujaši samo posrebreni.
Kakva je razlika?
Ne znam! Do tada toliko dugo nisam čuo svoj setup da ne mogu ništa reći. Kako mi sad zvuči?
Uglavnom, nije svjetao zvuk i ne šilji mi sibilante. Već s time sam zadovoljan.
Dovoljno dobro da ne mislim o žicama, a osim toga, setup mi još ni izdaleka nije gotov.

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepa je to planeta zabave, te neki vernici te neki ljubitelji i mrzitelji zica. :D 

Postoji par postulata koji su nesumnjivi

1 zice su vazne, ali uz sve detalje prilagodjenosti, nije vazna samo jedna osobina zice, spoja, konektora i sistema, vec sve zajedno treba da ima odredjeni nivo kvaliteta.

Preko tog nivoa kvaliteta je nebitan skok u smislu funkcije, svi ostli "smislovi" irelevantni kao iskljucivo subjektivni.

2 Ko misli da ce popraviti rad sistema sa nekim preterivanjima ili izmisljenim funkcijama, ili zahvatima, takodje vise spada u domen maste i samoubedjenja.

 

Obezbediti kvalitet svih detalja, a to je poprilicno lako moguce u savremenim potrosackim uslovima, konzistentnog kabla, solidnog konektora ne preterane mase, dobrog i pouzdanog spoja, odrzanja konzistentne impedanse i geometrije(koja definise impedansu) zastite od korozije i  uklapanja takvog terminisanog kabla u sistem, prema signalu i karakteristikama elektronike, modula koje zica povezuje.

I tacka, preko toga se moze plesati oko vatre i totema, nema nikakvog razloga da se zvuk poboljsa...

Ako se nesto zakrmacilo u medjufazi, to ne pripisivati kablu vec korisniku :) 

Sta tu ima da se voli ili ne voli, do potrebnog nivoa je cist zanat, preko toga je.... sta god...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono evidentno, na ovom DIYAudio forumu, kada se udje na koju god temu bude po jedan dva clana da je cita, osim na temu o kablovima tu bude po 5-6. 

Slucajno mi zapalo za oko

Msm eno i Zen je poceo samo (zaCrtane) filmove neke da gleda.

Otislo sve u nepovrat, cini mi se...

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...